Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Budowlani w trzech setach pokonali KSZO

LSK: Budowlani w trzech setach pokonali KSZO

W piątej kolejce Ligi Siatkówki Kobiet zespół Budowlanych Łódź pokonał bez straty seta KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Ostrowczanki jedynie w drugiej partii, w której dość długo prowadziły, sprawiły gospodyniom nieco kłopotu, były nawet o krok od wygrania tego seta. W pozostałych dwóch przewaga łodzianek nie podlegała dyskusji.

Pierwsze dwie akcje padły łupem skazywanej na pożarcie drużyny z Ostrowca Świętokrzyskiego. Punktowała Anastazja Tracz, a precyzyjna na rozegraniu była Olga Gejko. Na tym jednak wyrównana rywalizacja się zakończyła, a opór ostrowczanek został znacząco stonowany przez brązowe medalistki minionego sezonu. Później stopniowo inicjatywę przejmowały gospodynie, atomowy atak Jaroslavy Pencovej wspomaganej przez czujną w bloku Małgorzatę Śmieszek. Po stronie KSZO próżno było szukać pozytywów, jednym z nielicznych był as serwisowy Pauli Słoneckiej (8:6). Choć gospodynie kilkukrotnie podawały rękę przyjezdnym, atakując w aut czy przekraczając linię trzeciego metra, to zespół z Ostrowca Św. był rażąco nieskuteczny w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. As serwisowy Oliwii Urban zakończył inauguracyjną odsłonę meczu (25:13).

W drugim secie Annę Miros zastąpiła dobrze znana łódzkim kibicom Agnieszka Wołoszyn. Ostrowczanki uśpiły czujność łodzianek, dzięki dobrej zagrywce Tracz i atakowi Słoneckiej wyszły na minimalne prowadzenie (5:4). Do wyrównania doprowadziła Jovana Brakocević-Canzian. Dość nieoczekiwanie przyjezdne podjęły rękawicę i o czas musiał poprosić trener Błażej Krzyształowicz (10:13). Podopieczne słowackiego trenera Frantiska Bockaya miały w górze bardzo ważną piłkę, ale bardzo wysoki blok Budowlanych okazał się barierą nie do przejścia (20:22). Bolesny dla KSZO okazał się brak ustawienia, który dał gospodyniom piłkę setową i po udanej kontrze Budowlane wyszły z opresji (27:25).

Początek trzeciego seta należał do wyrównanych. Blok Emilii Oktaby na Brakocević-Canzian pokazał ostrowczankom, że nie taki diabeł straszny, jak go malują (3:3). Siatkarki gości nie miały argumentów, by zagrozić łodziankom, jedynie zagranie na jedną nogę do środkowej przynosiło jakieś punkty. Przy wysokiej przewadze swojego zespołu (14:6) trener Krzyształowicz zaczął dokonywać zmian, na parkiecie pojawiła się Ewelina Tobiasz. Już więcej emocji w tym meczu nie było, a mecz zakończyła, zbijając piłkę przechodzącą serbska atakująca (25:13).

MVP: Jovana Brakocević-Canzian

Grot Budowlani Łódź – KSZO Ostrowiec Św. 3:0
(25:13, 27:25, 25:13)

Budowlani: Śmieszek (5), Brakocević-Canzian (22), Pencova (4), Babicz (6), Stoltenborg (3), Urban (9), Stenzel (libero) oraz Polańska (4), Tobiasz i Łyszkiewicz
KSZO: Gejko (1), Miros (1), Dorsman (12), Tracz (6), Oktaba (1), Słonecka (8), Kucińska (libero) oraz Wojtowicz (1) i Wołoszyn (3)