Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Budowlani Łódź wygrali i umocnili się na 3. miejscu w tabeli

LSK: Budowlani Łódź wygrali i umocnili się na 3. miejscu w tabeli

Zespół Grot Budowlanych pokonał bez straty seta w Łodzi #VolleyWrocław i pewnie zgarnął komplet punktów. Dzięki tej wygranej i wpadce ŁKS-u w Bielsku-Białej podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza umocnił się na trzecim miejscu w tabeli Ligi Siatkówki Kobiet, odskakując lokalnemu rywalowi.

Jednym z meczów kończących 10 serię spotkań Ligi Siatkówki Kobiet było starcie pomiędzy Grotem Budowlanymi Łódź, a #VolleyWrocław. Oba zespoły podchodziły do niego w nieco osłabionym składzie, bowiem po wrocławskiej stronie zabrakło Kingi Kasprzak. Łodzianki musiały zaś radzić sobie dalej bez kontuzjowanej Anastasij Kraiduby, do której dołączyła za bandami libero – Karolina Garstka.

Nieco zaskakującym mogło być pojawienie się w wyjściowej szóstce Grota Budowlanych Łódź środkowej – Anny Lewandowskiej. Julia Nowicka szybko zaczęła współpracę z oboma środkowymi. Budowlane zwłaszcza w porównaniu z meczem z Legionovią lepiej czuły się w ataku. Wrocławianki zaś nie przestraszyły się mocniejszego rywala i dzięki dobrzej grze tria skrzydłowych – Rasińska, Wers, Murek długo dotrzymywały Budowlanym kroku. Po dobrym wybloku na Leys kontrę skończyła Natalia Murek (20:19) ale od tego momentu po stronie #VolleyWrocław pojawiło się zbyt dużo błędów własnych, które przeszkodziły w doprowadzeniu do wyrównanej końcówki. Seta atakiem prosto w siatkę zakończyła na korzyść rywalek Aleksandra Rasińska (25:19).

Łodzianki od początku drugiego seta wyraźnie wzmocniły zagrywkę. Na tyle, że na boisku za Roksanę Wers pojawić musiała się dobrze znana miejscowym kibicom Klaudia Felak (5:2). Jej wejście trochę uspokoiło grę wrocławianek, które wspólnymi wysiłkami i bardzo skuteczną grą w kontrataku odrobiły straty. Zaczęły również wywierać większą presję w przyjęciu na Charlotte Leys. Mądrze plasowała zaskakując belgijską przyjmującą Murek (15:14). Punkt za punkt zaczęły grać oba zespoły. Od bloku odbiła się Leys (17:17). Cenna okazała się presja wywarta na wrocławskiej drużynie przez zagrywki Julii Nowickiej. Co swoje dołożyła w tym elemencie również Charlotte Leys. Końcówka drugiej odsłony należała zaś absolutnie do Julii Twardowskiej (25:19).

Trzeciego seta również mocniej rozpoczął #VolleyWrocław. Decyzją sztabu do gry powróciła Roksana Wers i szybko to ją jako cel zagrywki obrały sobie łodzianki. Ciężar ofensywnej gry swojego zespołu wzięła na swoje barki Natalia Murek. Po tym jak Budowlane wypracowały sobie bezpieczną przewagę szansę na ligowy debiut dostała od trenera Gabi Maciągowski. Piłkę meczową dla drużyny zdobyła Małgorzata Śmieszek blokując atak Murek z szóstej strefy (24:17). Po chwili sprawę rozstrzygnął błąd na zagrywce Karoliny Fedorek (25:18).

MVP: Julia Nowicka

Grot Budowlani Łódź – #VolleyWrocław 3:0
(25:19, 25:19, 25:18)

Budowlani: Nowicka (1), Śmieszek (8), Leys (8), Twardowska (10), Lewandowska (5), Bączyńska (13), Stenzel (libero) oraz Maciągowski (3) i Bałdyga
#Volley: Wers (4), Gancarz (12), Rasińska (13), Murek (12), Mras, Fedorek (3), Pancewicz (libero) oraz Dzikowicz (libero), Felak (1) i Gajewska