Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Bezradny ŁKS, Chemik bliżej kolejnego tytułu

LSK: Bezradny ŁKS, Chemik bliżej kolejnego tytułu

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Z pewnością nie tak siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź wyobrażały sobie finałowe starcie z Chemikiem Police. O ile premierowa odsłona była jeszcze w miarę wyrównana, o tyle w drugim secie można mówić o istnym nokaucie, bowiem przyjezdne nie wyszły nawet z 10. Po przerwie łodzianki przeżyły istną katastrofę, przegrywając… 4:25.Ataki Veljković i Smarzek oraz nieskuteczne zbicia Izabeli Kowalińskiej dały policzankom wynik 6:1 w premierowej odsłonie. Warto jednak wspomnieć, że ŁKS przyjechał do Polic osłabiony brakiem kontuzjowanej Regiane Bidias. Serię przy zagrywce Bianki Busy zakończył atak Katarzyny Sielickiej. Łodzianki starały się odrabiać straty, zagrywką zapunktowała Zuzanna Efiminko-Młotkowska, walkę na siatce wygrała także Athina Papafotiou i różnica stopniała do dwóch oczek (6:8). Akcja McClendon na 10:12 zmusiła Marcelo Abbondanzę do wzięcia czasu, po którym przewaga policzanek wynosiła już tylko jeden punkt. Przy zagrywce Bianki Busy obrończynie tytułu odskoczyły jednak na 14:11. Prowadzenie policzankom pozwoliły utrzymywać chociażby mocne ataki Malwiny Smarzek (16:13). Punktowa zagrywka Katarzyny Sielickiej pozwoliła łodziankom zbliżyć się na 16:17. Kiedy po błędzie przekroczenia linii trzeciego metra przez Sielicką zrobiło się 20:17 dla gospodyń, o czas poprosił Michal Masek. Po nim jednak prowadzenie swojej ekipy kolejnym udanym atakiem podwyższyła Malwina Smarzek. Zagrywkę dołożyła także Busa. Sytuację serwisem próbowała ratować jeszcze Deja McClendon (20:23), ale Malwina Smarzek udanym atakiem dała piłki setowe policzankom. Ta sama zawodniczka zakończyła także tę część meczu.

Drugą odsłonę od skutecznego ataku rozpoczęła Deja McClendon, a po kiwce Mirković był remis. Rozgrywająca Chemika dołożyła do tego także zagrywkę, zadziałał także blok i Chemik odskoczył na 6:1. Dobrze jednak wprowadziła się do gry Agata Wawrzyńczyk ,zdobywając dwa kolejne punkty dla swojej drużyny. Policzanki jednak zdecydowanie przeważały na boisku, atak Smarzek dał wynik 9:3. Swój zespół starała się poderwać kapitan ŁKS-u, Katarzyna Sielicka. Jej atak sprawił, że było 7:11. Problemy miała jednak Izabela Kowalińska, której nieudane ataki pozwoliły gospodyniom prowadzić 14:8 i o czas poprosił trener Masek. Po nim jednak serwisem zapunktowała Gajgał-Anioł, a także świetnie pracował policki blok, atak dołożyły Veljković i Smarzek (22:8). Blok na Kowalińskiej dał Chemikowi piłki setowe (24:9), a w kolejnej akcji kiwka Veljković zakończyła tę partię.

Po wznowieniu gry zagrywką zapunktowała Natalia Mędrzyk, która dołożyła także atak (2:0). Zagrywka policzanek funkcjonowała znakomicie, punkty dołożyła w tym elemencie Gajgał-Anioł, do tego doszły błędy w ataku rywalek i zbicia Smarzek i Veljković (9:1). O czas poprosił trener Michal Masek. Po nim kolejny swój punkt w ataku dołożyła Smarzek, kiwką popisała się Mirković, a dodatkowo nadal działał blok (12:1). Łodziankom nie wychodziło praktycznie nic, przy stanie 12:1 po nieudanym ataku Kowalińskiej Michal Masek poprosił o drugi czas. Nic to jednak nie dało, ataki Busy dały już wynik 15:1. Długą serię zakończył dopiero błąd serwisowy Gajgał-Anioł. Na boisku istniała praktycznie jedna drużyna, po atakach Natalii Mędrzyk i asie serwisowym Busy Chemik Police przeważał i było już 21:3. Autowy atak Sielickiej dał wynik 24:4 i piłki meczowe, a w kolejnej akcji spotkanie zakończył atak Natalii Mędrzyk.

MVP: Stefana Veljković

Chemik Police – ŁKS Commercecon Łódź 3:0
(25:21, 25:9, 25:4)

Składy zespołów:
Chemik: Mirković (7), Mędrzyk (6), Gajgał-Anioł (7), Smarzek (12), Busa (9), Veljković (20), Krzos (libero) oraz Bednarek-Kasza, Simeonowa i Tomsia
ŁKS: Papafotiou (2), Sielicka (7), Kwiatkowska (2), Kowalińska (6), McClendon (4), Efimienko-Młotkowska (2), Strasz (libero) oraz Szyjka, Mras i Wawrzyńczyk (2)

Stan rywalizacji o złoty medal 1:0 dla Chemika Police

Zobacz również:
Wyniki rywalizacji o medale

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-04-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved