Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Chemik zwycięzcą sezonu zasadniczego

LSK: Chemik zwycięzcą sezonu zasadniczego

Siatkarki Chemika Police zwycięstwem nad Radomką zapewniły sobie rozstawienie do play-off z pierwszego miejsca w tabeli. Dzisiejszy wynik nie jest zaskoczeniem, tym bardziej że radomianki nie grały już o żadną stawkę i przyjechały do Polic w okrojonym skłądzie, jedynie o dobre zaprezentowanie się w meczu z liderem Ligi Siatkówki Kobiet.

Policzanki nie dały jednak szans gościom i w trzech setach zainkasowały komplet punktów. Dzisiejszy wynik poza prestiżem zwycięstwa rundy zasadniczej niesie za sobą inne pozytywne dla Chemika skutki. Pierwsze miejsce w lidze zapewnia polickiemu klubowi, że każdą kolejną rundę play-off będzie zaczynał jako gospodarz i w ewentualnych rozstrzygających o zwycięstwie w parze meczach również będzie grał na własnym boisku.

Na początku gra toczyła się punkt za punkt. Żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć nawet na dwa oczka. Dopiero ataki Wilmy  Salas dały gospodyniom prowadzenie 8:5. Błąd policzanek i kontra Radomki sprawiły jednak, że różnica stopniała do punktu (9:8). O czas poprosił w tej sytuacji Ferhat Akbas. Kolejne błędy, w ataku i przyjęciu policzanek dały jednopunktowe prowadzenie podopiecznym Adama Grabowskiego (10:9). Sprawy w swoje ręce wzięły jednak obie Kubanki grające w Chemiku, a zwłaszcza Salas, która do gry w ofensywie dołożyła także zagrywkę (14:11). Zmusiło to do wzięcia czasu trenera Adama Grabowskiego. Nic to jednak nie dało, bowiem tuż po nim w ataku zapunktowała Iga Wasilewska. Radomka dzięki grze blokiem zmniejszyła straty do dwóch oczek, ale po asie serwisowym Silvy było 18:14. Policzanki cały czas utrzymywały przewagę, po autowym ataku rywalek różnica ta wynosiła już pięć punktów (22:17). As serwisowy  Salas dał jej ekipie piłki setowe, skuteczna była jeszcze Bałuk, a Katarzyna Olczyk popisała się asem serwisowym (20:24). Set   atakiem zakończyła Gyselle Silva.

Atak z przechodzącej piłki Martyny Grajber pozwolił policzankom już na początku drugiej partii prowadzić 3:1, a kiedy zadziałał blok, było już 4:1. Marharyta Azizowa dobrą grą w ataku zniwelowała straty do jednego oczka, a blok na Silvie dał już remis 5:5. W ustawieniu z Martyną Grajber na zagrywce Chemik odskoczył na 10:5 dzięki asom swojej kapitan i dobrej grze w ataku Salas. Kubanka wciąż nie zwalniała tempa przyczyniając się do tego, że mimo ambitnej walki rywalek, jej zespół cały czas prowadził (14:8). Po drugiej stronie dwoiła się i troiła Jones-Perry, a błędy rywalek i as serwisowy tej zawodniczki sprawiły, że różnica stopniała do trzech oczek (12:15). Dobre ataki policzanek pozwoliły Chemikowi odbudować przewagę (21:14). Po ataku Agnieszki Bednarek Chemik miał piłki setowe (24:17). Ta sama zawodniczka również atakiem zakończyła całego seta.

W trzecim secie atak Grajber i błąd rywalek pozwolił policzankom prowadzić 5:2, ale dobra gra w ofensywie a także blok na Połeć pozwolił Radomce wyrównać. W polu zagrywki rewelacyjnie spisywała się Azizowa (7:5). Policzanki wrzuciły wyższy bieg, a pod siatką dobrze radziła sobie Katarzyna Połeć (10:8). Rywalki jednak szybko zagrywką wyrównały na 10:10, a w ustawieniu z Jones-Perry odskoczyły na 14:12. O czas poprosił Ferhat Akbas, ale nic to nie dało, bowiem wkrótce tablica pokazała wynik 16:13 dla Radomki. Udane ataki Wilmy Salas pozwoliły zniwelować straty do jednego punktu. Policzanki doprowadziły do remisu po ataku Martyny Łukasik (21:21), a po ataku Salas miały już punkt przewagi. Walka trwała w najlepsze, ale to po ataku Salas siatkarki Grupy Azoty Chemik Police mogły się cieszyć ze zwycięstwa w secie i tym samym meczu.

MVP: Wilma Salas Rosell

Grupa Azoty Chemik Police – E.Leclerc Radomka Radom 3:0
(25:20, 25:20, 25:23)

Chemik: Grajber (7), Trushkina (4), Kowalewska (1), Wasilewska (3), Salas (20), Silva (6), Maj-Erwardt (libero) oraz Polak, Bednarek (5), Nowakowska (libero), Łukasik (6), Mędrzyk i Połeć (4)
Radomka: Laskowska (3), Bałucka (1), Azizowa (8), Bałuk (11), Zaborowska (3), Jones-Perry (10), Bodasińska (libero) oraz  Olczyk (1)