Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Ciekawie w Łodzi i Bielsku-Białej, faworyci muszą uważać

LSK: Ciekawie w Łodzi i Bielsku-Białej, faworyci muszą uważać

Przed nami 7. kolejka rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet. Lider, Chemik Police, zagra w Bielsku-Białej z próbującym dołączyć do czołówki BKS-em. Wicelider z Łodzi pojedzie walczyć o punkty do Kalisza, a Budowlani zmierzą się we własnej hali z Pałacem Bydgoszcz, który gra coraz lepiej. Developres Rzeszów podejmować będzie Legionovię i podobnie jak inne zespoły z czołówki musi bardzo uważać, by nie stracić punktów.

  

Developres SkyRes Rzeszów – DPD Legionovia Legionowo
sobota, 1 grudnia, g. 17:00

W sobotę w Rzeszowie zespół Developresu podejmować będzie Legionovię. Rzeszowianki po zwycięstwie z ŁKS-em pokonały w Radomiu 3:1 Radomkę i umocniły się na czwartym miejscu w tabeli, ale stracony w środę set z zespołem z drugiego bieguna tabeli chwały podopiecznym trenera Micellego nie przyniósł. Coraz lepiej w rzeszowskiej drużynie spisuje się atakująca Katarzyna Zaroślińska-Król, sprawdza się również Michaela Mlejnkova, która w pierwszej szóstce zastąpiła kontuzjowaną Helene Rousseaux. Developres musi zdobywać punkty z zespołami niżej notowanymi, zwłaszcza grając we własnej hali, dlatego w sobotę będzie zdecydowanym faworytem.

Legionovia gra całkiem nieźle w tym sezonie, dzięki czemu po 6. kolejkach plasuje się w środku tabeli. W dwóch ostatnich meczach podopieczne trenera Piotra Olenderka cieszyły się ze zwycięstw, pokonując 3:2 Radomkę i wygrywając bez straty seta z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Tym razem przed legionowiankami dużo trudniejsze zadanie, a każdy set czy punkt wywieziony z Rzeszowa będzie dla nich sukcesem. Trener Olenderek wciąż nie będzie mógł skorzystać z Magdaleny Damaske, mając ograniczone pole manewru, jeśli chodzi o zmiany i to jest chyba obecnie największym mankamentem zespołu z Mazowsza. Wygra Developres i zdobędzie trzy punkty, ale Legionovia łatwo skóry nie odda.

Typ redakcji:
Developres SkyRes Rzeszów – DPD Legionovia Legionowo 3:1

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved