Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Cenna wygrana wrocławianek

LSK: Cenna wygrana wrocławianek

Cenne zwycięstwo odniosły w niedzielę siatkarki #VolleyWrocław. Podopieczne Marka Solarewicza w trzech setach pokonały Legionovię Legionowo. Podopieczne trenera Olenderka tylko w pierwszym secie nawiązały walkę. W dwóch kolejnych wrocławianki wypracowały sobie w pewnym momencie przewagę i nie oddały jej do końca.

Po wyrównanym początku przyjezdne przy zagrywkach Eweliny Polak zaczęły budować przewagę. Gdy skutecznie zaatakowała Krystyna Kicka, legionowianki odskoczyły na 10:6 i o czas poprosił trener Solarewicz. Po przerwie zagrywająca popełniła błąd, co pozwoliło wrocławiankom wyjść z niewygodnego ustawienia. Problemy z przyjęciem zagrywek Natalii Gajewskiej sprawiły, że na tablicy wyników szybko pojawił się remis i interweniować musiał trener Olenderek (11:11). Po czasie przyjezdne zaczęły punktować, zaś w szeregi #VolleyWrocław wkradły się błędy (12:15). Wrocławianki wróciły do skuteczności w ataku i po zagraniu Aleksandry Rasińskiej złapały kontakt punktowy z przeciwniczkami (15:16). Nie brakowało przedłużonych wymian, toczyła się walka punkt za punkt. Chociaż po asie Alicji Wójcik legionowianki prowadziły 21:19, przez własne błędy straciły zaliczkę i drugi czas wykorzystał ich szkoleniowiec (21:21). Nieudany atak Beaty Olenderek dał #VolleyWrocław piłkę setową, którą gospodynie wykorzystały.

W drugim secie początkowo lepiej grały legionowianki. Szybko jednak zaczęły psuć zagrywki. Wrocławianki z akcji na akcję coraz pewniej punktowały, a po skutecznym bloku odskoczyły na 9:5. Mimo czasu dla trenera Olenderka seria trwała. Dopiero atak Zuzanny Góreckiej po bloku pozwolił zrobić przejście. Inicjatywa pozostawała po stronie #VolleyWrocław. Gospodynie górowały na siatce, gdy przedłużoną akcję zakończył punktowy blok, drugi raz interweniował Piotr Olenderek (15:8). Pojedyncze skuteczne akcje przyjezdnych nie wystarczały, by nawiązać walkę. Wyraźny dystans utrzymywał się. Kolejną serię wrocławianki zapisały na swoim koncie przy zagrywkach Magdaleny Soter (18:13, 22:13). Siatkarki z Wrocławia po ataku Anny Łozowskiej po bloku miały serię piłek setowych (24:15). Ostatni punkt padł po błędzie Kickiej.

Z wysokiego c w trzecią partię weszły legionowianki, skuteczny atak Kickiej dał im prowadzenie 4:0. Gdy w kolejnej akcji przyjezdne dołożyły punktowy blok, przerwę wykorzystał trener Solarewicz. Wrocławianki wciąż były bezradne, po asie Zuzanny Góreckiej Legionovia odskoczyła na 8:0. Passę przerwał dopiero nieudany atak Małgorzaty Jasek. W kolejnych akcjach punktować zaczęły Rasińska i Murek, a po asie Soter różnica stopniała do trzech oczek (9:12). Przy stanie 12:10 dla Legionovii o czas poprosił trener Olenderek. Szybko z ośmiopunktowej przewagi po autowym ataku Góreckiej nie zostało nic. Gdy w kolejnej akcji ponownie siatkarka z Legionowa się pomyliła, na prowadzenie wyszły wrocławianki i drugi raz grę przerwał Piotr Olenderek. Przyjezdne nie ustrzegły się błędów, zaś gospodynie grały spokojniej i po ataku Moniki Potokar prowadziły 20:17. Chociaż nie brakowało zaciętych akcji, padały one łupem drużyny z Wrocławia (23:18). Zwycięstwo wrocławianek przypieczętował ich udany atak.

MVP: Natalia Murek

#VolleyWrocław – Legionovia Legionowo 3:0
(25:23, 25:15, 25:20)

#Volley: Rasińska (13), Soter (11), Murek (10), Gajewska (2), Potokar (4), Łozowska (9), Pancewicz (libero) oraz Piśla, Wołodko (2) i Kuziak (libero)
Legionovia: Olenderek (6), E. Polak (1), Górecka (14), Skorupa (4), A.Wójcik (4), Kicka (10), Adrianna Adamek (libero) oraz Jasek (3), Pickrell (1) i Agnieszka Adamek (libero)