Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: BKS udanie zakończył sezon i zajął piąte miejsce

LSK: BKS udanie zakończył sezon i zajął piąte miejsce

BKS Bielsko-Biała wykorzystał atut własnej hali i po raz drugi okazał się lepszy od Pałacu. Po dwóch wygranych setach podopieczne Piotra Mateli wygrały trzecią partię, na więcej nie było ich stać w tym spotkaniu. BKS okazał się lepszy w czwartej odsłonie spotkania i w klasyfikacji końcowej zajął piąte miejsce.

Rewanżowe starcie o piąte miejsce od mocnego uderzenia rozpoczęły bielszczanki, które po serii bloków oraz udanych kontrach Emilii Muchy i Olivii Różański szybko odskoczyły od rywalek na osiem punktów. Same jednak zaczęły popełniać błędy, a asy serwisowe Tamary Gałuchy oraz Natalii Misiuny pozwoliły bydgoszczankom odrobić znaczącą część strat (9:12). Kiedy wydawało się, że Pałac łapie wiatr w żagle, znowu przytrafił mu się przestój. BKS zdobywał kolejne punkty blokiem, punktową zagrywkę dołożyła Różański, a zbiciem na środku popisała się Nina Herelova, dzięki czemu gospodynie mogły kontrolować boiskowe wydarzenia w premierowej odsłonie. Pojedyncze udane zagrania nie odmieniły już gry przyjezdnych, a pierwszy set wyraźnie padł łupem bielszczanek. Zakończył go udany atak Katarzyny Koniecznej (25:17).

W drugiej partii role się odwróciły, bowiem po atakach Eweliny Krzywickiej oraz asach serwisowych Marty Ziółkowskiej to siatkarki znad Brdy zaczęły dyktować warunki gry. BKS próbował ratować się blokiem, ale wciąż w natarciu były przyjezdne. Na siatce rozkręcała się Misiuna, a w polu serwisowym – Krzywicka. W efekcie dystans dzielący oba zespoły zwiększył się do sześciu oczek (12:6). Dopiero Martyna Świrad poderwała bielszczanki do walki, a po zbiciu Muchy traciły one do rywalek już tylko jeden punkt. W końcu po autowym zbiciu Krzywickiej na świetlnej tablicy pojawił się remis. Wydawało się, że kolejne czapy dadzą przewagę bielszczankom w końcówce, ale obie drużyny w decydującą część seta weszły przy stanie remisowym. Mimo że pierwszą piłkę setową miał Pałac, to jego błędy dały wygraną BKS-owi (27:25).

W trzeciej partii podopieczne Bartłomieja Piekarczyka nie poszły za ciosem. Seria ich błędów i skuteczna gra Krzywickiej spowodowały, że to bydgoszczanki błyskawicznie przejeły inicjatywę na boisku, zyskując pięciopunktową przewagę. W kolejnych minutach gra BKS-u kompletnie się nie kleiła. Zawodniczki tego klubu popełniły błędy, nie działał blok, a Pałac kontrolował boiskowe wydarzenia. Po udanym zagraniu Magdaleny Mazurek dystans dzielący obie drużyny wzrósł już do ośmiu oczek. Przy zagrywce Koniecznej bielszczankom udało się odrobić wszystkie straty, ale nie zdołały wyjść na prowadzenie. Ich błędy w połączeniu z dobrą grą Patrycji Polak-Balmas przybliżały przyjezdne do przedłużenia spotkania. Pojedyncze udane zagrania Muchy nie poderwały już gospodyń do walki, a skuteczna kontra Gałuchy przypieczętowała wygraną bydgoszczanek w tej części spotkania (25:20).

W pierwszej fazie czwartego seta walka toczyła się cios za cios, ale jako pierwsze na prowadzenie zaczęły wysuwać się bydgoszczanki, które po prostych błędach rywalek wygrywały 9:6. Wówczas do walki gospodynie poderwała Konieczna, a na świetlnej tablicy szybko pojawił się remis. W kolejnych minutach udanie na siatce prezentowała się Herelova, dzięki czemu to BKS zaczął przejmować inicjatywę na boisku. Pałac próbował odpowiadać udanymi zagraniami Gałuchy i Krzywickiej, ale po błędzie drugiej z nich tracił już trzy punkty do przeciwniczek. W końcówce siatkarki znad Brdy oddawały darmowe oczka gospodyniom, a dwie czapy przypieczętowały zwycięstwo ekipy z Beskidów (25:19). Taki wynik sprawił, że BKS zakończył rozgrywki na piątej pozycji.

MVP: Emilia Mucha

BKS Profi Credit Bielsko-Biała – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:1
(25:17, 27:25, 20:25, 25:19)

Stan rywalizacji o piąte miejsce: 2:0 dla BKS-u.
BKS zajął piąte miejsce, a Pałac szóste.

BKS: Nowicka (3), Różański (15), Konieczna (12), Herelova (14), Świrad (14), Mucha (17), Maj-Erwardt (libero) oraz Wellna (2), Krajewska, Jagodzińska i Kubacka (libero)
Pałac: Ziółkowska (7), Misiuna (7), Mazurek (2), Krzywicka (15), Gałucha (12), Fedusio (6), Jagła (libero) oraz Polak-Balmas (10), Różyńska (1) i Andersohn