Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Bez niespodzianki w Rzeszowie

LSK: Bez niespodzianki w Rzeszowie

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów w trzech setach pokonały Legionovię Legionowo. Nie oznacza to jednak, że walki nie brakowało. Podopieczne trenera Piotra Olenderka, choć nie były faworytem, postawiły rywalkom trudne warunki. W trzecim secie były nawet blisko przedłużenia rywalizacji.

Początek meczu był wyrównany, dopiero dobra gra blokiem pozwoliła Legionovii odskoczyć na 4:2. Rzeszowianki dzięki zbiciom Zaroślińskiej-Król wyrównały na 5:5, a kilka minut później miały już trzypunktowy zapas (11:8). Katarzyna Zaroślińska-Król nadal nie zwalniała tempa (13:9). Gospodynie przejęły kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami, punktowała też Michaela Mlejnkova (16:10). Przy zagrywce Beaty Olenderek przyjezdne zbliżyły się na 17:18 po atakach Małgorzaty Jasek i Zuzanny Góreckiej. Na 20:20 blokiem wyrównała Kicka, ale końcówka należała już do faworytek, które po ataku Jeleny Blagojević objęły prowadzenie w meczu 1:0.

Legionovia znakomicie weszła w seta drugiego, po asie serwisowym Jasek było 4:1. Developres szybko jednak rzucił się do odrabiania strat, skutecznie atakowała Zaroślińska-Król, swoje punkty dołożyły także Blagojević i Mlejnkova i tablica pokazała wynik 6:5 dla gospodyń. Kiedy asem serwisowym popisała się Kicka, było 10:8 dla gości, ale serią zapunktowały też miejscowe, atakiem i blokiem punktowała Mlejnkova (12:10). Wyrównana walka trwała mniej więcej do stanu 17:15 dla Developresu, potem jednak podopieczne Lorenzo Micellego podkręciły tempo, kończyły atak za atakiem, dodatkowo otrzymywały też punkty po błędach rywalek (23:16). Legionovia przy zagrywce Alicji Wójcik odrobiła cztery punkty, ale po ataku Jeleny Blagojević to faworytki miały piłki setowe. Atakowała skutecznie jeszcze Kicka, ale zwycięstwo swojej ekipy przypieczętowała Hawryła.

Ataki Michaeli Mlejnkovej dały Developresowi prowadzenie w trzeciej partii 2:0, a po kolejnym zbiciu tej zawodniczki było 4:1. Podopieczne Piotra Olenderka zerwały się do walki, po ataku Alicji Wojcik prowadziły 5:4. Dobra gra w ataku rzeszowianek oraz as serwisowy Kamili Witkowskiej dały gospodyniom wynik 11:8. Legionovia dzięki dobrej postawie w bloku i ataku oraz pomyłce Zaroślińskiej-Król wyrównała na 11:11, a kiedy uderzyła Kicka, miała już dwa oczka zapasu (14:12). Sytuacja jednak zmieniała się jak w kalejdoskopie, atak Zaroślińskiej-Król i błędy rywalek dały z kolei dwupunktowy zapas gospodyniom (17:15). Walka trwała w najlepsze do końca seta, doszło do gry na przewagi, a o zwycięstwie Developresu przesądziły ataki Katarzyny Zaroślińskiej-Król.

MVP: Jelena Blagojević

Developres Rzeszów – Legionovia Legionowo 3:0
(25:22, 25:21, 26:24)

Developres: Witkowska (6), Hawryła (3), Blagojević (9), Barakowa (1), Mlejnkova (17), Zaroślińska (24), Sawicka (libero) oraz Medyńska (libero), Hatala i Rabka (1)
Legionovia: Jasek (12), Olenderek (4), Górecka (16), Wójcik (4), Kicka (8), Tanner (2), Adamek Ad. (libero) oraz Adamek Ag. (libero), Pickrell i Polak