Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Budowlani Toruń – przetrwać początek

LSK: Budowlani Toruń – przetrwać początek

fot. Bogusław Krośkiewicz

Dla Poli Budowlanych Toruń najbliższy sezon będzie drugim na poziomie ekstraklasy. Po zajęciu dobrego, ósmego miejsca wiosną apetyty w Toruniu z pewnością będą spore, jednak w klubie mierzą siły na zamiary. W tym sezonie zespół Budowlanych będzie walczył o utrzymanie, a pomóc mu w tym mają dwie doświadczone zawodniczki.

Poli Budowlani Toruń z roli beniaminka wywiązał się w zeszłym sezonie wyśmienicie. Ósme miejsce dla zespołu, któremu wróżono spadek, to spory sukces drużyny prowadzonej przez Nicolę Vettoriego, która po wygranej na inaugurację przeżywała ciężki okres i dopiero w dalszej części sezonu pokazała, na co ją stać. Wyróżniającymi się zawodniczkami w minionym sezonie były z pewnością rozgrywająca Marta Wójcik, a także atakująca Rebecca Pavan i przyjmująca Patrycja Polak. Niestety dla kibiców Budowlanych tylko jedna z nich pozostała w zespole. Pavan i Polak, podobnie jak cztery inne siatkarki, opuściły po sezonie klub i kibice w Toruniu już ich nie zobaczą, chyba że w koszulkach innych zespołów.Do drużyny dołączyły w ich miejsce środkowa Izabela Bałucka, młoda libero Aleksandra Szczygłowska oraz skrzydłowe – Dorota Ściurka, Słowenka Marina Cvetanović i nikomu w Polsce bliżej nieznana reprezentantka Portugalii Julia Kavalenka. Nie brakuje głosów obawiających się o wynik Budowlanych Toruń w tym sezonie, twierdzących, że zespół jest słabszy niż ten budowany przed rokiem. Jednak wówczas też nikt nie znał wartości Rebeki Pavan, wystrzeliła z formą Patrycja Polak, co zaowocowało powołaniem do reprezentacji Polski i w Toruniu liczą, że tak również może być i w tym sezonie.

Podczas przygotowań do sezonu podopieczne trenera Nicoli Vettoriego sparowały z niemieckim zespołem SC Poczdam (0:3 i 3:2), zagrały w turnieju w Goleniowie, gdzie uległy BKS-owi Bielsko-Biała i PTPS-owi Piła, ale pokonały po tie-breaku (osłabiony) zespół Budowlanych Łódź. W ostatnim sprawdzianie przed ligą torunianki wygrały 3:1 z bydgoskim Pałacem i mimo niegroźnego urazu Anny Lewandowskiej w klubie twierdzą, że są gotowi na nowy sezon.

Mamy nadzieję, że działacze klubu wykażą się cierpliwością, bo terminarz nie rozpieszcza zespołu z Torunia. Już w pierwszej kolejce zespół Poli Budowlanych pojedzie do Polic, gdzie zmierzy się z aktualnym mistrzem kraju, Chemikiem, a tydzień później torunianki czeka wyjazd do Łodzi na… mecz z wicemistrzem Polski. O punkty będzie więc bardzo trudno, a Budowlani by myśleć o spokojnym utrzymaniu, muszą je zdobywać przede wszystkim w meczach z zespołami z dolnej części tabeli. Jeśli tylko zespół będą omijać kontuzję i przede wszystkim w formie będą najbardziej doświadczone siatkarki zespołu, czyli Marta Wójcik i Dorota Ściurka, to Budowlani mają szansę zakończyć ten sezon sukcesem. A takim będzie zachowanie ekstraklasowego statusu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-10-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved