Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: 24. kolejka – derby Łodzi i mecze o wszystko na dole tabeli

LSK: 24. kolejka – derby Łodzi i mecze o wszystko na dole tabeli

fot. Katarzyna Antczak

W 24. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet dojdzie do kolejnych w tym sezonie derbów Łodzi. Ten mecz ma spore znaczenie zwłaszcza dla siatkarek Budowlanych, które potrzebują punktów w walce o miejsce w play-off. Ciekawie zapowiadają się mecze na dole tabeli – Impel Wrocław zagra z budowlanymi Toruń, a Legionovia podejmie bydgoski Pałac. Wyniki tych spotkań mogą mieć ogromny wpływ na kwestię spadku i utrzymania w ekstraklasie.

Grot Budowlani Łódź – ŁKS Commercecon Łódź
środa, 28.03, g. 18:00, transmisja TVDerby Łodzi to spore siatkarskie wydarzenie w tym mieście, które z pewnością zgromadzi wielu kibiców na trybunach. Ten mecz będzie szczególnie ważny dla Budowlanych, dla których każdy punkt jest obecnie na wagę złota w walce o czołową czwórkę i miejsce w play-off. – Teraz jest tak, że każdy punkt dla nas waży bardzo dużo. Mamy trudny układ meczów, więc musimy bardzo dbać o punkty do końca rundy zasadniczej – nie ukrywa trener Budowlanych, Błażej Krzyształowicz. Jego podopieczne poprawiły sobie nieco humory po wygranej 3:0 z Pałacem w Bydgoszczy i zapewne będą chciały powtórzyć wynik z finału Pucharu Polski.

Nie będzie im jednak łatwo. Tym razem to ełkaesianki miały więcej czasu na odpoczynek, w przeciwieństwie do sytuacji sprzed turnieju w Nysie. W dodatku do zespołu ŁKS-u dołączyła już nowa rozgrywająca, Athina Papafotiou, która będzie miała szansę na debiut przed sporą widownią w bardzo prestiżowym meczu. Podopieczne trenera Michala Maska chciałyby też udowodnić lokalnym rywalkom, że finał Pucharu Polski to był jednak tylko wypadek w pracy i w tym sezonie to one są lepsze w Łodzi. Szykuje się świetne siatkarskie widowisko i zacięty mecz, który naszym zdaniem lepiej wytrzymają biało-czerwono-białe i to one ostatecznie wygrają. Tym bardziej, że to trener Masek ma większe pole manewru, jeśli chodzi o zmiany.

Typ redakcji: Grot Budowlani Łódź – ŁKS Commercecon Łódź 2:3

Kursy LVBet: Budowlani – 1,57, ŁKS – 2,25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved