Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Budowlani Łódź zgodnie z planem, choć nie bez problemów

LSK: Budowlani Łódź zgodnie z planem, choć nie bez problemów

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź były zdecydowanymi faworytkami starcia z borykającym się z ogromnymi kłopotami KSZO i nie zawiodły. W dwóch pierwszych setach zupełnie zdominowały rywalizację, zaś w trzeciej partii to KSZO wypracowało sobie kilka oczek zapasu. W końcówce podopieczne Błażeja Krzyształowicza zerwały się jednak, odrobiły straty i zamknęły mecz w trzech setach, dopisując do tabeli trzy punkty.

Na starcie spotkania gospodynie starały się trzymać blisko swoich rywalek, po dwóch udanych atakach Kolety Łyszkiewicz osiągając wynik 3:2. Łodzianki złapały jednak rywalki w jednym ustawieniu, za sprawą Jovany Brakocević wychodząc na prowadzenie 7:3. W utrzymaniu zaliczki pomógł as serwisowy Małgorzaty Śmieszek (11:7). Faworytki nie wystrzegały się błędów, czego dowodem były pomyłki na zagrywce Femke Stoltenborg oraz w ataku Brakocević. Na dodatek punktowym blokiem popisała się Emilia Oktaba, dlatego ostrowczanki złapały kontakt z przeciwnikiem (12:13). Od tego momentu budowlane całkowicie przejęły inicjatywę, wieloma dobrymi zagraniami wyraźnie „odskakując” przeciwniczkom. W trakcie serii swej drużynie wyraźnie pomogła Anna Bączyńska, dokładając trzy punkty bezpośrednio z zagrywki. Dopiero przy stanie 23:12 przyjmująca błędem sama ściągnęła siebie z serwisu, lecz o dalszej wyrównanej walce w secie nie było już mowy.

Podczas drugiej odsłony łodzianki szły za ciosem, ponieważ blok i punktowy atak Gabrieli Polańskiej oraz dwa asy serwisowe Stoltenborg dały im wyraźną przewagę (4:0). Złą passę swej ekipy atakiem przerwała Dorsman. Grot kontrolował jednak sytuację, zgarniając trzy punkty z rzędu, w czym pomogła Olga Geyko, popełniając błąd (7:1). Wyraźny dystans między zespołami działał na korzyść podopiecznych Błażeja Krzyształowicza, które po kolejnym udanym ataku Brakocević prowadziły 12:4. KSZO nie miało argumentów na skuteczną grę z oponentem, toteż nie trzeba było długo czekać, by sytuacja gospodyń się pogorszyła. Dwie pomyłki Geyko przeplatane blokami Brakocević doprowadziły do wyniku 7:18. Na dodatek w następnej akcji pomyliła się Justyna Wojtowicz. Partia ponownie dobiegła końca bez wielkich emocji, dlatego przyjezdne pewnie przypieczętowały kolejnego seta na swoje konto, a konkretnie asem serwisowym zrobiła to świetnie dysponowana Brakocević.

Zawodniczki prowadzone przez Frantiska Bockaya nie składały broni. Dwa ataki Łyszkiewicz dały im prowadzenie 2:0. Następnie w zespole gości dwukrotnie atak na punkt zamieniła Brakocević oraz „czapę” postawiła Polańska (3:2). Mimo tego ostrowianki pozostały w grze, a as serwisowy Łyszkiewicz dał im rezultat 6:4. Przez pewien moment kibice otrzymali wyrównane widowisko. Impas na chwilę przerwały budowlane, poprzez kontry osiągając wynik 13:10. Błąd w ataku Oliwii Urban oraz punktowa zagrywka Geyko ponownie doprowadziły do wyrównania (13:13). Po kilku akcjach kolejny raz przewagę zdobyło KSZO. Zespół gości całkowicie rozregulował się bowiem w ataku. Oprócz tego asa serwisowego dołożyła Wojtowicz (21:16). Sytuacja odmieniła się jednak o 180 stopni, gdyż udany blok Polańskiej pozwolił łodziankom złapać kontakt z rywalem (20:21). Chwilowy oddech swojej formacji atakiem zapewniła Dorsman, lecz atak Brakocević oraz następna „czapa” od Polańskiej przyniosły remis oraz emocjonującą końcówkę (23:23). Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowały siatkarki z Łodzi, zamykając mecz w trzech odsłonach.

KSZO Ostrowiec Św. – Grot Budowlani Łódź 0:3
(16:25, 11:25, 23:25)

KSZO: Kucińska (3), Wojtowicz (7), Gejko (1), Dorsman (7), Łyszkiewicz (10), Oktaba (3), Pawlikowskaja (libero)
Budowlani: Polańska (13), Śmieszek (6), Brakocević (25), Stoltenborg (3), Urban (6), Bączyńska (5), Stenzel (libero) oraz Babicz (2) i Tobiasz