Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Derby Łodzi dla ŁKS Commercecon, Grot Budowlani poza czwórką

LSK: Derby Łodzi dla ŁKS Commercecon, Grot Budowlani poza czwórką

Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź w  derbach okazały się lepsze od Grot Budowlanych będąc zespołem zdecydowanie lepszym w każdy elemencie.  Mistrzynie Polski oddały rywalkom tylko drugiego seta.  Wynik 3:1 oznacza, że podopieczne Giuseppe Cucariniego zakończyły sezon zasadniczy na trzecim miejscu, Grot Budowlani z kolei uplasowały się poza czwórką i zajęły miejsce piąte. MVP meczu została Izabela Kowalińska.

Sport Arena szczelnie wypełniła się kibicami obu drużyn. Gospodynie tego starcia wyglądały na początku pierwszego seta na lekko zdenerwowane, co od początku bezlitośnie wykorzystał ŁKS. Odpowiednio mocna zagrywka, zwłaszcza w wykonaniu Joanny Pacak dała się Budowlanym bardzo we znaki. Świetnie działał także blok „Wiewiór” (17:10) i podopieczne Giuseppe Cuccariniego nie myliły się przy okazjach do kontrataku. Lazović wykorzystała przechodzącą piłkę, a potem bezpośredni punkt z pola zagrywki kończąc seta zdobyła Pacak (25:15).

Drugi set także nie rozpoczął się dobrze dla Budowlanych. ŁKS dobrze pracował zagrywką i świetnie w ataku radziło sobie trio – Wójcik, Kowalińska, Lazović. Sytuację odmieniło jednak pojawienie się Julii Nowickiej w polu zagrywki. Potem gospodynie starcia zaczęły znacznie lepiej grać w bloku i podbijać więcej piłek w obronie. Coraz lepiej czuła się na boisku Kaiyji Ren (11:11).  Po stronie ŁKS-u zaczęły pojawiać się błędy, bez bloku w aut zaatakowała Ewa Kwiatkowska (20:17). Zabrakło wkładu Lazović w końcówce seta i wyrównanie wyniku zapewniła krótka z Małgorzatą Śmieszek (25:20).

Trzeci set był teatrem jednego aktora. Podrażnione siatkarki ŁKS-u zaczęły od bardzo dobrej zagrywki i najpierw Aleksandra Wójcik, a potem Joanna Pacak i Eva Mori pomogły tym elementem zbudować przewagę (11:4). Ogromne kłopoty w przyjęciu miała Ren, a Budowlanym bardzo ciężko było znaleźć jakiekolwiek skuteczne rozwiązania w ataku. Dwoiła się i troiła w obronie Maria Stenzel, co w jednej akcji nawet skończyło się puntem zdobytym bezpośrednio po jej przyjęciu. Piłkę setową dla swojego zespołu na kontrze zdobyła Kowalińska i to także ona przypieczętowała wynik seta (25:14).

Trener Błażej Krzyształowicz zdecydował się rozpocząć czwartego seta z parą Agata Babicz i Julia Twardowska na przyjęciu. To jednak nie wniosło zbyt wiele dobrego do gry Budowlanych, bo obie miały problemy w przyjęciu, co bezlitośnie na kontrze wykorzystywał ŁKS (5:1). Nie do zatrzymania w ataku była Izabela Kowalińska. Budowlane zaś nie miały żadnego pomysłu na skuteczny atak. Sytuację odblokowało dopiero wejście Anny Bączyńskiej na pozycję atakującej połączone z serią zagrywek Julii Twardowskiej. ŁKS zachował spokój i miał piłkę meczową gdy Lazović wykręciła do prostej (24:18). Atak Klaudii Alagierskiej ze środka zakończył mecz na korzyść mistrzyń kraju (25:18).

MVP: Izabela Kowalińska

Grot Budowlani Łódź – ŁKS Commercecon Łódź 1:3
(15:25, 25:20, 14:25, 18:25)

Budowlani:  Nowicka (3), Śmieszek (6), Twardowska (10),  Kraiduba (14), Pencova (10), Ren (8), Stenzel (libero) oraz  Maciągowski, Babicz (1), Bałdyga, Lewandowska, Bączyńska (2)
ŁKS: Mori (8), Pacak (10), Wójcik (10), Lazović (17), Kowalińska (22), Alagierska (6), Strasz (libero) oraz Kwiatkowska, Skrzypkowska