Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. G1: Brazylijczycy za silni dla Polaków

LŚ, gr. G1: Brazylijczycy za silni dla Polaków

fot. FIVB

Biało-czerwoni poza trzecim setem rozegrali wyrównany pojedynek z reprezentacją Brazylii, jednak nie udało im się wygrać nawet jednej partii. Chociaż podopieczni trenera Antigi zaprezentowali lepszą grę niż do tej pory, a w wyjściowym składzie znalazł się Michał Kubiak, Polacy musieli uznać wyższość siatkarzy Bernardo Rezende. Była to piąta porażka naszej reprezentacji w tegorocznej edycji Ligi Światowej.

Mecz rozpoczął się od świetnych zagrywek Grzegorza Łomacza. Chwilę później w ataku pomylił się Lucarelli, a dzięki temu biało-czerwoni objęli trzypunktowe prowadzenie. Wprawdzie po zbiciu Wallace’a na świetlnej tablicy pojawił się remis, ale dwie punktowe zagrywki Mateusza Bieńka spowodowały, że to podopieczni trenera Antigi mieli przewagę na pierwszym czasie technicznym (8:5). Po nim oba zespoły grały zrywami. Wśród siatkarzy z Ameryki Południowej mocnym serwisem popisał się Lucas Saatkamp, a na środku kilka razy zameldował się Mauricio Souza, ale Polacy odpowiadali udanymi zagraniami Michała Kubiaka i Rafała Buszka, dzięki czemu wciąż mieli niewielką przewagę nad rywalami z Kraju Kawy. Jednak błędy Bartosza Kurka w połączeniu z udanymi zagraniami Lucarellego spowodowały, że oba zespoły w decydującą część premierowej odsłony weszły przy stanie remisowym. W końcówce z dobrej strony na środku pokazał się Karol Kłos, którego zbicia dały Polakom piłkę setową. Później mieli jeszcze ich kilka, ale błędne ataki Dawida Konarskiego i Bieńka spowodowały, że ten set padł łupem podopiecznych trenera Rezende (30:28).Tylko przez krótki fragment drugiej partii walka toczyła się cios za cios. Nieszczęście biało-czerwonych rozpoczęło się od autowego zbicia Buszka. Chwilę później ten sam zawodnik zatrzymany został blokiem, a trudna zagrywka Mauricio dała Brazylijczykom już cztery punkty przewagi na pierwszym czasie technicznym. Po nim Polaków do walki poderwał Kłos, a po błędzie Wallace’a różnica pomiędzy oboma zespołami zmalała do jednego oczka. Zbicie Kubiaka dało podopiecznym trenera Antigi remis, a błędy rywali wyprowadziły ich nawet na dwupunktowe prowadzenie. W środkowej fazie seta mecz się jednak ponownie wyrównał, a wynik często oscylował wokół remisu. Z biegiem czasu siatkarze z Ameryki Południowej coraz lepiej poczynali sobie w bloku, ale biało-czerwoni mogli liczyć na ich błędy, przez co przy stanie 20:20 zanosiło się na kolejną grę na przewagi. Wówczas jednak w ataku pomylił się Kurek, a skuteczna kontra Wallace’a przybliżała canarinhos do sukcesu w tej części spotkania. Chwilę później dołożyli jeszcze szczelny blok, a zbicie Mauricio postawiło kropkę nad i w tym secie (25:21).

W trzecią odsłonę lepiej weszli podopieczni trenera Rezende, którzy po błędzie w ataku Kurka odskoczyli od Polaków na dwa oczka. Wprawdzie chwilę później udaną kontrą popisał się Kłos, a nasi reprezentanci przypomnieli sobie o dobrej grze w bloku, ale nie mogli znaleźć recepty na powstrzymanie Lucasa. Na dodatek ten doświadczony środkowy popisał się dwoma asami serwisowymi, co pozwoliło Brazylijczykom zyskać dwa punkty przewagi. Na moment na świetlnej tablicy pojawił się remis, ale po trudnej zagrywce Souzy ponownie inicjatywę na boisku zaczęli przejmować zawodnicy z Kraju Kawy. Oni też dysponowali większą siłą ofensywną, zaś w szeregach biało-czerwonych brakowało trochę lidera, który wziąłby ciężar zdobywania punktów na swoje barki. Na dodatek pojawiły się kłopoty w przyjęciu, przez co Brazylijczycy zbliżali się do końcowego sukcesu. Polacy nie mogli znaleźć recepty na powstrzymanie Lucarellego, za to zupełnie niewidoczny w ataku był Kurek. Ostatecznie canarinhos triumfowali 25:16, a mecz zakończyła punktowa zagrywka Lucarellego.

Brazylia – Polska 3:0
(30:28, 25:21, 25:16)

Składy zespołów:
Brazylia: Bruno (1), Wallace (14), Mauricio Souza (11), Lucas (11), Lucarelli (10), Mauricio Borges (8), Tiago (libero) oraz William i Evandro (1)
Polska: Konarski (4), Kłos (7), Łomacz (4), Kubiak (9), Buszek (4), Bieniek (7), Zatorski (libero) oraz Kurek (5), Bednorz (1), Możdżonek i Woicki

Zobacz również:
Wyniki i tabela pierwszej dywizji Ligi Światowej

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved