Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: BKS znów zawiódł, radość i trzy punkty Radomki

LSK: BKS znów zawiódł, radość i trzy punkty Radomki

Zespół BKS-u Bielsko-Biała jest w wyraźnym dołku. Podopieczne trenera Bartłomieja Piekarczyka przegrywają ostatnio nie tylko z drużynami z czołówki tabeli, ale również z tym niżej notowanymi. W środę bielszczanki uległy na własnym terenie 1:3 Radomce Radom i ich sytuacja wygląda coraz mniej ciekawie. Radomianki dzięki trzem punktom i drugiemu zwycięstwu z rzędu odbiły się od dna tabeli.

Początek meczu grany był punkt za punkt, gospodynie popełniały błędy, zaś radomianki dobrze grały blokiem. Po zatrzymaniu ataku Emilii Muchy o czas poprosił trener BKS-u. Po przerwie sytuacja odwróciła się, mnożyły się pomyłki przyjezdnych i dystans stopniał do jednego oczka (9:10). Serię gospodyń przerwał dopiero błąd w polu zagrywki Muchy. W kolejnych akcjach trzy punkty z rzędu zdobyła Olivia Różański i to BKS prowadził 12:11. Rozgorzała zacięta walka, żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć rywalowi. Dopiero w końcówce od ataku Majki Szczepańskiej rozpoczęła się passa przyjezdnych, która trwała aż do skutecznego ataku Katarzyny Koniecznej (19:20, 20:23). Autowy atak Różański dał serię piłek setowych przyjezdnym, chociaż gospodynie broniły trzy z nich, to radomianki cieszyły się ze zwycięstwa.

Drugi set lepiej otworzyły siatkarki BKS-u, które po asie Koniecznej prowadziły 5:2. Bielszczanki górowały na siatce, wzmocniły również zagrywkę, a dystans utrzymywał się. Chociaż gra BKS-u nie była bezbłędna, z akcji na akcję różnica punktowa powiększała się. Radomianki miały duże problemy ze skutecznym skończeniem akcji, kolejne zmiany nie poprawiały postawy przyjezdnych. Po autowym ataku Szczepańskiej kolejny czas wykorzystał trener Jacek Skrok. Po skutecznym ataku Niny Herelovej bielszczanki miały już dziewięć oczek przewagi. Ostatnie punkty w tym secie padły po zagrywce w siatce Julity Molendy i asie Kornelii Moskwy.

Trzy pierwsze akcje trzeciej partii padły łupem gospodyń, gdy Julia Nowicka skończyła drugą piłkę, o czas poprosił trener Radomki. Nie przerwało to serii bielszczanek, po przerwie asa zaserwowała jeszcze Konieczna (6:1). Z czasem do głosu zaczęły dochodzić radomianki. Chociaż przyjezdne zniwelowały straty do jednego oczka, szybko sytuacja ponownie się zmieniła. Przez problemy z przyjęciem radomianki zaczęły tracić dystans, po ataku z przechodzącej piłki przez Herelovą kolejny raz grę przerwał szkoleniowiec radomianek (14:9). Sytuacja na boisku nie ulegała zmianie, po ataku Koniecznej było już 19:13. Siatkarki Radomki jednak nie odpuściły, dodatkowo błędy zaczęły popełniać gospodynie (20:16). W krótkim czasie obie przerwy wykorzystał trener BKS-u Bartłomiej Piekarczyk (22:20). Gospodynie po bloku Różański miały serię piłek setowych (24:21), jednak głównie przez własne pomyłki nie wykorzystały ich (24:24). Seria radomianek zakończyła się wraz z wygraniem przez nich seta.

Z wysokiego c w czwartą partię weszły przyjezdne, po asie Renaty Białej było już 5:1 dla Radomki. W kolejnych akcjach gospodynie zaczęły odrabiać straty, po skutecznym ataku Koniecznej o czas poprosił trener Skrok (7:9). Mimo starań BKS-u to siatkarki z Radomia pozostawały na prowadzeniu. W kolejnych akcjach dystans ponownie zaczął rosnąć, przyjezdne nie traciły skuteczności, zaś po drugiej stronie siatki mnożyły się niewymuszone błędy. Dopiero zepsuta zagrywka przyjezdnych pozwoliła BKS-owi zrobić przejście (11:15, 12:19). Celnie atakowała Brittany Abercrombie. W końcówce punkty wciąż padały głównie po błędach. Po zagraniu po bloku atakującej radomskiego zespołu przyjezdne miały kolejne szanse na zakończenie meczu, a wykorzystały już pierwszą z nich.

MVP: Izabela Bałucka

BKS Profi Credit Bielsko-Biała – E.Leclerc Radomka Radom 1:3
(23:25, 25:16, 24:26, 18:25)

BKS: Nowicka (7), Różański (15), Konieczna (13), Herelova (13), Moskwa (11), Mucha (5), Maj-Erwardt (libero) oraz Wellna (2), Krajewska i Jagodzińska
Radomka: Skrzypkowska (6), Grabka (5), Bałucka (13), Biała (9), Ponikowska (9), Szczepańska-Pogoda (5), Drabek (libero) oraz Samul (libero), Molenda (2), Abercrombie (12) i Szafagat