Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Chemik nie zwalnia tempa, pierwsze zwycięstwo PTPS-u

LSK: Chemik nie zwalnia tempa, pierwsze zwycięstwo PTPS-u

W meczach trzeciej kolejki Ligi Siatkówki kobiet tempa nie zwalnia Chemik Police, trzy punkty na swoje konto zapisały siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź oraz Developreu Rzeszów. Pierwsze zwycięstwo zanotował zespół PTPS-u Piła, dwa punkty zdobyły siatkarki z Kalisza. Bez wygranej pozostają Pałac Bydgoszcz oraz #Volley Wrocław.

W meczu pomiędzy E.Leclerc Radomką Radom a Chemikiem Police zwycięstwo odniosły policzanki. Tym razem nie zlekceważyły one swoich rywalek tak, jak to miało miejsce w Pucharze Polski w lutym bieżącego roku. Od samego początku meczu trwała dominacja i przewaga zespołu Chemika. Gospodynie ustępowały swoim rywalkom w każdym elemencie i doznały drugiej porażki w lidze. Zawiedziony postawą swoich podopiecznych był trener Jacek Skrok. – Oczekiwałem przede wszystkim innej postawy. To, że my przegramy z Chemikiem, można było założyć z góry, uznajemy klasę przeciwnika i wiadomo, kto miał być zwycięzcą. Oczekuję jednak, że zespół będzie wychodził na mecz i robił wszystko, żeby temu przeciwnikowi na początku dokuczyć, zdobywać punkty, a potem może wygrać seta lub dwa sety. Błędów zrobiliśmy podobną liczbę, jedni i drudzy. Możemy nawet zrobić 15 błędów, ale żeby ta zagrywka coś wnosiła do grania. Nasza zagrywka nie robiła krzywdy przeciwnikowi, który na siatce robił to, co chciał. Nawet wtedy, gdy udawało nam się coś tą zagrywką zrobić, to przewaga siły i wzrostu była po drugiej stronie. Potrafiliśmy w pewnych momentach nawiązywać walkę, potem około 16 punktu, gdy jesteśmy blisko, to przeciwnik wtedy zdobywał pięć punktów, a my tylko dwa, robiło się 16:22 i było po wszystkim – powiedział trener. Zespół z Polic z kompletem punktów przewodzi ligowej tabeli i ma na swoim koncie komplet dziewięć punktów, Radomka zajmuje niskie dziesiąte miejsce z dwoma punktami.

Z dobrej strony zaprezentował się ŁKS Commercecon Łódź. Podopieczne trenera Michala Maska pokonały 3:0 DPD Legionovię Legionowo. Tylko w pierwszej partii spotkania zawodniczki z Legionowa nawiązały w miarę wyrównaną grę, miały w górze piłki setowe ale ich nie wykorzystały. Srodze się to zemściło na zespole gości. Gospodynie wygrały pierwszego seta i poszły za ciosem dwa kolejne były jednostronnym popisem ŁKS-u. Dzięki tej wygranej łódzka drużyna znalazła się na drugim miejscu w ligowej tabeli i ma na swoim koncie siedem punktów. ŁKS traci dwa punkty do lidera z Polic. Legionovia plasuje się na ósmym miejscu z trzema punktami.

Developres Rzeszów nie miał łatwej przeprawy z Pałacem Bydgoszcz. Lepiej ten mecz rozpoczął zespół znad Brdy, który wygrał premierowego seta. W kolejnych wcale łatwiej nie grało się rzeszowiankom. Pomimo końcowego zwycięstwa za trzy punkty doceniły one grę Pałacu. – Potrzebowałyśmy trochę czasu, aby wejść w to spotkanie, zespół z Bydgoszczy zagrał bardzo dobry mecz. Bydgoszczanki bardzo dobrze broniły, bardzo dobrze zagrywały i na pewno nie był to dla nas łatwy rywal. Nasze rywalki postawiły nam wysoko poprzeczkę, ale dla nas liczy się końcowy rezultat, wygrałyśmy 3:1 i to my zdobyłyśmy trzy punkty na początku ligowego sezonu – stwierdziła atakująca Developresu Katarzyna Zaroślińska-Król. Developres obok ŁKS-u ma siedem punktów i jest trzeci. Bydgoszczanki obok zespołu z Wrocławia pozostają bez zwycięstwa i zamykają ligową tabelę.

Pięciosetowe spotkanie rozegrały zespoły z Kalisza oraz Ostrowca Świętokrzyskiego, drugą wygraną zanotowały podopieczne Mariusza Wiktorowicza. Kaliszanki ponownie stoczyły pięciosetowy bój i pozostawiły w pokonanym polu KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Zespół KSZO przegrywał po trzech setach 1:2, ale pomimo tego zdołał przeciwstawić się swoim rywalkom i wygrał czwartą odsłonę meczu. Liczne błędy własne były przyczyną porażki zespołu gości. –  Przegrałyśmy w Kaliszu na własne życzenie. W wielu momentach zabrakło chłodnej głowy. W drugim secie przegraliśmy samą końcówkę, po bardzo prostych błędach. Trzeci set w ogóle był jakąś pomyłką, bo prowadziliśmy kilkoma punktami, gra układała się po naszej myśli i nagłe łup. Przegrywamy. Czwarty set wyrwaliśmy przeciwniczkom jak lwice, drużyna pokazała supercharakter, ale o ostatnim secie chcemy jak najszybciej zapomnieć. Postawiłyśmy się dopiero pod koniec, kiedy było już za późno. To spotkanie było bardzo nerwowe, z masą błędów – powiedziała Justyna Wojtowicz. W podobnym tonie wypowiedziała się inna zawodniczka KSZO, która pomimo porażki doceniła jeden punkt, jaki wywiozły z Kalisza ostrowczanki. – Jeśli będziemy dalej pracować tak, jak robimy to teraz, w każdym kolejnym meczu będziemy pokazywać się z coraz lepszej strony. Nasz zespół ma charakter i walczymy o każdy punkt, więc wierzę, że kiedy będziemy grać z kaliszankami u siebie, w domu, to trzy punkty pozostaną w Ostrowcu, ale na razie wieziemy do domu tylko jeden punkt, który też nie jest złym rezultatem – zakończyła Anastasia Tracz.

Pierwsze zwycięstwo w sezonie 208/2019 odniósł zespół Enei PTPS Piła. Pilanki pokonały 3:2 #Volley Wrocław i opuściły ostatnie miejsce w tabeli. Pilanki dobrze otworzyły mecz i wygrały premierową odsłonę meczu. W kolejnych dwóch lepsze były siatkarki z Dolnego Śląska, które nie wykorzystały swojej szansy na wywiezienie z Piły kompletu punktów. W czwartym secie do głosu doszły pilanki, wygrały tę część spotkania i poszły za ciosem. W tie-breaku gospodynie punktowały w bloku, popełniły mniej błędów własnych i w efekcie tego wygrały tego seta oraz cały mecz. Najlepiej punktującą zawodniczką tego spotkania była siatkarka PTPS-u Olga Strantzali – zdobywczyni 19 punktów. Oprócz przegranego meczu wrocławski skład został uszczuplony, kontuzji doznała środkowa Magdalena Soter. Była to trzecia porażka podopiecznych Marka Solarewicza w tie-breaku, #Volley zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli i ma na swoim koncie trzy punkty. Natomiast Enea PTPS Piła jest przedostatnia z dwoma „oczkami”.

Spotkanie pomiędzy BKS-em Profi Credit a ekipą Grot Budowlani Łódź zostało przełożone na 5 grudnia 2018 ze względu na występy łodzianek w eliminacjach Ligi Mistrzyń.