Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Chemik nadal niepokonany, wrocławianki rozbite

LSK: Chemik nadal niepokonany, wrocławianki rozbite

fot. Michał Szymański

Nie  miały za wiele do powiedzenia w spotkaniu z Grupą Azoty Chemikiem Police siatkarki #VolleyWrocław.  Chemik był lepszy w każdym elemencie, popełnił  mniej własnych błędów i zasłużenie wywiózł z Wrocławia komplet punktów. Policzanki są nadal niepokonane w LSK.

Początek meczu był wyrównany,  dopiero między innymi pomyłki w ataku Martyny Łukasik i Martyny Grajber pozwoliły  gospodyniom odskoczyć na 7:3. Atak Igi Wasilewskiej i problemy w przyjęciu Kingi Kasprzak spowodowały, że na tablicy  wyników pojawił się remis 10:10. Kłopoty w ataku miała Aleksandra Rasińska,  dodatkowo cały czas dobrze funkcjonowała zagrywka Chemika Police (15:11). Blok na Rasińskiej dał przyjezdnym już pięciopunktowe prowadzenie (19:14). Chemik w pełni kontrolował boiskowe wydarzenia, popisał się kolejną dobrą zagrywką (21:15). Atakując na 24:18 Martyna Grajber dała swojej ekipie piłki setowe. Seria błędów Chemika pozwoliła #VolleyWrocław zbliżyć się na 22:24. Ostatecznie serwis w siatkę Fedorek  zakończył pierwszego seta.Już na początku drugiej partii Chemik odskoczył na 12:2 za sprawą dobrej zagrywki i problemów w ataku rywalek.  Atak Murek i blok Gancarz i Wers dały wynik 5:12. W ataku dobrze radziła sobie Natalia Murek, ale kiedy zablokowana została Klaudia Felak było już 19:9 dla gości i o czas poprosił opiekun #VolleyWrocław, Wojciech Kurczyński. Nic to nie dało, bowiem autowy atak Kingi Kasprzak i błąd rozegrania dały wynik 24:11, a po  chwili atak Martyny Grajber zakończył drugą część meczu.

Zagrywka Aleksandry Rasińskiej  dała wrocławiankom wynik 4:2 w trzeciej partii. Tym samym odpowiedziały jednak policzanki i wyrównały na 6:6, a po kolejnej dobrej zagrywce podopieczne Ferhata Akbasa miały już dwa oczka zapasu. Kiedy udanie uderzyła Giselle Silva było już 11:8. Kolejne udane ataki Chemika i błędy gospodyń dały już rezultat 23:14 dla Chemika. Wrocławianki zerwały się jeszcze i zbliżyły się na 19:23. Ostatecznie jednak mecz atakiem zakończyła Iga Wasilewska.

#VolleyWrocław – Grupa Azoty Chemik Police 0:3
(22:25, 11:25, 20:25)

Składy zespołów:
#Volley:  Gancarz (4), Rasińska (9), Murek (10), Mras (1), Kasprzak (3), Fedorek (8), Pancewicz (libero) oraz Dzikowicz (libero), Wers, Felak, Irzemska
Chemik:  Grajber (12), Truszkina (6), Kowalewska (3), Wasilewska (10), Łukasik (10), Silva (11), Maj -Erwardt (libero) oraz Polak, Nowakowska (libero)

Zobacz również:
Wyniki i tabela LSK

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved