Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Na co będzie stać pilanki?

LSK: Na co będzie stać pilanki?

fot. Jan Ilski/PTPS Piła

Enea PTPS Piła do nowego sezonu przystąpi z nowym sponsorem i nowymi nadziejami. Podopieczne trenera Jacka Pasińskiego raczej nie będą w stanie włączyć się do walki o medale, ale z utrzymaniem się w ekstraklasie nie powinny mieć problemów. Nie wszystko może jednak zależeć od nich.

PTPS Piła w minionym sezonie zakończył rozgrywki na 11. miejscu w tabeli. W klubie zaszło kilka zmian i zespół w zmienionym składzie rozpocznie rywalizację w Lidze Siatkówki Kobiet. Na stanowisku trenera pozostał Jacek Pasiński, któremu pomagał w tym sezonie będzie Marcin Widera. Drużynę po sezonie opuściło sześć zawodniczek i pojawiło się siedem nowych. Najważniejszym wzmocnieniem pilskiej drużyny powinna być powracająca po urlopie macierzyńskim do gry Karolina Różycka. Przyjmująca PTPS-u już w meczach sparingowych pokazała, że będzie silnym punktem zespołu i od jej dyspozycji może wiele zależeć.Do zespołu wróciła również rozgrywająca Dorota Wilk, która wspólnie z Emilią Szubert ma poprowadzić grę pilanek. W PTPS-ie pojawiły się również dwie młode libero – Justyna Łysiak z SMS-u Szczyrk oraz Anna Pawłowska z drużyny Młodej Ligi Kobiet ŁKS-u Łódź. Sporą niewiadomą są trzy zagraniczne zawodniczki, o których do tej pory w Polsce mało kto słyszał. Serbka Jelena Trinic, Amerykanka Jessica Walker oraz reprezentantka Bośni i Hercegowiny Dajana Bosković mają być wzmocnieniem, ale jak będzie naprawdę, zobaczymy w trakcie sezonu.

Podczas przedsezonowych przygotowań pilanki sparowały z Pałacem Bydgoszcz, wygrywając jeden mecz i jeden przegrywając. W Memoriale Góreckiego w Legionowie pilanki przegrały z gospodyniami, pokonując jednocześnie dwa zespoły z I ligi. Podopieczne trenera Jacka Pasińskiego z dobrej strony pokazały się w Goleniowie, gdzie zajęły drugie miejsce. Pilanki pokonały Budowlanych Toruń i Budowlanych Łódź, ustępując jedynie BKS-owi Bielsko-Biała. Na dwa tygodnie przed startem rozgrywek ligowych PTPS wygrał turniej w Bobolicach, pokonując Pałac Bydgoszcz, Legionovię i Budowlanych Łódź. Wyniki, jakie zespół osiągał w turniejach przed sezonem, pokazują, że pilanki będą próbowały nawiązać walkę z najlepszymi, ale do czołówki ligi sporo im brakuje.

O tym, czy PTPS znajdzie się w gronie zespołów walczących o utrzymanie, zdecydują mecze z drużynami z drugiej części tabeli i ewentualne punkty niespodziewanie zdobyte z czołówką. Historia pokazuje jednak, że forma zespołu z Piły nie zawsze zależała od trenerów i samych zawodniczek. Miejmy nadzieję, że w tym sezonie siatkarki PTPS-u będą mogły skupić się tylko na siatkówce, chociaż ostatnie wieści z Piły wskazują na to, że działacze kilka problemów będą musieli szybko rozwiązać.

Zobacz również:
Terminarz Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-10-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved