Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: BKS bez seta w Pile, PTPS wyraźnie lepszy

LSK: BKS bez seta w Pile, PTPS wyraźnie lepszy

fot. lsk.pls.pl

Siatkarki Enea PTPS-u Piła pokonały w drugiej kolejce Ligi Siatkówki Kobiet BKS Stal Bielsko-Biała. Pilanki wykorzystały w pełni własny teren, wygrywając mecz w trzech setach. Dla PTPS-u to pierwsze zwycięstwo w sezonie, natomiast BKS ma na koncie obecnie jedną wygraną i jedną porażkę.

Sobotnie spotkanie lepiej rozpoczęły zawodniczki z Bielska-Białej i już na początku uzyskały czteropunktową przewagę 8:4. Gospodynie jednak nie poddały się i dzięki dobrej grze na siatce nie tylko odrobiły straty, ale również wyszły na jednopunktowe prowadzenie 9:8. Od tego momentu trwała wyrównana walka, z minimalną przewagą ekipy z Piły. Podopieczne Bartłomieja Piekarczyka robiły co mogły, aby odwrócić losy tego seta, jednak rozpędzone pilanki nie oddały go i wygrały 25:22.Na drugą partię zawodniczki BKS Stal Bielsko-Biała wyszły bardziej skoncentrowane i dość szybko objęły powadzenie nad rywalkami 9:6. Tej przewagi nie utrzymały jednak zbyt długo, bowiem siatkarki Enea PTPS Piła odrobiły straty i doprowadziły do remisu 13:13. I podobnie jak w pierwszej odsłonie, tak i teraz trwała walka punkt za punkt. W końcówce seta lepiej spisywały się gospodynie i to one wygrały 25:19.

Kolejną odsłonę bielszczanki ponownie rozpoczęły od wysokiego prowadzenia 10:7. Szybko jednak je straciły, bowiem świetnie dysponowane pilanki utrzymywały dobry poziom gry w każdym elemencie i dzięki udanym akcjom na siatce doprowadziły do remisu 13:13. Chwilę później miały już czteropunktową przewagę nad rywalkami 18:14. Choć zawodniczki z bielska odrobiły dwa punkty straty, to nie były w stanie zatrzymać gospodyń. Set zakończył się zwycięstwem Enea PTPS Piła 25:22.

MVP: Karolina Bednarek

Enea PTPS Piła – BKS Stal Bielsko-Biała 3:0
(25:22, 25:19, 25:22)

Składy zespołów:
PTPS: Gawlak (9), Słonecka (5), Bednarek (8), Urban (13), Bolimowska (4), Baran (14), Saad (libero)
BKS: Różański (15), Janicka (1), Kossanyiova (7), DeHoog (12), Świrad (6), Smidova (4), Drabek (libero) oraz Moskwa (2), Dąbrowska, Kowalczyk i Wellna (1)

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: lsk.plps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved