Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Developres wywiózł trzy punkty z Wrocławia

LSK: Developres wywiózł trzy punkty z Wrocławia

Developres Rzesów do Wrocławia przyjechał prosto z Ruunii, gdzie kilka dni wcześniej grał mecz Ligi Mistrzyń. Rzeszowianki podrażnione przegranym pierwszym setem w kolejnych dwóch nie dały już szans Impelowi, a w czwartym wygrały na przewagi i wywiozły z wrocławskiej hali Orbita trzy punkty. Podopieczne trenera Lorenzo Micellego tym samym zrównały się punktami z drugim w tabeli ŁKS-em Łódź.

Na początku pojedynku skutecznie atakowała Tamara Gałucha, wrocławianki prowadziły 3:1. Przyjezdne jednak szybko wyrównały. W szeregach gospodyń raz za razem punktowała Natalia Murek, zaś rzeszowianki nie ustrzegły się prostych błędów. W kolejnych akcjach gra toczyła się punkt za punkt. Oba zespoły nie były w stanie ustrzec się prostych błędów własnych (15:15). Chociaż po ataku Jeleny Blagojević i bloku rzeszowianki odskoczyły na dwa punkty, po błędzie własnym ponownie straciły przewagę (18:16, 18:18). W decydującym momencie na siatce skuteczne spisywała się Anna Łozowska. Chociaż w końcówce dwukrotnie o czas prosił trener Lorenzo Micelli, nie wystarczyło to do skutecznego pobudzenia jego zawodniczek i odwrócenia losów seta. Błąd w ataku Helić dał serię piłek setowych wrocławiankom (24:21). Przyjezdne obroniły jeszcze dwie z nich. Kropkę nad i postawiła jednak skutecznym zagraniem Murek (25:23).

Otwarcie drugiej odsłony było wyrównane (4:4). Z akcji na akcję coraz lepiej w ataku prezentowały się przyjezdne. Gra obu drużyn nie była pozbawiona błędów. Od ataku Blagojević rzeszowianki popisały się serią. Mimo dwóch czasów dla trenera Marka Solarewicza, gospodynie miały problem z przerwaniem passy przyjezdnych przy zagrywkach Katarzyny Żabińskiej (16:11). Dopiero blok wrocławianek pozwolił im wyjść z niewygodnego ustawienia (12:18). Wciąż jednak warunki dyktowały siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów. Pojedyncze ataki Tamary Gałuchy nie wystarczyły, żeby gospodynie były w stanie zagrozić rywalkom. Ataki Moniki Ptak i Adeli Helić zakończyły jednostronną odsłonę (25:15).

Nieudany atak Helić rozpoczął grę po dziesięciominutowej przerwie. Szybko jednak ta zawodniczka poprawiła się, a gdy skuteczne zagrania dołożyły Ptak i Żabińska, rzeszowianki wyszły na prowadzenie 6:3. Pojedyncze zagrania Ilony Gierak i Tamary Gałuchy pozwoliły gospodyniom zmniejszyć nieco straty. Chociaż przyjezdne skuteczne ataki przeplatały błędami, kilkupunktowy dystans utrzymywał się (14:12). Po ataku Helene Rousseaux grę przerwał trener Marek Solarewicz (16:12). Wrocławianki miały problemy ze swoją grą, zaś po drugiej stronie ręki nie wstrzymywała Helić (21:15). Chociaż w końcówce rzeszowianki nie utrzymały koncentracji i oddały kilka oczek rywalkom, po atakach Żabińskiej oraz Helić wygrały całą partię do 18.

Czwarta odsłona dłuższy czas toczyła się punkt za punkt, drużyny wymieniały się skutecznymi atakami (10:10). Dopiero po zagraniach Rousseaux i Żabińskiej przyjezdne zdobyły cztery punkty z rzędu i o czas poprosił trener Solarewicz (14:10). Po przerwie oba zespoły zaczęły skutecznie ustawiać blok. Chociaż po błędzie przyjmującej Developresu dystans stopniał, po czasie dla Lorenzo Micellego rzeszowianki ponownie przejęły inicjatywę (19:14). Wrocławianki nie miały zamiaru odpuszczać. Skutecznie atakowały wrocławskie skrzydłowe, a gra ich rywalek nie była pozbawiona błędów (18:21, 21:22). Chociaż w decydującym momencie różnica stopniała tylko do jednego oczka, to rzeszowianki miały kolejne szanse na zwycięstwo po ataku Helić. Dwa skuteczne zagrania Natalii Murek pozwoliły siatkarkom z Wrocławia doprowadzić do wyrównania (24:24). Gospodynie nie poszły jednak za ciosem. Zepsuta zagrywka Igi Chojnackiej i nieudany atak Gierak zakończyły cały mecz.

MVP: Anna Kaczmar

Impel Wrocław – Developres SkyRes Rzeszów 1:3
(25:23, 15:25, 18:25, 26:28)

Impel: Wołodko (1), Murek (14), Gałucha (15), Łozowska (7), Gierak (9), Chojnacka (5), Stenzel (libero) oraz Nichol i Trojan
Developres: Rousseaux (17), Ptak (15), Żabińska (11), Kaczmar (3), Helić (21), Blagojević (14), Sawicka (libero) oraz Rabka, Kaczorowska, Andruszko i Nowakowska (libero)