Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Bez niespodzianki w Kaliszu, trzy punkty Developresu

LSK: Bez niespodzianki w Kaliszu, trzy punkty Developresu

Kolejne zwycięstwo na swoim koncie zapisał Developres Sky Res Rzeszów. W 12. kolejce LSK rywalem ekipy z Podkarpacia była Energa MKS Kalisz. Gospodynie nie zdołały jednak sprawić niespodzianki i zgodnie z przewidywaniami lepsze okazały się podopieczne Stephane’a Antigi. Siatkarki Developresu Rzeszów bez większych problemów wygrały pojedynek bez straty seta.

Już na początku pierwszej partii rzeszowianki osiągnęły trzypunktową przewagę (5:2). Podobnie jak w poprzednich meczach, skuteczna była Katarzyna Zaroślińska-Król, od połowy seta często punktowała również Jelena Blagojević. Kaliszanki nie poddawały się, jednak pojedyncze dobre akcje Adeli Helić nie wystarczyły, by gospodynie mogły doprowadzić do wyrównania (14:18). W końcówce Developresowi pomogła również Michaela Mlejnkova, która punktowała na skrzydłach. Przewaga przyjezdnych wzrosła do siedmiu oczek, a dwie ostatnie piłki na korzyść rzeszowianek zdobyła Alexandra Frantti (25:19).

Drugi set rozpoczął się od błędów siatkarek Developresu, natomiast po stronie gospodyń dwoma asami serwisowymi popisała się Weronika Centka (4:1). W obu zespołach pojawiały się autowe ataki, przez co poziom spotkania nieco spadł. Inicjatywę przejęły jednak siatkarki Energi, dobrze spisywała się na rozegraniu Adrianna Budzoń, która zdobyła również punkt w polu serwisowym (11:8). Rzeszowianki często myliły się na zagrywce, a same skuteczne ataki Mlejnkovej to było za mało, by doprowadzić do wyrównania. W połowie drugiej partii w zespole trenera Jacka Pasińskiego również zaczęły się pojawiać błędy, skutecznie grała natomiast Jelena Blagojević, dzięki czemu na tablicy wyników pojawił się remis (15:15). W końcówce Developres wyszedł na dwupunktowe prowadzenie, które doprowadził do końca – seta zakończyła Ewelina Brzezińska atakiem w aut (22:25).

Na początku trzeciej odsłony meczu Brzezińska chciała zmazać złe wrażenie z ostatniej akcji poprzedniej partii i zdobyła trzy pierwsze punkty dla swojej drużyny (3:3). Koleżanki jednak jej nie pomagały i popełniały sporo błędów serwisowych. Między zespołami wywiązała się wyrównana walka punkt za punkt (11:11). W połowie seta pięciopunktową przewagę wypracowały sobie podopieczne trenera Stephane’a Antigi, wśród których w tym fragmencie meczu wyróżniały się Alexandra Frantti, Anna Kaczmar oraz Magdalena Hawryła (11:16). Im bliżej końca partii, tym bardziej powiększało się prowadzenie Developresu (20:13). W końcówce gospodynie zdołały odrobić kilka punktów dzięki skutecznym atakom Zuzanny Szperlak oraz asowi serwisowemu Moniki Ptak (21:23). Przewaga rzeszowianek była jednak zbyt duża – ostatni punkt zdobyła na skrzydle Jelena Blagojević (25:22). Siatkarki Energi MKS-u Kalisz były zdecydowanie lepsze od przyjezdnych w polu serwisowym – zdobyły w tym elemencie 6 punktów, podczas gdy rzeszowianki nie zdobyły żadnego. To jednak było za mało, by zagrozić podopiecznym trenera Antigi. Przewagą zespołu z Rzeszowa był blok, dzięki któremu zanotowały na swoim koncie 10 oczek (kaliszanki 5).

MVP: Michaela Mlejnkova

Energa MKS Kalisz – Developres SkyRes Rzeszów 0:3
(19:25, 22:25, 22:25)

MKS: Hurley (5), Ptak (9), Centka (5), Helić (12), Budzoń (4), Vesović (4), Kulig (libero) oraz Łysiak (libero), Wawrzyniak, Jasek (2), Szperlak (5) i Brzezińska (4)
Developres: Witkowska (5), Hawryła (3), Blagojević (9), Mlejnkova (12), Valentin-Anderson, Zaroślińska-Król (8), Krzos (libero) oraz Przybyła (libero), Frantti (8), Polańska (6), Grabka, Kaczmar (2) i Gałucha (1)