Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Budowlane Łódź pokonały MKS Kalisz w meczu wyjazdowym

LSK: Budowlane Łódź pokonały MKS Kalisz w meczu wyjazdowym

Wicemistrzynie Polski z ubiegłego sezonu siatkarki Grot Budowlanych Łódź pokoanły w meczu wyjazdowym Energę MKS Kalisz 3:1. Najwięcej emocji było w pierwszym secie, który był rozgrywany na przewagi, partię tą wygrały kaliszanki. W pozostałych setach górą był zespół gości, który zapisał na swoje konto trzy punkty, łodzianki tracą do drugiego Chemika trzy punkty. Kaliszanki pozostały na ósmym miejscu z siedmioma punktami.

Początek meczu okazał się niezwykle zacięty, gdyż zespoły postawiły na grę punkt za punkt. Drobne przełamanie nastąpiło dopiero po stronie MKS-u Kalisz, który wyszedł na dwupunktowe prowadzenie (7:5). Nie zdołał go jednak utrzymać ani przez chwilę, gdyż łodzianki szybko doprowadziły do remisu, a następnie same odskoczyły rywalkom (9:7). W połowie seta nadal to siatkarki Grotu Budowlanych Łódź umacniały się na pozycji lidera w tym secie, co przełożyło się później na aż cztery punkty więcej od ich rywalek (18:14). Mimo tego, iż kaliszanki przegrywały już sześcioma punktami postanowiły zawalczyć jeszcze o wygraną w tym starciu. Udało im się doprowadzić do remisu i rozpocząć emocjonującą grę na przewagi. Ostatecznie zakończyła się dopiero po długiej walce, po której to właśnie MKS Kalisz wyszedł zwycięsko, kończąc tę partię wynikiem 32:30.

Drugiego seta zdecydowanie lepiej zaczęły już wielkie wygrane poprzedniej odsłony (4:1). Przez pewien czas jedynie umacniały swoją pozycję, ale niespodziewanie nastąpił u nich pewien przestój, na którym zaczęły korzystać ich przeciwniczki. Dzięki temu zawodniczkom Grot Budowlanych udało się nawet wyjść na prowadzenie symbolicznym jednym oczkiem (9:8) i ponownie zainicjować emocjonującą walkę. MKS Kalisz jednak nie podtrzymał rywalizacji punkt za punkt, przez co zaczął tracić do swoich rywalek już aż trzy punkty (12:15). Poskutkowało to podobną sytuacją jak w poprzednim secie, gdzie łodzianki zdecydowanie wygrywały w końcówce (20:14) i zbliżały się znacznie do zakończenia tej partii. Tym razem już się to jednak udało i bez większych niespodzianek drugą odsłonę tego meczu wygrały Grot Budowlane Łódź (25:19).

Trzeci set był powrotem do walki punkt za punkt. Przełamanie nastąpiło dopiero w okolicach połowy seta, kiedy to siatkarki z Łodzi wyszły na dwupunktowe prowadzenie (12:10). Od tego momentu zaczęły już się znacznie umacniać na swojej pozycji lidera, zdobywając punkt za punktem na 15:11. Ich rywalki nie zamierzały się jednak łatwo poddawać i z każdą chwilą zmniejszały dzielący drużyny dystans. Mimo to, z jednego punktu straty zaraz zrobiły się trzy i ponownie to Grot Budowlane były bliżej szczęśliwego zakończenia tego starcia. W końcówce różnica punktowa wynosiła jeszcze przez jakiś czas zaledwie dwa punkty, ale to łodzianki zakończyły tego seta jako zwyciężczynie (25:22).

Kolejny set przyniósł ponowną walkę i znowu drużyny nie pozwalały sobie nawzajem wypracować żadnej przewagi. Jednak to raz jeszcze Budowlane jako pierwsze wyszły na prowadzenie (6:4), które zaczęly z czasem jeszcze bardziej powiększać. W okolicach połowy seta przewaga łodzianek wynosiła już pięć punktów (13:8) i wcale nie zamierzały na tym poprzestać. W końcówce bowiem nastąpiła już dominacja Budowlanych nad zespołem z Kalisza i całe starcie zaczęło już coraz szybciej zmierzać do końca. Co prawda kaliszanki starały się jeszcze poprawić nieco swoją sytuację, ale nie miało to już żadnego znaczenia. Musiały więc ostatecznie uznać wyższość rywalek w tym meczu po szczęśliwym dla nich zakończeniu tego seta wynikiem 25:18.

MVP: Jaroslava Pencova

Energa MKS Kalisz – Grot Budowlani Łódź 1:3
(32:20, 19:25, 22:25, 18:25)

MKS: Hurley (8), Ptak (9), Centka (1), Helić (14), Budzoń,  Brzezińska (7), Łysiak (libero) oraz Wawrzyniak, Jasek (12), Miros (5), Vesović (13) i Kulig (libero)
Budowlani:  Śmieszek (9), Leys (17), Twardowska (17), Kraiduba (8), Bałdyga, Lewandowska (3), Stenzel (libero) oraz Nowicka (2), Pencova (18) i Bączyńska (15)