Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: BKS Bielsko-Biała pokonał Pałac bez straty seta

LSK: BKS Bielsko-Biała pokonał Pałac bez straty seta

Starcie BKS-u Stali Bielsko Biała z Bankiem Pocztowym Pałac Bydgoszcz zakończyło 8.  kolejkę Ligi Siatkówki Kobiet. Pewne zwycięstwo zapisały na swoim koncie siatkarki z Bielska-Białej. Bydgoszczanki w żadnej partii nie były w stanie przeciwstawić się rywalkom. BKS wygrał starcie pewnie, bez straty seta.

W pierwszym secie  po wyrównanym początku na dwupunktowe prowadzenie (8:6) wyszły przyjezdne. Bielszczanki po dobrym ataku świetnie dysponowanej w tej partii Carly DeHoog doprowadziły do remisu 8:8. Kolejne minuty to znów walka, w której dominowały jednak błędy po obu stronach siatki. W połowie seta bydgoszczanki znów uciekły i osiągnęły najwyższe prowadzenie – 15:10. Gdy na tablicy wyników było 17:12 dla Banku Pocztowego Pałac Bydgoszcz bielszczanki popisały się serią sześciu punktów z rzędu i objęły prowadzenie 18:17. Kilka chwil później, po kolejnych dobrych akcjach, gospodynie miały piłki setowe przy stanie 24:19, a ostatecznie wygrały partię 25:22.

Drugi set od początku toczył się pod dyktando gospodyń (7:2). Dobre zagrywki Terezy Vanzurovej w połowie partii i błędy bielskiej drużyny sprawiły, że przyjezdne zbliżyły się na dystans jednego punktu (12:13). Wówczas znów dała o sobie znać amerykańska atakująca BKS-u Stali Carly DeHoog, która zdobyła punkt w nieprawdopodobnie trudnej sytuacji, nie pozwalając tym samym na doprowadzenie do remisu. Drużyna trenera Bartłomieja Piekarczyka poszła za ciosem i znów objęła kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddała do samego końca seta, wygrywając go 25:18.

Trzecią partię lepiej rozpoczęły przyjezdne (5:2), dlatego też trener bielszczanek szybko wykorzystał pierwszą przerwę, po której gospodynie zaczęły grać nieco lepiej i zbliżyły się na jeden punkt (5:6). W połowie seta zespół z Bielska-Białej nie ustrzegł się błędów, a bydgoszczanki prowadziły już 15:10. Trener Piekarczyk znów poprosił o czas, a jego zespół  ponownie rozpoczął odrabianie strat. Po kilku minutach był już remis po 16, a od stanu 16:17 gospodynie zdobyły sześć punktów z rzędu. Chwilę potem było już 24:20 i bielszczankom do wygranej w meczu pozostał już tylko jeden punkt. Postawienie kropki nad i okazało się jednak trudnym zadaniem. Bydgoszczanki złapały wiatr w żagle i niemal doprowadziły do wyrównania. Przy stanie 24:23 skuteczny atak wyprowadziła Carly DeHoog i BKS Stal mógł się cieszyć ze zwycięstwa 3:0.

BKS Stal Bielsko-Biała – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:0
(25:22, 25:18, 25:23)’

BKS: Różański (13), Kossanyiova (16), DeHoog (13), Świrad (3), Moskwa (8), Smidova (2) Drabek (libero) oraz Krajowska (2), Kowalczyk (5)
Pałac: Ziółkowska (7), Stencel (10), Mazurek, Żurowska (9), Vanzurova (8), Fedusio (9), Jagła (libero) oraz Balmas (1), Biedziak (1), Rapacz