Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

LSK: Będą emocje na ostatniej prostej

fot. Michał Szymański

Miniona środa dla części zespołów Ligi Siatkówki Kobiet upłynęła pod znakiem walki o półfinał Pucharu Polski. W najbliższy weekend będziemy mieli okazję się przekonać, jak drużyny przepracowały w głowach porażki i zwycięstwa w pucharze, bo tak się złożyło, że w trzech meczach będziemy obserwować rywalizację półfinalistów z pokonanymi ćwierćfinalistami. 

Najciekawiej zapowiada się spotkanie w Łodzi, gdzie mistrz Polski podejmie brązowego medalistę. To jednak nie jedyne wydarzenie najbliższej kolejki, które będzie ekscytować kibiców. Na cztery kolejki przed końcem rundy zasadniczej, tabela wygląda bardzo ciekawie i w zasadzie poza Wisłą Warszawa wszystkie zespoły będą grały „o coś”.DPD Legionovia Legionowo – Grot Budowlani Łódź
sobota 15.02.2020, godz.17:30
transmisja Polsat Sport

Legionovia nie musiała jechać daleko na półfinał Pucharu Polski, bowiem tylko do Nowego Dworu Mazowieckiego. Była to krótka wycieczka, z której legionowianki wróciły już jako uczestniczki finałów w Nysie. Na przeciwległym biegunie emocji są ich sobotnie rywalki. Budowlani w nogach mają pięciosetowy pojedynek i kilkugodzinną podróż do Jarosławia i z powrotem. Z głów natomiast z pewnością trudno im się będzie pozbyć porażki z pierwszoligowcem. Po  ligowej przegranej z Chemikiem Julia Twardowska mówiła o koncentracji do końca rundy zasadniczej. – Nie zwieszamy głów. Walczymy dalej, bo i tak wszystko rozegra się w play-off. Do końca rundy zasadniczej będziemy starały się nie tracić punktów w pojedynkach z teoretycznie słabszymi przeciwnikami. Tylko czy obecnie Legionovia jest dla Budowlanych teoretycznie słabszym przeciwnikiem. Legionowianki mają punkt straty do łodzianek, ale w tym sezonie potrafiły już zdobyć komplet punktów na obu łódzkich drużynach. Obecnie prezentują się nieco słabiej, niż w pierwszej części sezonu, ale biorąc pod uwagę wydarzenia ze środy, według nas siatkarki Budowlanych nie odbudują się  i zwycięstwo powędruje na konto gospodyń.

Typ redakcji:
DPD Legionovia Legionowo – Grot Budowlani Łódź 3:1

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved