Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz lepszy od Radomki

LSK: Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz lepszy od Radomki

fot. Łukasz Krzywański

Tylko dwa sety trwała walka w sobotnim meczu Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz – E.Leclerc Radomka Radom. W meczu było 1:1, ale dwie ostatnie partie przebiegły już pod znakiem dominacji zespołu Piotra Mateli. Radomka zakończyła pierwszą część sezonu z bilansem 8 porażek i trzech zwycięstw, zaś Pałac wygrał 7 meczów, a przegrał 4 i na pewno może być z tego bilansu zadowolony.

Na starcie spotkania żadna ze stron nie potrafiła zdobyć przewagi (3:3). Początkowy impas przerwały bydgoszczanki, po skończonej „krótkiej” przez Natalię Misiunę obejmując prowadzenie 5:3, lecz przyjezdne szybko wyrównały (6:6). Ponowny atak przypuściły Pałacanki, kiedy to asa serwisowego zaaplikowała Patrycja Balmas, a następnie kontrę skończyła Tamara Gałucha (11:7). Z tego powodu Jacek Skrok wziął czas dla swojego zespołu. Decyzja ta okazała się skuteczna, gdyż dzięki dobremu atakowi Majki Szczepańskiej radomianki złapały kontakt z rywalem (10:11). Punktowy blok oraz błąd w ataku Renaty Białej znów wywindowały gospodynie na wyższe prowadzenie (14:10). Zawodniczki z Bydgoszczy skrzętnie korzystały z wypracowanej przewagi, cały czas posiadając więcej punktów od przeciwniczek, choć te próbowały osiągnąć równowagę (18:17). Ponownie do remisu doszło, kiedy po długiej akcji zablokowana została Gałucha (20:20). Następnie przeciwniczki swoją zagrywką zaskoczyła Brrittay Abercrombie (21:20), jednakże końcówka seta należała do Pałacu, który blokiem przypieczętował prowadzenie w meczu.Druga odsłona zaczęła się od wyrównanej gry obu ekip, w której nie brakowało dobrych zagrań, jak i prostych błędów (5:5). Taki rodzaj rywalizacji trwał przez kilka kolejnych akcji, z tą różnicą, że zmniejszyła się liczba pomyłek (9:9). Długi okres gry bez przewagi zakończył się, kiedy bydgoszczanki postawiły blok (13:10). Chwilę później zespół gości popisał się tym samym, lecz nie był to wstęp do serii „oczek” (15:12). Fatalne nieporozumienie na boisku wśród gospodyń sprawiło, że tablica wyników wskazała wynik remisowy. Radomianki nie zamierzały na tym poprzestać, co potwierdziły dwa asy serwisowe Julity Molendy (18:16). Dystans między drużynami zwiększył się, kiedy na blok „nadziała” się Gałucha (17:20). Podopieczne Piotra Mateli mnożyły nieskuteczne zagrania, a to sprawiło, że w meczu doszło do wyrównania.

W trzeciej partii Pałacanki szybko przejęły inicjatywę na boisku, gdyż błąd Natalii Skrzypkowskiej, atak Misiuny oraz „czapa” wywindowały je na prowadzenie 6:2. Przewaga czterech punktów pojawiła się raz jeszcze, gdy akcję skończyła wprowadzona na plac gry Monika Fedusio (9:5). Kolejne punkty do przewagi Pałacu dołożyła Balmas, grająca od tego seta na pozycji atakującej (13:7). Przy stanie 14:9 dobrą postawą w ataku wykazała się Ewelina Krzywicka, kończąc dwie akcje z rzędu. Radomianki starały się pozostać w grze, za sprawą ataku Szczepańskiej oraz dobrej zagrywce Sonii Kubackiej nieco niwelując straty (12:16). Faworytki spotkania dość pewnie utrzymywały jednak swoją zaliczkę, nie pozwalając sobie na nerwowe sytuacje (22:16). Obraz gry nie zmienił się do zdobycia dwudziestego piątego punktu, którego autorką została atakująca z prawego skrzydła Balmas.

Udany atak Balmas oraz blok na Abercrombie pozwolił podopiecznym trenera Mateli osiągnąć wynik 2:0. Rezultat szybko uległ zmianie na korzyść zawodniczek znad Brdy, gdyż atak na punkt zamieniła Krzywicka oraz przechodzącą piłkę „zgasiła” Misiuna (5:1). Skrok wziął z tego powodu czas dla swej ekipy, lecz po powrocie na parkiet radomianki znów otrzymały „czapę”. Na dokładkę asa serwisowego posłała Marta Ziółkowska (7:1). Bydgoszczanki szły za ciosem, całkowicie dominując swojego przeciwnika (12:3). Siatkarki Radomki same nie pomagały sobie w walce, co potwierdził zepsuty atak Szczepańskiej (5:15). Przewaga klubu z Bydgoszczy nie ulegała wątpliwości, dlatego trener mógł pozwolić sobie na wprowadzenie do gry rezerwowych zawodniczek (21:10). Mimo tego Pałacanki szybko dokończyły dzieła zniszczenia, umacniając tym samym swoją wysoką pozycję w tabeli.

MVP: Magdalena Mazurek

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz – E.Leclerc Radomka Radom 3:1
(25:22, 19:25, 25:18, 25:14)

Składy zespołów:
Pałac: Krzywicka (17), Mazurek (1), Ziółkowska (10), Balmas (16), Gałucha (5), Misiuna (10), Jagła (libero) oraz Fedusio (4), Kuligowska (2), Andersohn i Różyńska (2)
Radomka: Skrzypkowska (6), Szczepańska (19), Biała (3), Bałucka, Grabka (3), Ponikowska (9), Samul (libero) oraz Drabek (libero), Abercrombie (6), Aliszanowa, Molenda (5) i Kubacka (8)

Zobacz również:
Wyniki i tabela LSK

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-12-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved