Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

LSK: Developres zdecydowanie lepszy w Bielsku-Białej

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Siatkarki SkyRes Developresu Rzeszów w dziesiątej kolejce Ligi Siatkówki Kobiet zagrały w Bielsku-Białej, gdzie pokonały miejscowy BKS Stal. Rzeszowianki nie dały większych szans rywalkom i po trzech setach zapisały na swoim koncie pewny komplet punktów.

Pierwsze dwa punkty w tym spotkaniu padły łupem przyjezdnych. Autowe zagranie Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej oraz wykorzystana kontra przez Olivię Różański sprawiły, że bielszczanki nie tylko odrobiły straty, ale wyszły na prowadzenie. Gra toczona była punkt za punkt, rozgrywane akcje były krótkie i najczęściej kończone w pierwszym uderzeniu. Serie tą przerwał zerwany atak Alexandry Frantti, po którym trener Stephane Antiga poprosił o przerwę (12:11). Po trafieniu z obejścia wprowadzonej Gabrieli Polańskiej zrobiło się 14:15, a w kolejnej akcji Carly DeHoog uderzyła w antenkę, przez co różnica wzrosła do dwóch ,,oczek”. Błędy własne gospodyń sprawiły, że traciły dystans do swoich rywalek. Dobra zagrywka Kornelii Moskwy pozwoliła im doprowadzić do remisu. Miało to być zapowiedzią emocjonującej końcówki, ale jak się później okazało tak się nie stało. Decydujący dla losów tego seta okazał się blok Kamili Witkowskiej na Różański na 19:21 oraz bardzo długa akcja wygrana na siatce przez Katarzynę Zaroślińską-Król. Skończony kontratak na lewym skrzydle zakończył pierwszą partię wygraną przez Develpres SkyRes do 20.Drugi set już od początku zapowiadał emocje, gdyż zdobywanie punktów przez obie ekipy przychodziło z dużą trudnością, za sprawą dobrej gry w defensywie. Po wykorzystaniu przechodzącej piłki przez Olivię Różański miejscowe prowadziły 6:4, a kiedy siatki dotknęła Katarzyna Zaroślińska-Król 8:5. W drużynie BKS-u Stali w końcu zaczął funkcjonować blok. Brązowe medalistki poprzedniego sezonu straty zniwelowały prawie w całości w jednym ustawieniu, kiedy trafiła Alexandra Frantti (9:8). Wynik cały czas oscylował w okolicach punktu bądź dwóch przewagi gospodyń i dopiero atak blok-aut w wykonaniu Zaroślińskiej-Król doprowadził do wyrównania. Spowodowało to, że po raz kolejny zespoły wchodziły w decydujący moment seta z równym dorobkiem punktowym. Jednak wzorem poprzedniej partii ,,odjazd” zawodniczek z Rzeszowa nastąpił w okolicach 20 punktu, kiedy Kamila Witkowska ustawiła szczelny blok, a dodatkowo w bielskich szeregach pojawił się błąd techniczny (18:22). Mnożące się pomyłki oraz brak kończącego ataku sprawiły, że pomimo dobrego początku zawodniczki Bartłomieja Piekarczyka także w drugiej partii musiały uznać wyższość rywalek.

Dwa asy serwisowe Michaeli Mlejnkovej otworzyły trzecią część spotkania (4:1). Po słabym początku, bielszczanki wzięły się za odrabianie strat i zaczęły toczyć wyrównaną walkę ze swoimi przeciwniczkami, ale stan taki utrzymywał się krótko, gdyż rzeszowianki z każdą akcją coraz bardziej dominowały na boisku. Po zablokowaniu Andrei Kossanyiovej prowadziły już 13:8, a kiedy kolejny błąd popełniły gospodynie – 14:8. Wszystko wskazywało na to, że dwie przegrane końcówki poprzednich partii zostały w głowach zawodniczek BKS-u Stali, gdyż wyraźnie ,,uszło” z nich powietrze. W środkowym fragmencie oba zespoły popełniały sporo błędów, co znacznie obniżyło jakość tego meczu. Przyjezdne kontrolowały przebieg seta, gdyż miały siedem ,,oczek” przewagi. Wprawdzie w końcówce nieco ją roztrwoniły (14:18), ale nic nie zagrażało ich zwycięstwu. Zawodniczki Developresu SkyRes dobrze grały blokiem i wyblokiem, co stwarzało im możliwość wyprowadzania kontr. Po kiwce Mlejnkovej miały sześć piłek meczowych, a po autowym uderzeniu Dagmary Dąbrowskiej mogły unieść ręce w geście triumfu.

MVP: Aleksandra Krzos

BKS Stal Bielsko-Biała – Developres SkyRes Rzeszów 0:3
(20:25, 20:25, 19:25)

Składy zespołów:
BKS: Krajewska (1), Różański (12), Kossanyiova (6), DeHoog (12), Świrad (3), Moskwa (3), Drabek (libero) oraz Ogoms (2) i Dąbrowska (5)
Developres: Frantti (17), Witkowska (9), Efimienko-Młotkowska (4), Mlejnkova (8), Valentin-Anderson (2), Zaroślińska-Król (12), Krzos (libero) oraz Polańska (6), Hawryła, Blagojević, Kaczmar i Gałucha

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved