Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: W 19. kolejce dużo ciekawych spotkań

LSK: W 19. kolejce dużo ciekawych spotkań

fot. Łukasz Krzywański

Wytypowanie zwycięzców w 19. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet na pierwszy rzut oka wydaje się być bardzo proste. Poza spotkaniem Poli Budowlani Toruń – KS Pałac Bydgoszcz żadne inne drużyny nie sąsiadują ze sobą w tabeli i przeważnie dzieli je kilka miejsc różnicy. Jednak forma prezentowana obecnie przez zespoły, atuty własnych hal oraz przebyte podróże w związku ze spotkaniami rozgrywanymi w ramach Ligi Mistrzyń podpowiadają, że w weekend może paść wiele zaskakujących wyników. Najciekawiej powinno być w poniedziałek w Łodzi, gdzie tamtejszy ŁKS będzie podejmował nie poddające się w walce o czwórkę bielszczanki. Zacięte spotkania mogą obejrzeć także kibice w Krakowie, Toruniu oraz Dąbrowie Górniczej. Czy niżej notowane ekipy będą w stanie przeciwstawić się faworytom?

Polski Cukier Muszynianka Muszyna – Grot Budowlani Łódź
sobota, 24 luty, godz. 17:00Już pierwsze spotkanie tej kolejki zapowiada się emocjonująco. Mineralne bowiem na własnym terenie zawsze są zespołem nieobliczalnym. W poprzedniej kolejce pomimo prowadzenia 2:0 musiały uznać wyższość krakowianek i w derbach Małopolski ostatecznie zeszły z boiska pokonane. Na zwycięską ścieżkę będą chciały wrócić w meczu z Budowlanymi, jednak nie będą faworytkami. Kameralny obiekt w Muszynie plus dodatkowe zmęczenie wynikające z podróży i wtorkowego spotkania w Lidze Mistrzyń łodzianek nie stawia siatkarek Bogdana Serwińskiego na straconej pozycji, jednak będą musiały zaprezentować się znacznie lepiej niż tydzień temu. Z Budowlanymi bowiem 30-procentowa skuteczność, jaką pokazały ostatnio Muszynianki może nie wystarczyć nawet na zdobycie punktu.

Łodzianki nadal muszą drżeć o czołową czwórkę. Wygrana z rzeszowiankami bardzo poprawiła ich nastroje, jednak dwa dni później spotkał je zimny prysznic z tureckim gigantem. Dodatkowo w ekipie Błażeja Krzyształowicza kilka zawodniczek narzeka na drobne urazy, co przy okrojonym składzie i zbliżającymi się finałami Pucharu Polski jest pewnym utrudnieniem. – Nie ma już dla nas mniej ważnych meczów. Nawet wygrana z rzeszowiankami i utrzymanie tych 4 punktów zapasu nad kolejnym zespołem z Piły to nadal jest mało. Priorytetem jest to, aby znaleźć się w czwórce, zabezpieczenie tej pozycji jest najważniejsze, bo daje nam to szansę gry o medale – przyznał trener wicemistrzyń Polski. Spotkanie to nie będzie należało do najłatwiejszych, ale ostatecznie Budowlane przywiozą ze sobą trzy „oczka”.

Typ redakcji: Polski Cukier Muszynianka Muszyna – Grot Budowlani Łódź 1:3

Kurs LV Bet: Muszynianka – 3,55; Budowlani – 1,24

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2018-02-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved