Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Chemik Police zwycięski po raz trzynasty

LSK: Chemik Police zwycięski po raz trzynasty

Siatkarki Chemika Police zakończyły swoje występy w tym roku na ligowych parkietach. Jako jedyne w tym sezonie nie zaznały smaku porażki. W sobotnim starciu nie dały szans MKS-owi Kalisz. Siatkarki gości miały swoją szansę jedynie w drugim secie, prowadząc przez długi czas. W końcówce policzanki włączyły turbo i wygrały. Przyspieszenie pozostało włączone przez całą trzecią partię, w której kaliszanki zdołały zdobyć jedynie czternaście punktów punktów.

Spotkanie od udanej akcji rozpoczęła Natalia Mędrzyk, po chwili skutecznie odpowiedziała Monika Ptak. Wkrótce po przebiciu piłki przez Kowalewską policzanki odskoczyły już na dwa oczka. Kaliszanki szybko wyrównały na 3:3 zatrzymując atak Agnieszki Bednarek. Doświadczona  środkowa Chemika nie zraziła się takim obrotem sprawy i kilka chwil później dała swojej ekipie atakiem i zagrywką dwupunktowe prowadzenie. Swoje w ataku dołożyła także Martyna Grajber i o przerwę przy stanie 4:8 poprosił Jacek Pasiński. Nic to jednak nie dało, faworytki wydawały się przejąć kontrolę nad wydarzeniami, kiedy zafunkcjonował blok było już 11:6, a ataki Salas i Grajber dały już rezultat 13:7. Zagrywka Adrianny Budzoń pozwoliła kaliszankom zbliżyć się na cztery oczka, ale potwierdzony wideoweryfikacją atak w aut rywalek oraz zbicie Grajber spowodowały jednak, że policzanki powiększyły przewagę (19:12). Gospodynie dominowały na boisku, a ataki Igi Wasilewskiej oraz blok na Ewelinie Brzezińskiej dały im już prowadzenie 22:13. Set zakończył się udanym atakiem policzanek.

Na początku drugiej partii zespoły grały punkt za punkt, dopiero kiedy zafunkcjonował kaliski blok, o czym przekonała się Martyna Grajber przyjezdne odskoczyły na 9:6. O czas poprosił w tej sytuacji Ferhat Akbas. Po nim skuteczna była Iga Wasilewska, ale przewaga kaliszanek się utrzymywał. Dopiero ataki Salas i Mędrzyk pozwoliły Chemikowi zbliżyć się na 11:12. Dobrze grające siatkarki MKS-u  długo nie pozwalały na doprowadzenie do remisu. Po udanym ataku Weroniki Centki prowadziły one 17:15. Gospodyniom udało się wyrównać dopiero zatrzymując Helić (17:17). Po asie serwisowym Igi Wasilewskiej to Chemik był na prowadzeniu, swoje w ataku robiła także Wilma Salas (20:18). Dobra gra w ataku Martyny Grajber dała policzankom piłki setowe (24:22). Tę część meczu mocnym atakiem zakończyła Wilma Salas.

Seria dobrych zagrywek Igi Wasilewskiej, pozwoliła Chemikowi prowadzić w trzecim secie 4:0.  Kiwka Marleny Kowalewskiej oraz błąd rywalek dały policzankom już pięciopunktową przewagę (7:2).  Kaliszanki nie miały za wiele do powiedzenia i kiedy skuteczne były Salas i Wasilewska tablica pokazała już wynik 10:4 i przerwę zarządził Jacek Pasiński. Skuteczna gra przy siatce Igi Wasilewskiej dała Chemikowi prowadzenie 12:6, a kiedy zadziałał policki blok było już 14:7 i zanosiło się na kolejne zwycięstwo policzanek, tym bardziej, że po chwili popisały się one kolejną akcją ofensywną. Ataki Natalii Mędrzyk , blok Chemika i błędy rywalek spowodowały, że różnica była już ogromna (20:7). Trzysetową wygraną Chemika przypieczętowała atakiem Martyna Grajber.

MVP: Martyna Grajber

Grupa Azoty Chemik Police – Energa MKS Kalisz 3:0
(25:18. 25:23, 25:14)

Chemik: Grajber (11), Kowalewska (2), Bednarek (10), Wasilewska (12), Salas Rosell (12), Mędrzyk (9), Maj-Erwardt (libero) oraz Polak, Nowakowska i Łukasik (1)
MKS: Hurley (7), Ptak (6), Jasek (1), Helić (12), Budzoń (2), Vesović (3), Kulig (libero), Łysiak (libero),  Wawrzyniak, Szperlak (1), Centka (6) i Brzezińska (2)