Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Bez niespodzianki w starciu BKS-u z Chemikiem

LSK: Bez niespodzianki w starciu BKS-u z Chemikiem

Chemik Police zgodnie z planem bez straty seta pokonał w wyjazdowym meczu BKS Profi Credit Bielsko-Biała. Jedynie w trzeciej odsłonie gospodynie zdołały postawić się liderkom Ligi Siatkówki Kobiet, jednak wola walki nie wystarczyła, by przedłużyć rywalizację o jeszcze jedną partię. Tym samym Chemik pozostaje jedynym niepokonanym zespołem w kobiecej ekstraklasie.

Mecz lepiej rozpoczął lider z Polic. Po serii zagrywek Bianki Busy było 4:0 dla zespołu gości. Bielszczanki miały problemy z przyjęciem, po asie serwisowym Magdaleny Stysiak przerwę na żądanie wykorzystał trener Bartłomiej Piekarczyk (2:8). Gospodynie szybko zniwelowały straty, postawiły szczelny blok, przez który nie mogły przebić się policzanki. Z dobrej strony pokazała się Emilia Mucha, punktowała Kornelia Moskwa i tablica wyników wskazała rezultat 9:9. Po chwilowym przestoju Chemik ponownie dyktował warunki gry. Skuteczna Chiaka Ogbogu, punkt w kontrataku zdobyła Bianka Busa i było 14:11 dla zespołu gości. Sytuację na boisku swoimi atakami próbowała odmienić Olivia Różański, ale nie przyniosło to żadnych rezultatów. Raz za razem podopieczne trenera Abbondanzy popisywały się asami serwisowymi, punktowały w kontratakach i po zbiciu Chiaki Ogbogu prowadziły 23:17. Grę w tej partii atakiem ze środka zakończyła Iga Chojnacka.

W drugiej partii spotkania obie ekipy grały punkt za punkt do stanu 6:6, po czym swoją przewagę zaznaczyły przyjezdne. Punkt zdobyty w kontrataku przez Martynę Grajber dał im przewagę 8:6. Dystans pomiędzy drużynami wzrósł do pięciu punktów po kolejnym ataku Grajber (15:10). Chwilowy zryw gospodyń na niewiele się zdał, zbliżyły się one do swoich rywalek na dwa oczka za sprawą dobrej postawy Martyny Świrad (14:16). Na więcej w tym secie nie było stać BKS-u, policzanki dominowały w każdym elemencie siatkówki. Odrzuciły swoje rywalki od siatki, kontrataki zamieniały w punkty, w polu zagrywki nie do zatrzymania była Sladjana Mirković, zmagania w tym secie atakiem z piłki przechodzącej zakończyła Bianka Busa.

Na początku zespół z Polic odskoczył swoim rywalkom na dwa punkty (8:6). Bielszczanki za sprawą Julii Nowickiej oraz dobrej gry w bloku Magdy Jagodzińskiej odrobiły straty i objęły prowadzenie 12:10. Przewaga gospodyń wzrosła do czterech punktów po ataku Olivii Różański (15:11). Ekipa z Polic szybko odpowiedziała BKS-owi. W roli głównej wystąpiła Magdalena Stysiak, po jej asie serwisowym miejscowa drużyna prowadziła zaledwie jednym punktem (16:15). Policzanki po asie serwisowym w wykonaniu Martyny Grajber miały dwa oczka przewagi (17:15). Pomimo ambitnej postawy w końcówce seta drużyna z Bielska-Białej nie zdołała odrobić strat i zeszła z boiska pokonana. Ostatni punkt zapisała na swoje konto Magdalena Stysiak.

MVP: Iga Chojnacka

BKS Profi Credit Bielsko-Biała – Chemik Police 0:3
(19:25, 15:25, 23:25)

BKS: Nowicka (2), Różański (10), Konieczna, Świrad (8), Moskwa (7), Mucha (11), Maj-Erwardt (libero) oraz Wellna, Herelova i Jagodzińska (4)
Chemik: Busa (10), Grajber (8), Stysiak (21), Chojnacka (11), Ogbogu (4), Mirković (2), Krzos (libero) oraz Bednarek, Pleśnierowicz i Łukasik (2)