Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Budowlane zwycięskie, ale nie bez problemów

LSK: Budowlane zwycięskie, ale nie bez problemów

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź potrzebowały trochę czasu, by dobrze wejść w mecz przeciwko KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Po porażce w pierwszym secie i nerwowym drugim dwie kolejne partie przebiegały już całkowicie pod dyktando wicemistrzyń Polski.

Pojedynek otworzyła seria skutecznych zagrywek Pauliny Stroiwąs, dzięki którym KSZO wyszło na dwupunktowe prowadzenie (5:3). Przyjezdne długo szukały swojego rytmu gry, nie ułatwiały im tego dość proste błędy. Po kolejnym skutecznym serwisie i atomowym zbiciu Agnieszki Rabki o czas musiał poprosić Błażej Kryształowicz (11:13). Jego wskazówki na niewiele się zdały, bowiem Agnieszka Kąkolewska została zablokowana. Z kolei świetnie radziła sobie Anna Miros, która nie tylko wykorzystywała piłki od rozgrywającej, ale również skutecznie ustawiała blok (16:12). Łodzianki próbowały odrobić straty, jednak to im się nie udało. W końcówce dobrze zachowała się Natalia Skrzypkowska i ekipa z Ostrowca Świętokrzyskiego mogła się cieszyć ze zwycięstwa w premierowej odsłonie.

Po zmianie stron gra się wyrównała, ale Grot Budowlani wciąż nie mogli w pełni zaprezentować swoich atutów. Na dodatek obie drużyny nie ustrzegły się błędów, co znacznie obniżało poziom spotkania. Zwłaszcza przyjezdne oddawały wręcz seriami punkty, czy to w polu serwisowym, czy to na siatce (jak chociażby atak Kai Grobelnej po antence). Przewaga KSZO ponownie wynosiła 3 oczka, lecz Kaja Grobelna zrehabilitowała się za niepowodzenie sprzed kilku chwil, a po zbiciach Gabrieli Polańskiej czy Julii Twardowskiej, był remis (14:14, 15:15). Twardowska postanowiła odciążyć atakującą i dzięki jej zagraniom zrobiło się 20:16. Natalia Skrzypkowska jeszcze zdołała zniwelować straty, poza tym jej koleżanki ustawiły blok, jednak Budowlane nie zamierzały oddać kolejnej partii i po ataku Kai Grobelnej był remis.

O kolejnym secie w zasadzie można powiedzieć tylko tyle, że się odbył. Od samego początku zespół z województwa łódzkiego wywierał niesamowitą presję, w polu serwisowym szalała Agnieszka Kąkolewska. Warto zauważyć, że zeszła z niego przy stanie… 8:1. Nic dziwnego, że miejscowe były kompletnie zagubione i z tak dużą przewagą nie mogły sobie poradzić… Jedynie Natalia Skrzypkowska starała się cokolwiek zmienić, ale jej próby się nie powiodły. Set zakończył się udanym zbiciem Julii Twardowskiej (25:14).

Znów lepiej na początku radziły sobie zawodniczki z Ostrowca Świętokrzyskiego, Anna Miros sprawiała sporo problemów swoją zagrywką. Po asie serwisowym o czas poprosił Błażej Kryształowicz (2:4). Od tego momentu jego podopieczne nabrały wiatru w żagle, o czym świadczyć mogą chociażby ataki na pełnym zasięgu Gabrieli Polańskiej i Agnieszki Kąkolewskiej (13:9). W końcówce Kaja Grobelna raz na raz posyłała gwoździe w ataku, napór ten próbowała przerwać Koleta Łyszkiewicz (16:22, 19:23). Po błędzie KSZO w ataku Budowlane mogły się cieszyć z kompletu punktów.

MVP: Kaja Grobelna

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Grot Budowlani Łódź 1:3
(25:20, 23:25, 14:25, 19:25)

KSZO: Wojtowicz (4), Stroiwąs (9), Miros (13), Skrzypkowska (8), Łyszkiewicz (20), Rabka (2), Markiewicz (libero) oraz Biedziak, Soter, Pawlikowskaja (libero)
Budowlani: Polańska (12), Kąkolewska (13), Twardowska (17), Grobelna (28), Vincourova, Grajber (6), Witkowska (libero) oraz Cutura, Polak (3), Piotrowska i Muszyńska