Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Chemik miał kłopoty, ale wywiózł trzy punkty z Kalisza

LSK: Chemik miał kłopoty, ale wywiózł trzy punkty z Kalisza

Mecz przedostatniej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet w Kaliszu rozpoczął się dość niespodziewanie. Lider tabeli z Polic przegrał pierwszego seta, jednak w kolejnych podopieczne trenera Fehrata Akbasa były już górą. Nie można jednak powiedzieć, że zwycięstwo przyszło im łatwo. Ostatecznie siatkarki Chemika wygrały w Kaliszu za trzy punkty i obroniły pierwsze miejsce w tabeli LSK.

Od początku meczu walka toczyła się cios za cios. W szeregach Chemika wyróżniała się Wilma Salas, ale asem serwisowym odpowiedziała Adela Helić, a wynik oscylował wokół remisu. Na siatce skutecznie prezentowała się Iga Wasilewska, ale faworytki nie mogły znaleźć sposobu, aby uciec od gospodyń. Popełniały więcej błędów, a po punktowej zagrywce Zuzanny Szperlak MKS wciąż dotrzymywał kroku policzankom. Zaczął nawet wychodzić na niewielkie prowadzenie, ale wynik ciągle był na styku. Zanosiło się nawet na grę na przewagi, ale kaliski blok sprawił, że to podopieczne Jacka Pasińskiego w końcówce zyskały dwa oczka przewagi (23:21). Chemik nie zdołał już wrócić do gry, a Zuzanna Szperlak przypieczętowała triumf MKS-u w premierowej odsłonie (25:22).

W pierwszej fazie drugiego seta obie drużyny szły łeb w łeb, ale blok policzanek spowodował, że tym razem to one zaczęły wysforowywać się na prowadzenie (5:3). Na środku pokazała się Katarzyna Połeć, a po asie serwisowym Gyselle Silvy faworytki złapały głębszy oddech. Pojedyncze udane zagrania Eweliny Brzezińskiej nie były w stanie poderwać zespołu znad Prosny do walki, tym bardziej, że zaczął on mylić się w ataku. Za to po drugiej stronie siatki na liderkę zaczęła wyrastać Salas, a Chemik kontrolował wydarzenia. Po punktowej zagrywce Adrianny Budzoń MKS zbliżył się na trzy oczka, ale na więcej nie było go stać. W końcówce przyjezdne przypomniały sobie o grze blokiem, a kubański duet poprowadził je do wygranej w drugiej odsłonie (25:20).

Od początku trzeciej partii walka toczyła się cios za cios. Gospodynie przyzwoicie radziły sobie w bloku, a asa serwisowego dołożyła Weronika Centka, natomiast po drugiej stronie siatki liderką była Salas. Dopiero dobra postawa Silvy spowodowała, że inicjatywę na boisku zaczęły przejmować faworytki (14:11), ale nie na długo, bo przy zagrywce Centki kaliszanki szybko wróciły do gry. Wydawało się, że oba zespoły w decydującą część seta wejdą przy stanie remisowym, ale błędy gospodyń oraz skuteczna gra na siatce Wasilewskiej spowodowały, że to policzanki zaczęły przybliżać się do sukcesu w trzeciej odsłonie. MKS próbował jeszcze ratować się blokiem, w ataku przebudziła się Brzezińska, ale zabrakło mu czasu, aby doprowadzić do walki na przewagi. Silva przechyliła szalę zwycięstwa na stronę podopiecznych Ferhata Akbasa (25:23).

W czwartym secie tylko przez chwilę wynik oscylował wokół remisu. Szybko do ataku ruszyły policzanki. Swoje na siatce robiła salas, a po asie serwisowym Martyny Grajber obie drużyny dzieliły już trzy oczka. Na środku dobrze do gry wprowadziła się Irina Truszkina, a Chemik zaczął powiększać prowadzenie. Po zbiciu Silvy wygrywał już 11:5, a z kaliszanek uchodziło powietrze. Ale jego błędy w ataku w połączeniu z lepszą grą Helić sprawiły, że gospodynie odrobiły część strat, ale na więcej nie było ich stać. Im bliżej końca seta, tym popełniały więcej błędów, a Chemik zbliżał się do zwycięstwa. W jego szeregach wyróżniała się Truszkina, a w końcówce przypomniała też o sobie Silva. Ostatecznie faworytki wygrały 25:17, sięgając po trzy punkty.

MVP: Wilma Salas

Energa MKS Kalisz – Grupa Azoty Chemik Police 1:3
(25:22, 20:25, 23:25, 17:25)

MKS: Ptak (6), Szperlak (12), Centka (12), Helić (17), Budzoń (5), Brzezińska (12), Kulig (libero) oraz Łysiak (libero), Wawrzyniak, Jasek i Rybak
Chemik: Kowalewska (7), Połeć (9), Wasilewska (12), Salas (18), Łukasik (2), Silva (22), Maj-Erwardt (libero) oraz Polak, Grajber (4), Bednarek, Truszkina (7) i Nowakowska