Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: W Bydgoszczy górą gospodynie i gonią czołową czwórkę

LSK: W Bydgoszczy górą gospodynie i gonią czołową czwórkę

Siatkarki Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz pokonały na własnym boisku #VolleyWrocław 3:0 i cały czas mają szansę na lokatę w czołowej czwórce. Piątkowy mecz jednak był zaciętym widowiskiem, wrocławianki postawiły naprawdę trudne warunki, ale w najważniejszych momentach górą były podopieczne Piotra Mateli. MVP została Ewelina Krzywicka.

Po dwóch dobrych uderzeniach z pierwszego tempa przez Magdalenę Soter to przyjezdne wyszły na dwupunktowe prowadzenie. Zawodniczki obu drużyn grały bardzo nerwowo, popełniając dużo błędów własnych. Szybciej uspokoiły swoją grę gospodynie, które po wykorzystaniu kontrataku przez Patrycję Balmas najpierw doprowadziły do wyrównania, by chwilę później po uderzeniu Eweliny Krzywickiej uzyskać jeden punkt przewagi. Brak kończącego ataku przez Monikę Potokar spowodował, że trener Marek Solarewicz zmuszony był poprosić o przerwę, gdyż rywalki jego zespołu zaczęły się niebezpiecznie oddalać (13:10). Dodatkowo kiedy w ataku pomyliła się Aleksandra Rasińska, różnica ta jeszcze wzrosła. Jednak seria czterech straconych punktów przez bydgoszczanki sprawiła, że szybko roztrwoniły całą przewagę i zwycięzcę premierowej odsłony spotkania miała wyłonić końcówka. As serwisowy Marty Ziółkowskiej i pojedynczy blok Tamary Gałuchy stawiał w lepszej sytuacji miejscowe (21:18), ale wygrana nie przyszła łatwo, gdyż set rozstrzygnął się dopiero w grze na przewagi. Autowe zagranie Natalii Murek oraz punktowa zagrywka Kingi Różyńskiej dały siatkarkom znad Brdy 27 punkt przy 25 ich przeciwniczek.

Wygrany set oraz prowadzenie 3:1 powinno spowodować, że Pałacanki mogły grać spokojniej i konsekwentniej. Nic bardziej mylnego. Seria pięciu straconych „oczek” z rzędu przy zagrywce Moniki Potokar sprawiła, że na tablicy wyników było 4:7. Gra w tym fragmencie seta była bardzo nierówna w wykonaniu obu ekip, a wystarczył trochę mocniejszy serwis, by po drugiej stronie siatki zapanował jeden wielki chaos. Skuteczna kiwka Eweliny Krzywickiej dała jednak bydgoszczankom wyrównanie, a po zatrzymaniu Natalii Murek było już 10:7. Różnica trzech punktów utrzymywała się do czasu, kiedy z przechodzącej piłki zaatakowała Marta Ziółkowska (16:12). Wrocławianki nie zamierzały się jednak poddawać i po ustawieniu skutecznego bloku przez Magdalenę Soter na Tamarze Gałusze nawiązały kontakt punktowy. Jednak po raz kolejny podopieczne Piotra Mateli umiały przyspieszyć w decydującym momencie, dzięki czemu wróciły do wysokiego czteropunktowego prowadzenia (21:17), którego nie oddały już do końca tej partii. Ostatni punkt zdobyła Patrycja Balmas po wygraniu przepychanki na siatce, dzięki czemu wraz z koleżankami mogła się cieszyć z wygrania drugiego seta.

W odróżnieniu od dwóch poprzednich setów na początku trzeciej części spotkania wynik oscylował w okolicach remisu. Wprawdzie bydgoszczanki dwukrotnie obejmowały dwupunktowe prowadzenie, ale było ono bardzo szybko niwelowane przez przyjezdne. Dopiero pomyłka w ataku Aleksandry Rasińskiej oraz błąd podwójnego odbicia przez Weronikę Wołodko spowodowały, że różnica wzrosła do trzech „oczek”, ale po raz kolejny siatkarki z Wrocławia doprowadziły do remisu. W tym fragmencie seta punkty zdobywane były naprzemiennie i pomimo wrażenia, że gospodynie lada chwila „uciekną” swoim rywalkom, taka sytuacja nie następowała. Po tym jak w pomarańczowe nie trafiła Ewelina Krzywicka, to zawodniczki prowadzone przez trenera Solarewicza przeważały, ale as serwisowy Patrycji Balmas szybko je go pozbawił (21:20). Decydujące dla losów tego spotkania było zablokowanie Natalii Murek przy stanie 23:21. Wrocławianki miały piłkę w górze na odrobienie strat, ale nie dość, że Rasińska nie potrafiła skończyć swojej akcji, to jeszcze wpadła w siatkę, co spowodowało zakończenie tego pojedynku wynikiem 3:0.

MVP: Ewelina Krzywicka

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz – #VolleyWrocław 3:0
(27:25, 25:20, 25:23)

Pałac: Balmas (9) Ziółkowska (6), Mazurek (1), Krzywicka (18), Gałucha (12), Różyńska (8), Jagła (libero) oraz Kuligowska
#Volley:  Rasińska (11), Soter (10), Murek (10), Potokar (12), Łozowska (2), Gajewska, Pancewicz (libero) oraz Piśla, Gancarz i Wołodko (1)