Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Dziewiąte miejsce dla PTPS-u

LSK: Dziewiąte miejsce dla PTPS-u

fot. Katarzyna Antczak

W drugim spotkaniu rywalizacji o dziewiątą lokatę w sezonie 2018/2019 Ligi Siatkówki Kobiet Enea PTPS Piła pokonał legionowianki w ich własnej hali 3:0. To oznacza, że pilanki finalnie kończą zmagania na dziewiątym miejscu, a Legionovii przypada w udziale pozycja dziesiąta.

Po asie serwisowym Marharyty Azizowej przyjezdne objęły prowadzenie 3:1. Przewagę tą stopniowo powiększały, w czym duża zasługa samych gospodyń, które miały problemy z kończeniem swojego ataku. Autowe zagranie Małgorzaty Skorupy plus dobry blok Aleksandry Trojan sprawiły, że na tablicy wyników było 3:8. Czas wzięty przez Alessandro Chiappiniego na niewiele się zdał, gdyż po uderzeniu z drugiej piłki Pauliny Szpak oraz kolejnym błędzie własnym jego podopiecznych pilanki miały aż osiem ,,oczek” więcej. Kiedy wydawało się, że kontrolują całkowicie przebieg tego seta dobre zagranie Beaty Olenderek oraz przestrzelony atak Azizowej sprawiły, że różnica ta nieco zmalała (11:15). Seria trzech straconych punktów pod rząd przez zespół Enei PTPS-u dawała ich rywalkom jeszcze nadzieję na zawalczenie w tej partii. Zawodniczki z Legionowa goniły, ale ostatecznie zabrakło im czasu na doprowadzenie do remisu. Były jednak bardzo blisko, gdyż po tym jak Klaudia Kaczorowska przestrzeliła swój atak zrobiło się 23:24. Poprawka okazała się jednak skuteczna i tym samym to jej team mógł się cieszyć z lepszego otwarcia tego meczu.Ponownie za sprawą punktowej zagrywki, tym razem Aleksandry Trojan, lepiej rozpoczęły drugą część spotkania siatkarki z Piły. Wprawdzie legionowianki szybko doprowadziły do remisu, jednak po raz kolejny seria straconych punktów przez ten zespół stawiała je od razu na początku w trudnej sytuacji (5:10). Dobrze spisująca się Małgorzata Jasek wraz z Zuzanną Górecką podgoniły wynik, ale gra obu drużyn mocno falowała, co sprawiało, że zawodniczki Jakuba Skwarka cały czas musiały odrabiać straty. Po wykonaniu skutecznej zagrywki przez Paulinę Szpak jej zespół był na pięciopunktowym prowadzeniu, a po błędzie rozegrania Eweliny Polak jeszcze ono wzrosło. Od tego momentu ponownie zaczęły wygrywać swoje akcje miejscowe i zrobiło się 15:17. Wygrany kontratak przez Azizową pozwolił wrócić pilankom do czterech ,,oczek” przewagi, której nie oddały już do końca seta. Gra zaczęła się toczyć punkt za punkt, a ostatnią akcję drugiej partii zakończyła Azizowa, dzięki czemu jej ekipa prowadziła już 2:0 i była bardzo blisko wygrania całego pojedynku.

Po raz pierwszy lepsze otwarcie seta zanotowały gospodynie, które rozpoczęły go od prowadzenia 5:0, w czym duża zasługa dobrej zagrywki Eweliny Polak. Nie cieszyły się z niego długo, gdyż po raz kolejny straciły cztery punkty z rzędu i kompletnie stanęły. W efekcie czego przyjezdne nie tylko doprowadziły do wyrównania, ale udało im się wyjść na trzypunktowe prowadzenie. Przejście zrobione przez legionowianki nie zmieniło nic w ich grze, a rozpędzone pilanki pewnie zmierzały do wygrania całego spotkania (9:14). Ekipie prowadzonej przez Skwarka nic nie wychodziło, co skrupulatnie wykorzystywały pilanki punktując kilkukrotnie pod rząd i obejmując prowadzenie 20:11. Wprawdzie i w ich szeregach wdarło się rozprężenie, ale zwycięstwa tego nie oddały do końca. Gospodynie obroniły pięć piłek meczowych, ale przy szóstej były już bezradne i to zawodniczki Enei PTPS-u Piła zajęły dziewiąte miejsce w Lidze Siatkówki Kobiet w sezonie 2018/2019.

MVP: Paula Słonecka

DPD Legionovia Legionowo – Enea PTPS Piła 0:3
(23:25, 21:25, 22:25)

rywalizacja play-off: 2:0 dla PTPS-u

Składy zespołów:
Legionovia: Jasek (17), Olenderek (4), Polak (7), Górecka (9), Skorupa (3), Wójcik (7), Adamek Ag. (libero) oraz Adamek Ad. (libero) i Woźniak (2)
PTPS: Słonecka (10), Stencel (16), Azizowa (16), Trojan (6), Kaczorowska (5), Pawłowska (libero) oraz Lemańczyk (libero), Kobus i Szpak (4)

Zobacz również:
Wyniki rundy play-off Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved