Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Cenne trzy punkty beniaminka z Kalisza

LSK: Cenne trzy punkty beniaminka z Kalisza

Bardzo dobrze w starciu z Legionovią Legionowo zaprezentował się beniaminek LSK. MKS  Kalisz pozwolił przeciwniczkom na wygranie tylko trzeciego seta. Dla podopiecznych trenera Jacka Pasińskiego są to bezcenne punkty, bowiem pozwoliły one na awans w ligowej tabeli na 10. pozycję. To było trzecie zwycięstwo kaliszanek w sezonie.

Lepiej w mecz weszły przyjezdne, po skutecznym ataku Krystyny Kickiej prowadziły 4:2. Po serii skutecznych zagrań Alicji Wójcik i bloków Legionovii o czas poprosił trener Pasiński. Głównie za sprawą dobrej gry blokiem kaliszanki zaczęły odrabiać straty, a gdy asa dołożyła Aleksandra Cygan, grę przerwał szkoleniowiec Legionovii (11:11). Rozpoczęła się wyrównana, choć niepozbawiona błędów walka. Gdy po niecelnym ataku Zuzanny Góreckiej MKS odskoczył na 17:15, drugi czas wykorzystał Piotr Olenderek. W kolejnych akcjach nie myliły się Anna Miros i Rebecka Lazic, a dystans rósł (22:17). Kolejne piłki setowe gospodynie miały po ataku Ljubicy Kecman, a zwycięstwo kaliszanek w inauguracyjnej odsłonie przypieczętowała Miros.

Przy zagrywkach Zuzanny Góreckiej przyjezdne rozpoczęły drugiego seta od prowadzenia 3:0. Nie poszły jednak za ciosem, przez własne błędy tracąc niemal cała przewagę. MKS po atakach Kecman szybko odrobił straty. Przy stanie 7:7 Górecka została zmieniona przez Pickrell. Legionowianki wciąż nie potrafiły wyeliminować ze swojej gry pomyłek, po nieudanym ataku Beaty Olenderek o czas poprosił szkoleniowiec Legionovii. Nie wybiło to z rytmu zagrywającej Kecman. Kolejne zmiany nie poprawiały postawy przyjezdnych, a serię przerwał dopiero błąd siatkarki MKS-u (15:10). W dalszej fazie seta kaliszanki miały problem ze skończeniem ataku, dlatego zainterweniował Jacek Pasiński (17:14). Po czasie zapunktowała Lazic. W końcówce ręki nie wstrzymywały Kecman i Alicia Ogoms, gospodynie szybko znacznie powiększyły przewagę (22:16). Legionowianki nie potrafiły zatrzymać rozpędzonych przeciwniczek. Kropkę nad i w tym secie asem postawiła Kecman.

Trzecia partia rozpoczęła się od gry punkt za punkt. Obie drużyny skuteczne akcje przeplatały z prostymi błędami (6:5). Dobrze w ataku prezentowała się Kicka (9:10). Dopiero gdy po dwóch atakach Lazic na 12:10 odskoczyły siatkarki z Kalisza, o czas poprosił trener Olenderek. Wciąż nie do zatrzymania była Lazic (15:12). Legionowianki nie spuszczały głów. Proste błędy gospodyń i as Małgorzaty Jasek sprawiły, że na tablicy wyników pojawił się remis, a grę przerwał Jacek Pasiński (15:15). Seria przyjezdnych trwała, a zakończył ją dopiero skuteczny atak Natalii Strózik (16:17). MKS szybko odrobił wynik i po asie Lazic prowadził już 19:17. Wyjść z niewygodnego ustawienia Leginovii pozwolił cenny atak Góreckiej. Przyjezdne do końca walczyły, końcówka grana była punkt za punkt. Siatkarki z Legionowa po ataku Pickrell miały piłkę setową, którą wykorzystała Polak.

Otwarcie czwartej odsłony należało do gospodyń, po ataku Kecman szybko zainterweniował trener Olenderek (7:4). Przyjmująca raz za razem kierowane do niej piłki zmieniała na punkt, dlatego drugi czas wykorzystał szkoleniowiec Legionovii (9:4). Dopiero po nim skutecznie zaatakowała Górecka. W kolejnych akcjach dystans powiększył się na korzyść kaliszanek, as serwisowy Ogoms dał dziewięciopunktową zaliczkę gospodyniom (17:8). Przyjezdne nie miały argumentów, by postawić się podopiecznym trenera Jacka Pasińskiego. Legionowianki dodatkowo popełniały wiele błędów. Dopiero w końcówce sygnał do walki dała Cassidy Pickrell, uaktywnił się blok przyjezdnych. Dystans jednak pozostawał wyraźny. Skuteczne ataki Ogoms i Kecman dały ostatnie punkty kaliszankom, które wygrały tego seta 25:15, a cały mecz 3:1.

MVP: Ljubica Kecman

MKS Kalisz – Legionovia Legionowo 3:1
(25:20, 25:17, 23:25, 25:15)

MKS: Ogoms (14), Budzoń (3), Lazić (19), Cygan (5), Miros (13), Kecman (18), Kulig (libero) oraz Wawrzyniak, Dybek i Strózik (2)
Legionovia: Jasek (4), Olenderek (2), Polak (1), Górecka (11), A. Wójcik (11), Kicka (20) Adamek Adriana (libero) oraz Rojecka (1), Sobalska, Pickrell (4) i Adamek Agnieszka (libero)