Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Budowalne udanie rozpoczęły grę w play-off

LSK: Budowalne udanie rozpoczęły grę w play-off

fot. Łukasz Krzywański

W pierwszym ćwierćfinałowym meczu w Lidze Siatkówki Kobiet siatkarki Budowlanych Łódź pokonały Pałac Bydgoszcz 3:0. Podopieczne Piotra Mateli postawiły twarde warunki gry swoim rywalkom, ale pomimo ambitnej  postawy przegrały pierwsze spotkanie. Kolejny mecz zostanie rozegrany w Bydgoszczy, w przypadku wygrania meczu przez Pałac rywalizacja powróci do Łodzi.

Jako pierwsze dwupunktowe prowadzenie zapewniły sobie gospodynie, które wykorzystywały gorsze przyjęcie rywalek i po ataku Magdaleny Stysiak prowadziły 8:4. Pałacanki szybko zaczęły odrabiać straty i dzięki wygraniu długiej akcji, a także asie serwisowym Patrycji Balmas doprowadziły do remisu (10:10). To ekipa znad Brdy zaczęła powoli przejmować inicjatywę, dobrymi akcjami popisała się Ewelina Krzywicka, a gra blokiem jej drużyny pozwoliła odskoczyć na cztery oczka (17:13). Łodzianki zmniejszyły swój dystans, kontra dała im remis. Na parkiecie pojawiła się powracająca po kontuzji Julia Twardowska i przy jej serwisach Budowlane wygrały kolejne akcje, jedna z nich dała im piłkę setową (24:20). Przyjezdne obroniły aż trzy z nich i po kontrze Tamary Gałuchy ponownie złapały kontakt (23:24). Pałac na tym nie poprzestał (24:24), jednak autowy atak zakończył tę partię na korzyść miejscowego teamu.Początek kolejnej odsłony należał do ekipy Błażeja Krzyształowicza, piłkę przechodzącą skończyła Jovana Brakocević-Canzian (5:2), punkt dołożyła Stysiak. Gospodyniom znów nie udało się utrzymać zaliczki (11:10), choć przestój trwał krótko i blok łodzianek pozwolił im odzyskać czteropunktowe prowadzenie (14:10). Chociaż gra toczyła się punkt za punkt, to cały czas przewaga leżała po stronie Budowlanych (18:15), które na chwilę straciły wyraźną zaliczkę (19:17), ale blok Stysiak ją przywrócił (21:17). W końcówce do odrabiania strat rzuciły się przyjezdne i miały już tylko punkt mniej po wykorzystanej piłce przechodzącej (22:23). Brakocević-Canzian pewnie skończyła akcję na prawej flance (24:23), a seta zakończyła jej dobra zagrywka.

Budowlane lepiej zaczęły również trzecią część meczu (4:1), ale dobra gra na siatce Pałacu Bydgoszcz doprowadziła do remisu po 5. Gra co prawda toczyła się punkt za punkt, nie brakowało długich wymian, ale te przerwane były przez długie wideowerfikację (11:11). Ciężar zdobywania punktów w dużym stopniu spoczywał na serbskiej atakującej łodzianek (15:12), a prosty błąd przyjezdnych powiększył ich stratę (12:16). W kontrze ponownie poradziła sobie Brakocević-Canzian, a Stysiak dołożyła oczko bezpośrednio z pola zagrywki (20:14). Przy zagrywkach Marty Ziółkowskiej siatkarki znad Brdy po raz kolejny zaczęły odrabiać straty (18:20), as serwisowy środkowej pozwolił na nawiązanie kontaktu (19:20) i dopiero udana kiwka Anny Bączyńskiej dała łodziankom przejście (21:19). Miejscowe zapunktowały również blokiem (23:20), jednak ważną piłkę w aut wyrzuciła Pencova (23:22), w kolejnej akcji już nie popełniła tego błędu (24:22), natomiast całe spotkanie zakończył udany blok Budowlanych Łódź.

MVP: Maria Stenzel

Grot Budowlani Łódź – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:0
(26:24, 25:22, 25:22)

Składy zespołów:
Budowlani: Stysiak (17), Śmieszek (3), Brakocević-Canzian (18), Pencova (8), Stoltenborg (8), Bączyńska (6), Stenzel (libero) oraz Urban (1), Polańska i Twardowska
Pałac: Polak-Balmas (9), Ziółkowska (5), Misiuna (12), Mazurek, Krzywicka (4), Gałucha (14), Jagła (libero) oraz Fedusio (8) i Kuligowska 9libero)

Stan rywalizacji (do dwóch zwycięstw): 1:0 dla Budowlanych

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off w Lidze Siatkówki Kobiet.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved