Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Chemik Police przegrał seta, ale zgarnął komplet punktów

LSK: Chemik Police przegrał seta, ale zgarnął komplet punktów

Chociaż spotkanie #VolleyWrocław z Chemikiem Police zaczęło się od wygrania premierowej odsłony przez niżej notowane gospodynie, to potem na parkiecie dzieliły i rządziły mistrzynie Polski. Chemik Police wygrał trzy kolejne partie i zapisał na swoim koncie komplet punktów.

Od początku meczu do ataku ruszyły gospodynie, które po zbiciu Magdaleny Soter odskoczyły od rywalek na dwa oczka. Te szybko próbowały wrócić do gry. Na chwilę nawet im się to udało, ale seria ich błędów, w tym pomyłka w ataku Bianki Busy sprawiła, że to wrocławianki zbudowały sobie trzypunktową nadwyżkę. Wydawało się, że asy serwisowe Sanji Gammy i Natalii Mędrzyk pozwolą Chemikowi wrócić do gry, ale w środkowej fazie premierowej odsłony znowu do głosu doszły gospodynie. Mogły one liczyć na błędy rywalek, a udane zbicia Aleksandry Rasińskiej oraz Moniki Potokar dały im przewagę pięciu oczek. Pojedyncze skuteczne zagrania Martyny Grajber czy Busy nie poderwały już policzanek do walki. W końcówce wrocławianki kontrolowały sytuację, a atak Rasińskiej przypieczętował ich wygraną w tym secie (25:20).

Porażka podrażniła mistrzynie Polski, które drugą odsłonę zaczęły od mocnego uderzenia. Szybko odskoczyły od rywalek na trzy oczka. Po błędzie Rasińskiej dystans dzielący obie drużyny wynosił już pięć punktów. Wydawało się, że Anna Łozowska poderwie do boju dolnośląski zespół, ale blok Chemika w połączeniu z asem serwisowym Martyny Łukasik sprawił, że faworytki znowu zaczęły grać spokojniej. Kiedy wydawało się, że podopieczne Marcello Abbondanzy będą kontrolowały boiskowe wydarzenia, w mgnieniu oka – przy zagrywce Potokar – roztrwoniły całą przewagę. Przy stanie 19:19 zanosiło się na zaciętą końcówkę. Jednak w decydujących momentach dało o sobie znać doświadczenie policzanek. Punktowa zagrywka Agnieszki Bednarek-Kaszy oraz dobra postawa Chiaki Ogbogu na środku siatki przybliżały Chemika do wygranej. Ostatecznie ta część meczu po zbiciu Busy padła jego łupem (25:22).

W trzecim secie podopieczne trenera Abbondanzy poszły za ciosem. Szybko odskoczyły od rywalek na trzy oczka. wprawdzie po asie serwisowym Potokar gospodynie zbliżyły się na 5:6, ale to było wszystko, na co było je stać w tej odsłonie. W kolejnych minutach zaczęły im się przytrafiać błędy, a po asie serwisowym Sladiany Mirković mistrzynie Polski coraz bardziej zaczynały dominować na boisku. Przypomniała o sobie Ogbogu, a pojedyncze udane zagrania wrocławianek nie były w stanie poderwać ich do walki. Kiedy do gry włączyła się Iga Chojnacka, przewaga Chemika wynosiła już dziesięć oczek. Podopieczne Marka Solarewicza były bezradne wobec coraz lepszej gry rywalek. Ich błędy w połączeniu z dobrą postawą Busy na siatce przybliżały faworytki do pewnej wygranej w trzecim secie. Ostatecznie Serbka zakończyła w nim nierówną walkę, dając zwycięstwo policzankom (25:15).
Gospodynie fatalnie zaczęły czwartego seta, bowiem ich błędy szybko zaowocowały czteropunktowym prowadzeniem przyjezdnych. Na dodatek asy serwisowe dołożyły Łukasik oraz Chojnacka, przez co policzanki mogły kontrolować boiskowe wydarzenia. Wrocławianki próbowały odpowiadać udanymi zagraniami Soter i Rasińskiej, ale to było zbyt mało, tym bardziej, że w ich grze było bardzo dużo błędów. Chemik grał pewnie, a dwie czapy w jego wykonaniu sprawiły, że dystans dzielący obie drużyny wzrósł do siedmiu punktów. Do gry po stronie gości włączyła się jeszcze Martyna Grajber, a swoje w ataku robiła też Łukasik, w efekcie czego faworytki zmierzały do sukcesu. W końcówce obraz gry nie uległ zmianie, a popsuta zagrywka Łozowskiej przypieczętowała zwycięstwo Chemika (25:18).

MVP: Chiaka Ogbogu

#VolleyWrocław – Chemik Police 1:3
(25:20, 22:25, 15:25, 18:25)

#VolleyWrocław: Rasińska (12), Soter (8), Murek (8), Gajewska (3), Potokar (15), Łozowska 910), Pancewicz (libero) oraz Piśla, Gancarz (1), Wołodko (1) i Irzemska (1)
Chemik: Busa (13), Pleśnierowicz, Chojnacka (7), Gamma (2), Ogbogu (15), Mędrzyk (2), Krzos (libero) oraz Grajber (5), Bednarek (1), Łukasik M. (17) i Mirković (2)