Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Chemik Police lepszy od wrocławianek

LSK: Chemik Police lepszy od wrocławianek

fot. lsk.pls.pl

Siatkarki Chemika Police powróciły na zwycięską ścieżkę. Mistrzynie Polski na własnym terenie bez straty seta pokonały #Volley Wrocław. Najbardziej wyrównaną walkę zawodniczki z Dolnego Śląska nawiązały w trzeciej odsłonie, ale przegrały po grze na przewagi.

Pierwszy punkt w tym meczu zdobyła Iga Chojnacka, ale w kolejnej akcji zawodniczka ta została zablokowana (1:1). Wynik oscylował wokół remisu, policzanki miały szansę na odskoczenie, ale były nieskuteczne w kontrataku. Udało się to za to wrocławiankom, które po asie serwisowym Natalii Murek prowadziły 9:7 i o czas poprosił trener Marcelo Abbondanza. Po nim skutecznie atakowała Bianka Busa, ale kiedy piłkę przechodzącą skończyła Magdalena Soter, było już 11:8 dla gości. Zagrywka funkcjonowała we wrocławskiej ekipie bardzo dobrze, kiedy tym elementem zapunktowała Aleksandra Rasińska, było już 14:9. Mistrzynie Polski odrabiały straty, pozytywnym impulsem wydaje się było wejście Magdaleny Stysiak, Martyny Grajber i Sladjany Mirković. Kiedy w bloku zapunktowała Bianka Busa, przy stanie 15:13 o czas poprosił trener Marek Solarewicz. Po nim skutecznie atakowała Rasińska. Działał jednak policki blok i zrobiło się 16:16. Ataki Stysiak i Busy oraz zagrywka tej pierwszej dały prowadzenie Chemikowi 20:17. Piłkę setową swojej ekipie dała Justyna Łukasik (24:20), wrocławianki za sprawą Rasińskiej obroniły jedną z nich. Potem jednak dłuższą akcję skończyła Magdalena Stysiak.W drugiej części po ataku Martyny Grajber i zagrywce Igi Chojnackiej było 2:1 dla Chemika. Policzanki odskoczyły na dwa oczka, po ataku Martyny Łukasik prowadziły 8:6. Wrocławianki przy zagrywce Anny Łozowskiej wyrównały na 8:8. W ataku ręki nie wstrzymywała jednak Martyna Łukasik, a po akcji Bianki Busy tablica pokazała wynik 11:9, przewagę Chemika podwyższył as serwisowy wprowadzonej zadaniowo Agnieszki Bednarek (14:11). Po czasie dla trenera Marka Solarewicza wrocławianki wyprowadziły skuteczną akcję, ale po bloku na Rasińskiej i zbiciu Igi Chojnackiej było 17:12 dla mistrzyń Polski. W ekipie z Polic funkcjonował blok (18:12), taki wynik pozwolił gospodyniom kontrolować boiskowe wydarzenia. Przy zagrywce Martyny Grajber Chemik prowadził już 20:13, wrocławianki nie podjęły już walki, od stanu 20:14 nie zdobyły punktu, a po stronie Chemika w bloku i ataku szalała Martyna Łukasik.

Martyna Łukasik nie zwalniała tempa także w kolejnej odsłonie, po jej ataku było 2:1 dla Chemika. Wynik oscylował jednak wokół remisu, ale dobra zagrywka Soter dała wynik 5:4 wrocławiankom. Atakiem i zagrywką punktowała Natalia Murek, do tego skuteczna była także Rasińska i na tablicy było już 9:7. Policzanki jednak natychmiast wyrównały, a po udanym bloku prowadziły 10:9. Przy zagrywce Igi Chojnackiej Chemik odskoczył na 12:10. Po stronie #Volleya Wrocław punktowała jednak Roksana Wers, do tego doszły także błędy w ataku Martyny Łukasik i Bianki Busy, to przyjezdne miały dwa punkty zapasu (16:14). Na boisku w tym momencie pojawiły się Stysiak i Pleśnierowicz, ta pierwsza od razu dostała piłkę do ataku i uderzyła skutecznie, to samo zrobiła także Martyna Grajber i na tablicy ponownie był remis. Błąd w ataku Bianki Busy ponownie dał dwa oczka zapasu podopiecznym Marka Solarewicza, ale sprawy w swoje ręce w ataku wzięła Stysiak, do tego zagrywką punktowała Chojnacka. Poskutkowało to tym, że zrobiło się 21:20 dla gospodyń. Wrocławianki jednak sobie z tego nic nie robiły, zablokowały Magdalenę Stysiak i prowadziły już 23:21. Miejscowe po autowym ataku rywalek wyrównały na 24:24, a Martyna Grajber dała swojej ekipie piłkę meczową. Spotkanie zakończył punktowy serwis Bianki Busy.

MVP: Bianka Busa

Chemik Police – #Volley Wrocław 3:0
(25:21, 25:14, 26:24)

Składy zespołów:
Chemik: Busa (10), Łukasik J. (2), Pleśnierowicz (1), Chojnacka (11), Łukasik M. (15), Mędrzyk, Krzos (libero) oraz Grajber (8), Stysiak (10), Mirković (1) i Bednarek (1)
#Volley: Wers (8), Rasińska (10), Soter (9), Murek (9), Gajewska, Łozowska (3), Pancewicz (libero) oraz Gancarz, Wołodko i Piśla

Zobacz również:
Wyniki i tabela Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-12-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved