Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Developres pokonał Budowlanych Łódż

LSK: Developres pokonał Budowlanych Łódż

Rzeszowianki w trzech setach rozprawiły się z wicemistrzyniami Polski w meczu kończącym 5. kolejkę spotkań Ligi Siatkówki Kobiet. W pierwszej partii na parkiecie zdecydowanie panowały gospodynie, wygrywając bardzo wysoko aż 25:13. Kolejne odsłony meczu były już bardziej wyrównane, ale trzy punkty ostatecznie zostały na Podkarpaciu.

Spotkanie lepiej rozpoczęły gospodynie, które wykorzystywały nieskończone ataki rywalek, a trudny serwis Helene Rousseaux sprawił, że łodzianki swoje problemy miały również w przyjęciu (4:10). Swojej akcji nie skończyła Agnieszka Kąkolewska, a w rzeszowskiej ekipie zadziałał również blok i kiedy podopieczne Błażeja Krzyształowicza przegrywały 7:14, trener wykorzystał już drugą przerwę. Choć tuż po niej przyjezdne zapisały na swoim koncie dwa oczka z rzędu (9:14), to niewiele później Developres ponownie świetnie radził sobie w bloku (19:9). W szeregi łodzianek dodatkowo wkradło się nieporozumienie (11:23), a udany atak z prawego skrzydła dał gospodyniom piłkę setową (24:12), te zakończyły premierową odsłonę udaną walką na siatce.

Również pierwsze momenty drugiej partii przebiegały pod dyktando rzeszowianek (5:1), które nieprzerwanie utrzymywały kilkupunktowe prowadzenie, głównie dzięki swojej skuteczności (9:5). Dopiero podwójny blok Budowlanych Łódź zmusił Lorenzo Micellego do wzięcia czasu (11:8), ale jego podopiecznym również zaczęły zdarzać się błędy (10:13). Szybko powróciły one jednak do swojej dobrej gry w ofensywie i o kolejną przerwę poprosił trener Krzyształowicz (12:17). Na niewiele się to zdało, po pauzie atak w aut wyrzuciła Gabriela Polańska. Do walki swoją drużynę poderwała „czapa” Agnieszki Kąkolewskiej i dwie akcje później dystans przyjezdnych zmalał do dwóch oczek (18:20). Pogoń na niewiele się zdała, bo ponownie cztery punkty przewagi wypracowały sobie rzeszowianki (22:18). Problemy z ofensywą podkarpackiej ekipy znów pozwoliły wrócić do gry rywalkom (21:23), ale zbicie z prawego skrzydła Rousseaux dało piłkę setową gospodyniom (24:21), a dotknięcie siatki po łódzkiej stronie boiska sprowadziło obie drużyny na 10-minutową przerwę.

Trzy pierwsze akcje padły łupem siatkarek z Łodzi i dopiero atak z obiegnięcia Moniki Ptak przyniósł gospodyniom pierwsze oczko (1:3). Rzeszowiankom udało się nawiązać kontakt punktowy dzięki „czapie” Magdaleny Hawryły (6:7), ale tym samym odwdzięczyła się Polańska (9:6). Po udanej kontrze Martyny Grajber zaliczka Budowlanych wzrosła do czterech oczek (13:9), jednak mocnym zbiciem odpowiedziała Rousseaux (12:14). Szkoleniowiec Developresu przywołał do siebie swoje zawodniczki, kiedy mocnym atakiem z prawej strony popisała się Kaja Grobelna (16:12), jednak dobrze w tym secie praktycznie w każdym elemencie prezentowała się Hawryła, dokładając do swojego repertuaru skuteczny serwis (16:17). W zespole z Podkarpacia punktować zaczęła również Jelena Blagojević (18:19), której po drugiej stronie siatki kroku dotrzymywała między innymi Julia Twardowska – obie drużyny mogły pochwalić się skuteczną grą skrzydłami (20:19). Długą akcję zakończył atak Julii Andruszko, doprowadzając do remisu w kluczowym momencie tej odsłony (20:20) i choć przyjezdnym po raz kolejny udało się wyjść na dwupunktowe prowadzenie (22:20), to sprytne zagranie Blagojević doprowadziło do piłki meczowej (24:23). Setbola miały również łodzianki (26:25), ale to mocne zbicie Serbki z lewego skrzydła zakończyło ten pojedynek.

MVP: Agata Sawicka

Developres SkyRes Rzeszów – Grot Budowlani Łódź 3:0
(25:13, 25:22, 28:26)

Developres: Rousseaux (14), Ptak, (10), Hawryła (9), Kaczmar (6), Helić (11), Blagojević (12), Sawicka (libero) oraz Gajewska i Andruszko (1)
Budowlani: Polańska (6), Kąkolewska (10), Twardowska (7), Grobelna (12), Vincourova, Grajber (7), Witkowska (libero) oraz Cutura (2), Polak i Muszyńska