Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. C1: Rosjanie zbyt mocni dla biało-czerwonych

LŚ, gr. C1: Rosjanie zbyt mocni dla biało-czerwonych

Po wczorajszym zwycięstwie nad reprezentacją Bułgarii tym razem podopieczni Stephane’a Antigi nie sprostali ekipie gospodarzy. Rosjanie w trzech setach pokonali biało-czerwonych, sprawiając Polakom ogromne problemy swoją zagrywką.

Polacy źle rozpoczęli sobotnie starcie, po kilku błędach przegrywali już 2:6. Rosjanie bardzo dobrze radzili sobie w zagrywce, często odrzucając biało-czerwonych od siatki, co powodowało, że nie mogli oni wyprowadzić skutecznych akcji. W polskiej drużynie natomiast wyróżniał się Artur Szalpuk, który w szczególności popisywał się asami serwisowymi. Reprezentanci sbornej w dalszej fazie seta nadal dobrze prezentowali się w polu serwisowym, co sprawiało coraz większe problemy Polakom. W końcówce podopiecznym trenera Stephane’a Antigi udało się jeszcze odrobić kilka punktów, ale przewaga wypracowana przez Rosjan na początku seta spowodowała, że to właśnie oni triumfowali 25:22.

Kolejna partia, podobnie jak pierwsza, także nieudanie rozpoczęła się dla Polski, która przegrywała 0:3. Po chwili jednak do remisu po znakomitej akcji doprowadził Artur Szalpuk. Jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną młody przyjmujący PGE Skry Bełchatów został zablokowany, w wyniku czego Rosjanie prowadzili dwoma punktami. Po regulaminowym czasie Polacy popełnili kilka błędów, które spowodowały, że siatkarze sbornej odskoczyli na cztery oczka. Później biało-czerwonym udało się złapać kontakt z rywalami, ale po drugiej przerwie technicznej znów mnożyły się błędy po stronie reprezentantów naszego kraju. Do końca seta przewaga Rosjan utrzymała się, wygrali oni 25:19.

Początek trzeciej odsłony spotkania to walka punkt za punkt, akcja za akcję. Dopiero tuż przed pierwszą przerwą techniczną Rosjanie za sprawą Kliuki wyszli na trzypunktowe prowadzenie. Po regulaminowym czasie Polacy za sprawą Dawida Konarskiego doprowadzili do remisu 8:8, ale w dalszej fazie seta znów dały o sobie znać błędy, które spowodowały, że sborna miała cztery oczka przewagi. Rosjanie ponownie „bombardowali” biało-czerwonych zagrywką. Podopieczni trenera Stephane’a Antigi próbowali jeszcze walczyć w tym secie, ale Rosjanie byli „do bólu” skuteczni w ataku, dzięki czemu byli w stanie utrzymywać swoją kilkupunktową przewagę. W końcówce Polacy zdołali zatrzymać dwukrotnie Tietiuchina, co sprawiło, że doprowadzili do remisu 21:21. O czas wówczas poprosił Władimir Alekno. Po tej przerwie w aut zaserwował Piotr Nowakowski, a po stronie Rosjan doskonale w tym elemencie zagrał Bakun, w kolejnej akcji błąd popełnił natomiast Bartosz Bednorz. Rosjanie mieli zatem piłkę meczową. Wykorzystał ją Dmitrij Muserskij, gospodarze wygrali 25:22 i cały mecz 3:0.

Rosja – Polska 3:0
(25:22, 25:19, 25:22)

Składy zespołów;
Rosja: Bakun (14), Muserskij (11), Tietiuchin (10), Kliuka (8), Wołkow (6), Grankin (1), Werbow (libero) oraz Markin (1) i Kowaliow
Polska: Konarski (13), Szalpuk (11), Nowakowski (8), Bednorz (6), Możdżonek (4), Łomacz, Zatorski (libero) oraz Muzaj (1), Bieniek (1), Wojtaszek (libero) i Woicki