Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Chemik nie dał szans Legionovii

LSK: Chemik nie dał szans Legionovii

Mistrzynie Polski umocniły się na pozycji lidera Ligi Siatkówki Kobiet. Chemik Police nie dał zbyt wielu szans Legionovii i pewnie wygrał na własnym terenie 3:0. Legionowianki, które niedawno urwały punkt ŁKS-owi Łódź, tym razem były tylko tłem dla świetnie grających policzanek.

Sobotnie spotkanie z wysokiego C rozpoczęły gospodynie, które po serii ataków Malwiny Smarzek i Natalii Mędrzyk wyszły na prowadzenie 5:0, dlatego o czas poprosił trener Piotr Olenderek. Serię przy zagrywkach Bianki Busy przerwał dopiero atak Małgorzaty Jasek (7:1). W uderzeniu pozostawały jednak policzanki, które po punktowym bloku prowadziły już dziesięcioma punktami. Przy stanie 12:2 drugi czas wykorzystał szkoleniowiec Legionovii. Mimo wyraźnej przewagi gospodynie nie traciły koncentracji. Raz za razem punktowały skrzydłowe Chemika. Po ataku Malwiny Smarzek na tablicy wyników pojawił się rezultat 18:7. Pojedyncze zagrania Magdaleny Damaske i Małgorzaty Jasek na niewiele już się zdały. Ostatnie punkty dla gospodyń zdobyły Straszimira Simeonowa i Bianka Busa (25:12).

W drugim secie gospodynie poszły za ciosem (4:1). Legionowianki jednak nie spuściły głów. Dobra gra Anny Bączyńskiej i błędy gospodyń sprawiły, że na tablicy wyników pojawił się remis (7:7). Seria przy zagrywkach Pauliny Szpak trwała, a przerwał ją dopiero atak Sladjany Mirković (8:10). Gospodynie bazując na skuteczności Malwiny Smarzek, szybko odwróciły wynik (13:11). Na kolejne zagrania Natalii Mędrzyk pojedynczymi atakami odpowiadała Anna Bączyńska. Chociaż w dalszej fazie seta obie drużyny nie ustrzegły się błędów, gospodynie w końcową fazę seta wchodziły, prowadząc czterema punktami (20:16). Po asie Bianki Busy policzanki miały kolejne piłki setowe (24:18). Atak Anny Bączyńskiej i as Joanny Pacak przedłużyły jeszcze tego seta. Do niespodzianki jednak nie doszło, bowiem atak Natalii Mędrzyk przypieczętował zwycięstwo Chemika.

Początek trzeciej partii był wyrównany. Dopiero seria skutecznych zagrań Straszimiry Simeonowej na siatce wyprowadziła gospodynie na prowadzenie (8:5). W kolejnych akcjach chociaż przyjezdne nie odpuszczały, to policzanki utrzymywały się na prowadzeniu. Celnie atakowała Bianka Busa, po jej zagraniu różnica punktowa wzrosła do ośmiu oczek. Chociaż w kolejnych akcjach dwoma skutecznymi zagraniami popisała się Małgorzata Jasek, a asa dołożyła Magdalena Damaske, legionowianki nie poszły za ciosem (12:17). Siatkarki Chemika kontrolowały grę. Atak Straszimiry Simeonowej i dwa asy Sladjany Mirković wprowadziły drużyny w decydującą fazę seta (22:14). Zagranie Alex Holston dało serię piłek meczowych gospodyniom, a chwilę później atak Natalii Mędrzyk zakończył seta (25:16).

MVP: Malwina Smarzek

Chemik Police – Legionovia Legionowo 3:0
(25:12, 25:20, 25:16)

Chemik: Busa (6), Gajgał-Anioł (6), Smarzek (16), Mirković (3), Mędrzyk (13), Simeonowa (16), Krzos (libero) oraz Holston (1) i Bełcik
Legionovia: Jasek (5), Mielczarek (3), Pacak (4), Damaske (4), Alagierska (3), Szpak (3), Adamek (libero) oraz Korabiec (libero), Rasińska, Mikołajewska, Wójcik (1), Bączyńska (9) i Grabka (1)