Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Developres SkyRes Rzeszów zgodnie z planem

LSK: Developres SkyRes Rzeszów zgodnie z planem

Spotkanie pomiędzy aspirującym do mistrzostwa Polski Developresem Sky Res Rzeszów a beniaminkiem  Wisłą Warszawa miało zdecydowanego faworyta i niespodzianki nie było. Podopieczne Stephana Antigi od początku narzuciły rywalkom swój styl gry i przez cały mecz nie pozwoliły nawet na nawiązanie walki. Pierwotnie to spotkanie miało się odbyć w Warszawie, ale  ostateczne ze względu na problem z halą odbyło się ono w Rzeszowie.

Obie ekipy mogły w czwartkowy wieczór desygnować do gry swoje najsilniejsze składy. Warszawianki ambitnie obijały ręce rywalek w bloku, ale gra w pierwszym secie znacznie lepiej układała się po rzeszowskiej stronie, aż do momentu w którym Rzeszowianki zaczęły popełniać błędy własne i wyciągać do rywalek dłoń. Przez blok przebiła się Mikołajewska (16:14). Dopiero kiedy w swoje ręce sprawy wzięły Frantti i Zaroślińska-Król to udało się opanować sytuację w końcówce. Dzięki skutecznemu technicznemu atakowi Alexandry Frantti pierwszy set powędrował na konto zespołu z Rzeszowa (25:20).

Piłkę przechodzącą bez bloku w aut wysłała na początku drugiego seta Zaroślińska-Król (2:1). Potem gra zrobiła się bardzo wyrównana. Świetnie w ataku prezentowała się Gałucha (11:6). Rzeszowianki nie ustrzegły się jednak znowu błędów własnych. Próbowała walczyć jeszcze Lipska (18:13), ale ze środka odgryzły się Rzeszowianki. Po popsutej zagrywce gospodyń przyjezdne objęły prowadzenie 2:0 (25:15).

Trudna zagrywka i mądre obijanie bloku w wykonaniu Gałuchy i Frantti szybko dały Developresowi prowadzenie (6:3) i coraz częściej „Bemowskie Syreny” odbijały się od rzeszowskiego bloku. Po asie Kaczmar było (16:8). Próbowała jeszcze walczyć w ataku Lipska, ale siatkarki z Rzeszowa były nieubłagane. Asa serwisowego posłała Tamara Gałucha (22:12). Pewne trzypunktowe zwycięstwo swoje drużyny przypieczętowała atakiem Alexandra Frantti (25:14). To również ona zgarnęła statuetkę MVP spotkania z rąk komisarza spotkania Andrzeja Skorupy.

Rzeszowianki we wtorek na hali Podpromie zmierzą się z #VolleyWrocław, a beniaminek z Warszawy ma przed sobą wyjazd do Polic. Oba mecze odbędą się o godzinie 18.

MVP: Alexandra Frantti

Developpres Rzeszów – Wisła Warszawa 3:0
(25:20, 25:15, 25:14)

Developres: Frantti (18), Poańska (10), Witkowska (4), Mlejnkova (12), Valentin – Anderson (3), Zaroślińska – Król (5), Krzos (libero) oraz Grabka (1), Hawryła (2), Kaczmar (4), Gałucha (7) i Przybyła (libero)
Wisła: Marcyniuk (4), Mikołajewska (10), Szymańska (3), Połeć (2), Olczyk (2), Lipska (12), Adamek (libero) oraz Banasiak