Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Chemik Police bez straty seta z Pałacem Bydgoszcz

LSK: Chemik Police bez straty seta z Pałacem Bydgoszcz

fot. Łukasz Krzywański

Siatkarki Grupy Azoty Chemik Police wywiązały się z roli faworytek. Policzanki podejmowały Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz, a podopieczne Piotra Mateli mogą żałować niewykorzystanych w drugim secie szans. Gospodynie piątkowego spotkania tym samym pozostają niepokonaną drużyną na parkietach Ligi Siatkówki Kobiet.

Początek meczu był wyrównany, ale dzięki błędom rywalek to bydgoszczanki wyszły na trzypunktowe prowadzenie. Nie cieszyły się z niego zbyt długo, bo as serwisowy Marleny Kowalewskiej oraz udana kontra na środku Igi Wasilewskiej doprowadziły do remisu. Z biegiem czasu inicjatywę na boisku zaczęły przejmować policzanki, które przy zagrywce Gyselle Silvy odskoczyły na dwa oczka. Przyjezdne ambitnie walczyły, ale po kontrze Wilmy Salas przegrywały już 15:18. Pojedyncze udane zagrania Moniki Fedusio oraz Eweliny Żurowskiej nie odmieniły obrazu gry po ich stronie. Duże kłopoty w przyjęciu miała Fedusio, co ułatwiało zadanie Chemikowi. Dobrze grał on blokiem, a swoje akcje kończyły Kubanki. Ostatecznie po zbiciu Salas premierowa odsłona padła jego łupem (25:20).W drugiego seta lepiej weszły podopieczne Piotra Mateli, ale Irina Truszkina szybko doprowadziła do remisu. Dobra gra policzanek w bloku sprawiła, że zaczęły one budować sobie nadwyżkę punktową. Prowadziły już trzema oczkami, lecz seria ich prostych błędów i trudne zagrywki Fedusio spowodowały, że wynik zaczął oscylować wokół remisu. Dopiero w środkowej fazie seta Chemik ponownie wrzucił piąty bieg. Mimo że udanymi zagraniami odpowiadały Żurowska oraz Izabella Rapacz, to powiększał się dystans punktowy pomiędzy oboma zespołami. Po punktowych serwisach Kowalewskiej oraz Silvy wydawało się, że gospodynie kroczą pewnie do sukcesu w tej części spotkania. Jednak przytrafił im się przestój, a skuteczna kontra na środku Anny Stencel zniwelowała stratę Pałacu do zaledwie jednego oczka. W końcówce było dość nerwowo, a bydgoszczanki nie wykorzystały szans na remis. Ostatecznie lepsze okazały się gospodynie, które triumfowały 25:23.

W trzeciej odsłonie Chemik poszedł za ciosem, a po błędzie w ataku Żurowskiej szybko odskoczył od rywalek na trzy oczka. Te próbowały ratować się blokiem, a po kontrze Fedusio udało im się wrócić do gry. Policzanki miały pewne kłopoty w ataku, ale ważne piłki kończyła Silva, dzięki czemu ponownie zaczęły odskakiwać przeciwniczkom. Bydgoszczanki do walki próbowała poderwać Patrycja Balmas, ale skuteczna postawa podopiecznych Ferghata Akbasa w bloku oraz zbicie Salas powiększały ich przewagę. Po asie serwisowym gospodynie wygrywały już 19:13, lecz przyjezdne nie zamierzały się poddawać. Wykorzystały niemoc rywalek, a po kontrze Stencel zbliżyły się na trzy oczka. Po kontrze Balmas było już tylko 20:22, ale faworytki nie pozwoliły doprowadzić do nerwowej końcówki. Udana akcja Salas przypieczętowała zwycięstwo Chemika (25:21).

MVP: Wilma Salas Rosell

Grupa Azoty Chemik Police – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:0
(25:20, 25:23, 25:21)

Składy zespołów:
Chemik: Grajber (9), Truszkina (8), Kowalewska (4), Wasilewska (11), Salas (19), Silva (15), Maj-Erwardt (libero) oraz Nowakowska (libero) i Łukasik
Pałac: Ziółkowska (3), Stencel (10), Mazurek (1), Żurowska (7), Fedusio (12), Rapacz (8), Jagła (libero) oraz Balmas (4) i Reszelewska (libero)

Zobacz również:
Wyniki i tabela Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved