Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: DPD Legionovia równie ambitna, czy tym razem skuteczniejsza?

LSK: DPD Legionovia równie ambitna, czy tym razem skuteczniejsza?

fot. Bogusław Krośkiewicz

DPD Legionovia Legionowo przed startem ekstraklasy wciąż ma jeszcze niekompletny skład, ale zawodniczki, które znalazły się w tej drużynie, z pewnością będą chciały poprawić wynik z poprzedniego sezonu. W zespole obok siatkarek młodego pokolenia zobaczymy w tym sezonie doświadczone Małgorzatę Skorupę, Beatę Olenderek i Ewelinę Polak.

Minionego sezonu Legionovia Leginowo z pewnością nie zaliczy do bardzo udanych. Wprawdzie rundę zasadniczą z ośmioma zwycięstwami na koncie i 18 porażkami legionowianki zakończyły na czwartym miejscu od końca w tabeli LSK, to nie uratowało ich to przed walką do końca o utrzymanie. W play-off o miejsce 11. podopieczne trenera Piotra Olenderka dwukrotnie przegrały z bydgoskim Pałacem i musiały walczyć w barażu. Tu jednak trzykrotnie okazały się lepsze od MKS-u Kalisz i zachowały miejsce w ekstraklasie.Po sezonie w zespole doszło do sporych zmian. Klaudia Alagierska i Anna Korabiec przeniosły się do drużyny wicemistrza Polski, ŁKS-u Łódź, Anna Bączyńska i Alicja Grabka wybrały ofertę Radomki Radom, Paulina Szpak przeniosła się do Piły, a Aleksandra Rasińska do Wrocławia. Miejsce w I lidze kobiet znalazły Joanna Pacak (Uni Opole) oraz Ewelina Mikołajewska (Wisła Warszawa). W zespole pozostało pięć siatkarek oraz trener Piotr Olenderek.

Na pozycję rozgrywającej klub z Legionowa pozyskał Ewelinę Polak z Budowlanych Łódź oraz Annę Wodrowską z drugoligowego WTS-u Włocławek. W ataku zagrają dwie zagraniczne siatkarki – Amerykanka Cassidy Pickrell oraz Białorusinka Kristina Kicka, która już w przeszłości reprezentowała barwy Legionovii. Do przyjmujących Beaty Olenderek i Magdaleny Damaske dołączyła uzdolniona juniorka Zuzanna Górecka, a na środku siatki obok Alicji Wójcik i Małgorzaty Jasek miały występować Małgorzata Skorupa z ŁKS-u Łódź i Aleksandra Gryka. Ta ostatnia niestety doznała dość poważnej kontuzji i chyba nie zobaczymy jej na boisku w najbliższym sezonie. Do Adriany Adamek na pozycji libero dołączyła Agnieszka Adamek z drugoligowej Polonii Świdnica. W trakcie sezonu okazało się, że jednak Anna Wodrowska nie będzie grała w Legionovii (trenuje obecnie z MKS-em Dąbrowa Górnicza) i klub wciąż poszukuje drugiej rozgrywającej. A czasu pozostało coraz mniej.

W okresie przygotowawczym Legionovia wzięła udział w dwóch turniejach. W Radomiu Legionovia pokonała bez straty seta Radomkę, przegrała jednak 1:3 z ŁKS-em oraz 0:3 z francuskim RC Cannes. – Sprawdziliśmy wszystkie zawodniczki w różnym wymiarze czasowym, z różnymi zadaniami i w różnych ustawieniach. Mamy duży materiał do analizy – mówił po tym turnieju trener Piotr Olenderek. Analizy wypadła chyba pomyślnie, bo Legionovia zaskoczyła wszystkich w Bobolicach, pokonując 3:0 mistrza Polski, Chemika Police. Co ciekawe legionowianki w pierwszym secie rozbiły rywala… 25:8! W kolejnych meczach zespół z Mazowsza uległ jednak Pałacowi Bydgoszcz i PTPS-owi Piła, zajmując ostatnie miejsce w turnieju. W rozegranych niedawno sparingach z Budowlanymi Łódź legionowianki przegrały 1:3 i zremisowały 2:2. Przed nimi jeszcze sparing z ŁKS-em Commercecon w Łodzi. Mecze towarzyskie pokazały, że odkryciem tego sezonu może być młoda przyjmująca Zuzanna Górecka, która ma ogromny potencjał i z pewnością zadomowi się w ekstraklasie na dłużej. – Ja już tak naprawdę od dwóch miesięcy o tym myślę i w głowie siedzi mi taka myśl, że chcę już zacząć grać w tę poważną siatkówkę. Do startu ligi mamy jeszcze miesiąc, dużo pracy do wykonania przed nami, ale już odliczam – mówiła tuż po turnieju w Radomiu reprezentantka Polski juniorek. Problemem dla zespołu z Legionowa na pewno jest brak drugiej rozgrywającej i trzeba go jak najszybciej rozwiązać.

Z pewnością na plus Legionovia może zapisać unormowanie sytuacji organizacyjnej oraz pozyskanie sponsora tytularnego. Siatkarki z Mazowsza w tym sezonie występować będą pod nazwą DPD Legionovia Legionowo, a nowy sponsor powinien pozwolić im zająć się wyłącznie problemami natury sportowej i doskonaleniem umiejętności. Na co będzie stać nowy zespół Legionovii w przyszłym sezonie? Naszym zdaniem jest w stanie poprawić wynik z zeszłego sezonu i powalczyć o miejsce w środku tabeli ekstraklasy. By to jednak osiągnąć, legionowiankom musi dopisywać zdrowie, bo ambicji siatkarkom z Mazowsza nikt nie będzie mógł odmówić.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved