Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Budowlani walczą o rozstawienie przed play-off, wrocławianki zagrają o utrzymanie

LSK: Budowlani walczą o rozstawienie przed play-off, wrocławianki zagrają o utrzymanie

Zespół Budowlanych Łódź nie rezygnuje z walki o jak najlepsze miejsce przed play-off. Podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza mimo kłopotów w pierwszym secie pokonały we Wrocławiu zespół #Volleya 3:0 i zapisały na swoim koncie kolejne trzy cenne punkty. Dla wrocławianek ta przegrana oznacza stratę szans na zajęcie 10. miejsca po rundzie zasadniczej. Zespół Wojciecha Kurczyńskiego zagra z Wisłą o utrzymanie w Lidze Siatkówki Kobiet.

Wrocławianki długo nie mogły zdobyć punktu po własnej akcji. Na ich konto wpadały oczka po autowych atakach Julii Twardowskiej i Małgorzaty Śmieszek, a ekipa Budowlanych prowadziła 3:2. Dopiero Roksana Wers przerwała niemoc miejscowych. Praktycznie przez całego seta sytuacja na tablicy wyników zmieniała się jak w kalejdoskopie. Żadna z drużyn, nawet jeśli objęła dwupunktowe prowadzenie, nie utrzymywała go, a w dodatku przeciwniczki od razu same odskakiwały na dwa punkty, by zaraz sytuacja się powtórzyła. Pierwsze przewagę zbudowały siatkarki gości, ale wrocławski zespół dzięki dobrej postawie Natalii Murek i akcji w bloku Karoliny Fedorek przejął na moment inicjatywę. Sytuację zmieniła świetna zagrywka Anastasji Kraiduby i błąd Murek w ataku. To jednak młoda siatkarka #VolleyWrocław pozwoliła swojej drużynie wejść z prowadzeniem w decydującą fazę seta. Wszystko jednak zmieniło się bardzo szybko, a wszystko za sprawą Kraiduby i jej świetnych zagrywek. To ona zmieniła bieg seta, a grając pod presją, miejscowym zabrakło opanowana w ostatnich chwilach. Seta zakończyła atutowym zbiciem Aleksandra Rasińska.

Miejscowe nie zaczęły dobrze drugiej odsłony, a w krótkim odstępie czasu dwa ataki popsuła Wers. Łodzianki dołożyły do tego punkt z zagrywki Julii Nowickiej oraz kontrę Julii Twardowskiej, budując przewagę (7:2). Wrocławianki szybko wzięły się do pracy, zwłaszcza Aleksandra Gancarz, która zdobyła ważne punkty blokiem i zagrywką. Przyjezdne odpowiedziały równie szybko i przy celnych zagrywkach Kraiduby (jeden punkt), akcje w bloku i kontrze kończyła też Nowicka. Natomiast ataki wrocławskiej drużyny wylądowały poza polem gry i w siatce. Tej przewagi miejscowym nie udało się już odrobić. Karty na boisku rozdawała Kraiduba, która była niezwykle skuteczna, a pojedyncze błędy Budowlanych nie miały żadnego wpływu na przebieg seta, którego atakiem zamknęła Twardowska.

Nic się nie zmieniło w trzeciej odsłonie, którą łodzianki rozpoczęły od prowadzenia 4:0. #VolleyWrocław odpowiedział trzema udanymi akcjami m.in. Gajewskiej w bloku, ale sam też popełniał w kolejnych akcjach błędy. Natalia Gajewska próbowała pociągnąć grę zagrywką, co jej się względnie udało, a ekipa gospodarzy ponownie punktowała w serii. Ostatnim mocniejszym akcentem po stronie wrocławianek była zagrywka Natalii Murek, po której wydawało się, że miejscowe postarają się przedłużyć to spotkanie. Było jednak zupełnie odwrotnie, a kolejne błędy Rasińskiej w ataku były wodą na młyn dla przyjezdnych. Im bliżej końca, tym przewaga Budowlanych rosła. Blokiem zagrała Tardowska, a kolejny atak wrocławianek wylądował poza polem gry. Ostatnie chwile meczu to już koncert w wykonaniu łódzkiego zespołu. Punkt zza linii końcowej zdobyła Paulina Bałdyga. Po nim Roksana Wers zdobyła ostatni punkt w tym meczu dla wrocławianek, gdyż kolejne wpadały już na konto drużyny z Łodzi, w dużej mierze dzięki zagrywkom Małgorzaty Śmieszek. Mecz zakończyła kontrą Anastasjia Kraiduba.

MVP: Julia Twardowska

#VolleyWrocław – Grot Budowlani Łódź 0:3
(23:25, 20:25, 18:25)

#Volley: Wers (11), Gancarz (5), Rasińska (11), Gajewska (4), Murek (11), Fedorek (5), Dzikowicz (libero) oraz Pancewicz (libero), Felak (2), Soter, Mras (1), Kasprzak i Hatala (1)
Budowlani: Nowicka (5), Śmieszek (8), Twardowska (8), Kraiduba (18), Pencova (8), Babicz (5), Stenzel (libero) oraz Bałdyga (1), Lewandowska i Bączyńska