Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Chemik Police rozbił wicemistrza Polski

LSK: Chemik Police rozbił wicemistrza Polski

Siatkarkom Budowlanych Łódź nie służą podróże. W czwartek wicemistrzynie Polski nie były w stanie nawiązać walki w meczu Ligi Mistrzyń w Stambule z Fenerbahce, w sobotę zostały rozbite w meczu ligowym w Policach. Zespół Chemika nie miał litości dla rywale i wygrał w trzech szybkich setach, pewnie zgarniając trzy punkty.

Zepsute zagrywki łodzianek,  atak Natalii Mędrzyk i zagrywka Giselle Silvy spowodowały, że policzanki prowadziły na początku meczu 5:1. Chemik Police nie pozwalał rywalkom rozwinąć skrzydeł i przy stanie 2:7 o czas poprosił Błażej Krzyształowicz. Nic to jednak nie dało, policzanki świetnie pracowały w obronie, dobrze zagrywała Mędrzyk i kiedy piłkę przechodzącą skończyła Irina Truszkina o drugi czas poprosił trener Krzyształowicz (10:2).

W tej fazie meczu na boisku grała praktycznie tylko jedna drużyna, świetnie działał policki blok, w ataku punktowała Iga Wasilewska (14:3). W dalszej części seta obraz gry nie uległ zmianie, łodzianki dalej miały problemy ze zdobywaniem punktów, przedarciem się przez blok (18:6). Nie pomogły nawet zmiany zaproponowane przez Błażeja Krzyształowicza, pojawiły się Paulina Bałdyga Julia Twardowska. Swoje koleżanki próbowała poderwać Anastasija Kraiduba, ale jej punkty to było za mało, aby dogonić policzanki. Tym bardziej, że pojedynczym blokiem punktowała Marlena Kowalewska  (20:9). Potężny atak Natalii Mędrzyk dał wynik 23:10. Szybkie zwycięstwo Chemika przypieczętował potężny atak Giselle Silvy.

W drugiego seta łodzianki weszły nieco podrażnione gładką przegraną. Dobrze blokowały, a w polu serwisowym pracowała Charlotte Leys (5:0).  Dobra zagrywka Śmieszek spowodowała, że o czas przy stanie 1:7 poprosił Ferhat Akbas. Tym razem to Chemik nie mógł skończyć ataku, kiedy w tym elemencie pomyliła się Mędrzyk, różnica wzrosła jeszcze bardziej. Skuteczna była Irina Truszkina, ale na niewiele się to zdało, w ataku punktowała bowiem Jaroslava Pencowa (4:12). Policzanki zaczęły odrabiać straty, w ustawieniu z Truszkiną na zagrywce zbliżyły się na 10:12, kiedy to blokiem popisała się Iga Wasilewska, funkcjonował także atak. Serię zakończył dopiero atak Kraiduby.  Kiedy po kolejnym ataku Salas zrobiło się 12:13 o drugi czas poprosił Błażej Krzyształowicz. Po nim Kubanka popisała się skuteczną kiwką wyrównując stan seta.  Policzanki dominowały na boisku, zagrywką pracowała Kowalewska (16:13). Łodzianki nie potrafiły znaleźć argumentów na dobrze dysponowanego rywala. W ustawieniu z dobrze zagrywającą Martyną Łukasik było już 23:17. Zagrywka Kraiduby pozwoliła Grot Budowlanym zbliżyć się na 21:24. Kiedy jednak atakująca pomyliła się w polu zagrywki stan meczu wynosił już 2:0.

Świetnie w ataku trzecią partię rozpoczęła Natalia Mędrzyk, do tego doszedł błąd w tym elemencie rywalek (3:0). Zagrywka Giselle Silvy pozwoliła gospodyniom powiększyć przewagę do czterech oczek. Budowlane nie odpuszczały, zagrywką zapunktowała Małgorzata Śmieszek (5:7). Podopieczne trenera Ferhata Akbasa jednak nie pozwalały przeciwniczkom na wiele, przy zagrywce Igi Wasilewskiej, po ataku Natalii Mędrzyk przeważały już 14:8. Zawodniczka ta spisywała się bardzo dobrze i w ataku i w zagrywce, ale kiedy to udanie atakowała Giselle Silva było 17:10 dla Chemika. Przyjezdne miały problemy w ataku, myliły się w tym elemencie, były często podbijane (20:11). Chemik pewnie zmierzał po triumf 3:0, akcja Wasilewskiej dała już wynik 23:15. Autowe zbicie Kraiduby dało gospodyniom meczbole (24:17). Rywalki obroniły dwa z nich, ale zwycięstwo Chemika przypieczętował atak Iriny Truszkiny.

MVP: Marlena Kowalewska

Grupa Azoty Chemik Police – Grot Budowlani Łódź 3:0
(25:13, 25:21, 25:19)

Chemik: Truszkina (8), Kowalewska (4), Wasilewska (10), Salas (17), Mędrzyk (13), Silva (7), Maj-Erwardt (libero) oraz Grajber (1) i Łukasik (1)
Budowlani: Nowicka (1), Śmieszek (9), Leys (2), Kraiduba (13), Pencova (4), Bączyńska (3), Stenzel (libero) oraz Twardowska (3) i Bałdyga (2)