Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Dziewiąte miejsce dla KSZO Ostrowiec Św.

LSK: Dziewiąte miejsce dla KSZO Ostrowiec Św.

fot. Sylwia Lis

Zakończyła się już rywalizacja o dziewiątą pozycję w Lidze Siatkówki Kobiet. Przypadła ona KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Podopieczne Adama Grabowskiego w poniedziałek po raz drugi pokonały Impel Wrocław, po niedzielnej wygranej 3:2 tym razem ostrowczankom poszło zdecydowanie łatwiej. Wrocławianki w żadnym z setów nie potrafiły nawiązać walki. Oba mecze odbyły się w Ostrowcu Św.

Po pierwszych wyrównanych akcjach na prowadzenie zaczęły wychodzić gospodynie. Celne zagrywki posyłała Paulina Stroiwąs i dopiero błąd tej zawodniczki pozwolił wrocławiankom zrobić przejście (3:3, 7:4). Obie drużyny nie ustrzegły się pomyłek, na prowadzeniu pozostawały siatkarki z Ostrowca Świętokrzyskiego. Dopiero skuteczny atak Natalii Murek i as Weroniki Wołodko pozwoliły przyjezdnym złapać kontakt punktowy, jednak przez własne błędy nie zdołały pójść za ciosem (13:12, 16:12). Gdy po ataku Kolety Łyszkiewicz gospodynie ponownie odskoczyły na pięć punktów, o czas poprosił trener Marek Solarewicz. W końcówce również nie brakowało pomyłek zarówno w ataku, jak i polu zagrywki. Chociaż po skutecznym zagraniu Natalii Skrzypkowskiej siatkarki KSZO miały serię piłek setowych, dopiero za trzecim podejściem kropkę nad i postawiła Anna Miros.W drugiej odsłonie gospodynie poszły za ciosem, tym razem przy zagrywkach Natalii Skrzypkowskiej kończyły kolejne kontrataki. Przy stanie 7:2 o czas poprosił trener Marek Solarewicz. Interwencja szkoleniowca nie pomogła, wciąż skutecznie atakowały Anna Miros i Koleta Łyszkiewicz. Wrocławianki z trudem zdobywały punkty, pojedyncze zagrania Anny Łozowskiej na niewiele się zdały. Gospodynie kontrolowały przebieg gry, nie myliły się w ataku. Dopiero gdy miały 11-punktową przewagę, siatkarki KSZO zaczęły popełniać błędy, inicjatywę przejął Impel. Mimo starań skrzydłowych drużyny z Wrocławia nie udało im się odwrócić losów tej partii. Ataki Magdaleny Soter i Natalii Skrzypkowskiej dały ostatnie punkty gospodyniom, które wygrały tego seta do 17.

Po dziesięciominutowej przerwie sytuacja na boisku nie uległa zmianie, szybko na prowadzenie wyszły siatkarki z Ostrowca Świętokrzyskiego (5:1). Gospodynie celnie zagrywały, utrzymywały skuteczność w ataku. Mimo woli walki wrocławianki nie były w stanie skutecznie przeciwstawić się rywalkom, miały problemy ze skończeniem ataku. Po celnym bloku KSZO wyszło na prowadzenie 16:8, a o czas poprosił trener Marek Solarewicz. Chociaż gra gospodyń nie była perfekcyjna, jednak wystarczała, by utrzymać wyraźne prowadzenie. Ostatnie punkty w tym pojedynku padły po asie Joanny Ciesielczyk, błędzie w ataku Igi Chojnackiej oraz bloku KSZO.

KSZO Ostrowiec Św. – Impel Wrocław 3:0
(25:20, 25:17, 25:14)

*stan rywalizacji: 2:0 dla KSZO

Składy zespołów:
KSZO: Stroiwąs (4), Miros (17), Soter (3), Skrzypkowska (12), Łyszkiewicz (13), Gryka (1), Markiewicz (libero) oraz Wańczyk (1), Pauliukouskaja i Ciesielczyk (1)
Impel: Flendrich (3), Wołodko (3), Murek (7), Łozowska (9), Gierak (4), Chojnacka (4), Pancewicz (libero) oraz Trojan (3)

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off LSK

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-04-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved