Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: BKS wygrał za trzy punkty w Toruniu

LSK: BKS wygrał za trzy punkty w Toruniu

BKS Bielsko-Biała pokonał w Toruniu walczący o utrzymanie zespół Budowlanych. Bielszczanki wygrały w trzech setach i nadal walczą o jak najlepsze miejsce przed końcem rundy zasadniczej. Dla torunianek ta porażka oznacza, że do końca walczyć będą o zachowanie ekstraklasowego bytu.

Od samego początku spotkania zarysowała się przewaga ekipy z Bielska-Białej, po ataku Giny Mancuso było 6:3, torunianki popełniły błędy własne, nadziewały się na szczelny blok swoich rywalek i w efekcie tego przegrywały 3:9. Grę przyjezdnych napędziła Katarzyna Konieczna, która była nie do zatrzymania w ataku, podopieczne trenera Mirosława Zawieracza nie potrafiły zniwelować strat i były w odwrocie. Przez dłuższy czas utrzymała się sześciopunktowa przewaga BKS-u (18:12), punktowały Aleksandra Jagieło, Marlena Pleśnierowicz oraz Gina Mancuso. Set toczył się pod wyraźne dyktando zespołu gości, prowadzenie bielszczanek ani przez moment nie było zagrożone. Pojedynczymi akcjami próbowały odwrócić losy tego seta Julia Kavalenka oraz Marina Cvetanović, ale nie przyniosło to zamierzonego efektu. Bielszczanki pomimo chwilowego przestoju w końcówce seta wygrały tę część spotkania i prowadziły w meczu 1:0.

Na początku drugiej odsłony spotkania ekipa z grodu Kopernika prowadziła 3:1, odpowiedź zespołu gości była natychmiastowa. Ekipa z Podbeskidzia postawiła szczelny blok, przez który nie mogły przebić się gospodynie i na tablicy wyników widniał rezultat 7:4 dla BKS-u. W zespole z Bielska-Białej punkty zdobyły Marlena Pleśnierowicz, Gina Mancuso czy Nia Grant. Podopieczne trenera Zawieracza nie dawały za wygraną, punktowy blok Mariny Cvetanović sprawił, że Budowlane zbliżyły się na jeden punkt do swoich rywalek (8:9). Pomimo tego to bielszczanki dominowały na boisku, Katarzyna Konieczna była nie do zatrzymania w ataku i po jej zbiciach zespół spod Klimczoka prowadził 16:12. Od tego momentu zarysowała się przewaga przyjezdnych, która po serii zagrywek Emilii Muchy wzrosła do dziewięciu punktów (22:13). Przy stanie 16:24 miejscowe siatkarki poderwały się do odrabiania start, ale jak się później okazało, był to chwilowy zryw, zmagania w tym secie atakiem zakończyła Katarzyna Konieczna.

Dziesięciominutowa przerwa nie wybiła z uderzenia BKS-u, już na samym początku trzeciej odsłony przyjezdne prowadziły 3:0. Odpowiedź torunianek była natychmiastowa, Ewelina Ryznar oraz Kinga Hatala wzięły na siebie ciężar gry, zdobyły cenne punkty i na tablicy wyników był remis 4:4. Następnie do głosu po raz kolejny doszły podopieczne Tore Aleksandersena, punktowały Aleksandra Jagieło oraz Gina Mancuso i BKS odskoczył swoim rywalkom na trzy punkty (7:4). Torunianki nie ustrzegły się błędów własnych, na prowadzeniu przez cały czas były bielszczanki (12:8), miejscowe siatkarki były w odwrocie i traciły dystans punktowy do BKS-u. Zmiany w składzie Budowlanych oraz przerwy na żądanie na niewiele się zdały, stroną dyktującą warunki gry był zespół gości. Po tym jak skutecznym blokiem popisała się Dominika Sobolska, przewaga BKS-u wzrosła do sześciu punktów (16:10). Gospodynie w żaden sposób nie potrafiły zniwelować przewagi swoich rywalek, po stronie Budowlanych mnożyły się w dalszym ciągu błędy własne (13:20). Przyjezdne przy swoim prowadzeniu 23:14 zbyt szybko uwierzyły, że set zakończył się po ich myśli i torunianki odrobiły trzy punkty (17:23). Reprymenda trenera Aleksandersena przyniosła zamierzony skutek, grę w tej partii oraz całym meczu atakiem zakończyła Gina Mancuso.

MVP: Katarzyna Konieczna

Poli Budowlani Toruń – BKS Profi Credit Bielsko-Biała 0:3
(20:25, 18:25, 17:25)

Budowlani: Ściurka (4), Lewandowska, Wójcik (5), Ryznar (7), Cvetanović (9), Kavalenka (4), Nowak (libero) oraz Paulawa, Jasińska (1), Bałucka (2) i Hatala (2)
BKS: Jagieło (8), Konieczna (16), Pleśnierowicz (3), Grant (9), Mancuso (13), Sobolska (8), Lemańczyk (libero) oraz Nowicka, Różański i Mucha (1)