Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: BKS Bielsko-Biała z kompletem punktów w starciu z wrocławiankami

LSK: BKS Bielsko-Biała z kompletem punktów w starciu z wrocławiankami

Siatkarki #VolleyWrocław bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie w Bielsku-Białej, bo od wygranej 25:23. Potem jednak warunki na parkiecie dyktowały gospodynie. BKS Stal Bielsko-Biała wygrało trzy kolejne odsłony, w tym trzecią aż 25:10 i tym samym podopieczne Bartłomieja Piekarczyka cieszyły się z kompletu punktów.

W spotkanie lepiej weszły przyjezdne. BKS popełniał liczne błędy, szczególnie w polu zagrywki. Gdy przechodzącą piłkę wykorzystała Dominika Mras, o czas poprosił trener BKS-u (3:8). Niemoc gospodyń trwała. Dopiero po podwójnej zmianie passę rywalek przerwała Magdalena Kowalczyk (4:11). Za sprawą celnych zagrywek Kornelii Moskwy gospodynie zmniejszyły dystans (8:12). BKS nie poszedł jednak za ciosem. Spokojniej rozgrywała Dominika Mras i #VolleyWrocław szybko ponownie powiększył dystans (15:8). Po autowej zagrywce Kowalczyk trener Piekarczyk zdecydował się na powrotną podwójną zmianę (9:16). Nie do zatrzymania była Aleksandra Rasińska, a w  dalszej części spotkania przyjezdne miały znaczne problemy z przyjęciem. Raz za razem celne zagrywki słała Carly DeHoog. Mimo czasu dla trenera wrocławianki nie były w stanie się przełamać a przewaga szybko topniała (18:15. 18:17) i dopiero atak Natalii Murek dał przejście. Końcówka była zacięta. Chociaż wrocławianki seriami psuły zagrywki, to one sięgnęły po zwycięstwo w tym secie po ataku Rasińskiej.

Od początku drugiej partii nie brakowało błędów. Atak wrocławianek opierał się na Rasińskiej, po jej kiwce #VolleyWrocław prowadził 10:9. Punkty dla BKS-u padały głównie po pomyłkach rywalek (12:10), mnożyły się chaotyczne akcje. Obie drużyny miały swoje problemy, jednak więcej szczęścia miały gospodynie (16:13). Dopiero gdy wrocławianki zaczęły wykorzystywać kontrataki, dystans ponownie zmalał. Po zagraniu po skosie Natalii Murek przewaga bielszczanek stopniała do jednego punktu (17:16) i o czas poprosił trener Bartłomiej Piekarczyk. Po przerwie kolejną serię zaliczyły bielszczanki. Gra nie miała większego tempa, poziom nie był najwyższy. Po podwójnym bloku BKS miał serię piłek setowych (24:20). Partię zamknął nieudany atak Rasińskiej.

Po ataku Marty Wellnej BKS prowadził na początku trzeciej odsłony 3:1. #VolleyWrocław szybko odrobił straty, po skutecznym bloku prowadził już 4:3. Przyjezdne nie poszły jednak za ciosem, po własnych błędach ponownie musiały gonić wynik (4:7). Przy zagrywkach Kornelii Moskwy BKS zaliczył efektowną serię, skutecznie ataki kończyła Carly DeHoog. Dopiero zagranie Karoliny Fedorek pozwoliło zrobić przejście przyjezdnym (6:12). Bardzo dobrze funkcjonował blok BKS-u (16:7). Mimo kolejnych zmian niemoc przyjezdnych trwała. Po asie Martyny Świrad było już 20:8. Dopiero po kolejnym czasie dla trenera Wojciecha Kurczyńskiego bielska środkowa zepsuła zagrywkę (22:9). Atak z prawego skrzydła DeHoog i skuteczne zagranie Moskwy dało ostatnie punkty bielszczankom (25:10).

Z nową energią w czwartego seta weszły wrocławianki, od pierwszych akcji trwała gra punkt za punkt (7:7). Chociaż po skutecznych atakach Wellny gospodynie odskoczyły na 10:7, za sprawą dobrej dyspozycji Rasińskiej przeciwniczki wyrównały. Przy stanie 11:11 o czas poprosił trener Piekarczyk. W dalszej części seta wynik wciąż był na styku (13:14). Z akcji na akcję coraz pewniej punktowała Andrea Kossanyiova (17:15). Bielszczanki w drugiej części seta przejęły inicjatywę, grały spokojniej. Po efektownym ataku z przechodzącej piłki w wykonaniu Marty Wellny drugi czas wykorzystał trener #VolleyWrocław (20:17). W końcówce celną zagrywkę dołożyła Świrad. Kolejne piłki meczowe gospodynie miały po mocnym ataku po bloku w aut Marty Wellny (24:19). Kropkę nad i mocnym atakiem postawiła Kowalczyk.

MVP: Kornelia Moskwa

BKS Stal Bielsko-Biała – #VolleyWrocław 3:1
(23:25, 25:20, 25:10, 25:19)

BKS: Krajewska, Różański (4), Kossanyiova (14), DeHoog (12), Świrad (10), Moskwa (11), Draberk (libero) oraz Wellna (11), Kowalczyk (4) i Edelman (3)
#Volley: Gancarz (7), Rasińska (19), Murek (8), Mars (2), Kasprzak (10), Fedorek (5), Pancewicz (libero) oraz Wers, Szikowicz (libero) i Irzemska