Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: BKS lepszy od Budowlanych Łódź

LSK: BKS lepszy od Budowlanych Łódź

BKS Profi Credit Bielsko-Biała odniósł cenne zwycięstwo. Bielszczanki pokonały bez straty seta siatkarki Budowlanych Łódź. Łodzianki tylko w pierwszym secie postawiły się przeciwniczkom, jednak po walce na przewagi musiały uznać wyższość rywalek. Najlepszą zawodniczką meczu wybrano Julię Nowicką.

Lepiej w spotkanie weszły gospodynie, które po asie serwisowym Gabrieli Polańskiej oraz skończonym ataku przez Jovanęe Brakocević objęły prowadzenie 4:2. Nie cieszyły się z niego długo, gdyż po serii siedmiu straconych punktów z rzędu to zawodniczki Bartłomieja Piekarczyka odskoczyły od swoich rywalek na pięć „oczek”. Julia Nowicka wykorzystała w tym fragmencie seta wszystkie swoje koleżanki, które nie miały problemów z kończeniem posyłanych do nich piłek. Gra bielszczanek załamała się w środkowej części pierwszej partii, kiedy zaczęły popełniać proste błędy własne, dzięki czemu na tablicy wyników był remis po 12. Po asie serwisowym Kornelii Moskwy bielszczanki miały ponownie dwupunktową przewagę 17:15, jednak dobre ataki Brakocević oraz Jaroslavy Pencovej doprowadziły do wyrównania (18:18). Od tego momentu punkty były zdobywane naprzemiennie przez oba zespoły, a zwycięzcę wyłoniła gra na przewagi. W niej ostatnie słowo należało do siatkarek spod Dębowca, które po błędzie Marii Stenzel wygrały premierową odsłonę meczu do 25.

Po dobrym ataku Anny Bączyńskiej miejscowe rozpoczęły drugiego seta od prowadzenia 3:1. Przewagę tę udało im się jeszcze powiększyć po dwóch autowych zagraniach Katarzyny Koniecznej oraz wykorzystaniu kontrataku przez Gabrielę Polańską (10:5). Atakująca BKS-u miała coraz większe problemy z kończeniem posyłanych do niej piłek. Błąd podwójnego odbicia przez Femke Stoltenborg oraz dwa asy serwisowe Kornelii Moskwy pozwoliły przyjezdnym nawiązać kontakt punktowy ze swoimi rywalkami, a kiedy Jovana Brakocević zaatakowała w aut, doprowadzić do remisu po 11. Trzy kolejne „oczka” padły jednak łupem Budowlanych, dzięki czemu ponownie miały one niewielką przewagę nad swoimi rywalkami. Także i tym razem nie zdołały jej utrzymać do końca, gdyż po raz kolejny w tym spotkaniu przytrafiła się im seria straconych punktów. Dwie punktowe zagrywki Julii Nowickiej pozwoliły wyjść przyjezdnym na jednopunktowe prowadzenie, a kiedy Agata Babicz zaatakowała w aut, a Emilia Mucha zapunktowała w ataku, sytuacja gospodyń stawała się bardzo trudna (18:21). Podłamane łodzianki nie potrafiły przeciwstawić się rozpędzonym rywalkom i po zagraniu Katarzyny Koniecznej było już 2:0 dla siatkarek z Bielska-Białej.

Na początku trzeciej partii prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie. Bielszczanki po dwóch dobrych atakach Katarzyny Koniecznej i autowym zagraniu Jaroslavy Pencovej wygrywały 5:3, ale ich rywalki szybko doprowadziły do wyrównania. Punkty w tym fragmencie seta były zdobywane seriami, raz przez siatkarki Piekarczyka (5:8), a chwilę później przez zawodniczki Błażeja Krzyształowicza (8:8). Decydująca dla losów tego seta okazała się jednak strata siedmiu „oczek” z rzędu przez gospodynie. Duża w tym zasługa Koniecznej, która przy stanie 9:11 posłała dwa asy serwisowe, a chwilę potem skończyła kontratak. Z zawodniczek Grota wyraźnie uszło powietrze, a gra punkt za punkt nic im już nie dawała. Po zagraniach Agaty Babicz oraz Jovany Brakocević wdarła się jeszcze w ich szeregi iskierka nadziei (14:18), jednak dobrze dysponowany tego dnia zespół przyjezdnych szybko ją im zgasił. Julia Nowicka dobrze rozdzielała piłki, a dodatkowo w bielskiej ekipie działał też element bloku. W efekcie  po zagraniu Koniecznej przyjezdne miały aż siedem piłek meczowych, a po autowym zagraniu Brakocević dość niespodziewanie mogły się cieszyć ze zwycięstwa.

MVP: Julia Nowicka

Grot Budowlani Łódź – BKS Profi Credit Bielsko-Biała 0:3
(25:27, 20:25, 17:25)

Budowlani: Polańska (5), Brakocević (16), Pencova (9), Babicz (5), Stoltenborg (1), Bączyńska, Stenzel (libero) oraz Urban (2), Śmieszek i Tobiasz
BKS: Nowicka (7), Rożański (11), Konieczna (19), Herelova (5), Moskwa (5), Mucha (11), Maj-Erwardt (libero) oraz Jagodzińska (1)