Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. A2: Drugie wygrane Holandii i Turcji

LŚ, gr. A2: Drugie wygrane Holandii i Turcji

W drugim dniu turnieju gr. A2 Ligi Światowej rozgrywanego w Izmirze Holandia nie dała żadnych szans reprezentacji Portugalii. Podopieczni Gido Vermeulena pokonali rywali bez straty seta i zapisali na swoim koncie drugie zwycięstwo za trzy punkty. W drugim starciu tej grupy Turcja pokonała Słowację 3:0.

Mecz od skutecznego bloku rozpoczęli Holendrzy. Z każdą kolejną akcją powiększali oni swoje prowadzenie, które na pierwszej przerwie technicznej było trzypunktowe (8:5). Po czasie Pomarańczowi kontynuowali dobrą grę. Wkrótce Portugalczycy tracili do nich już pięć oczek (10:5), a podczas drugiej regulaminowej przerwy podopieczni Gido Vermeulena wygrywali aż 16:8. Holandia pewnie zmierzała do zwycięstwa w tym secie, w którym rozbiła rywali 25:14.

Równie mocno Oranje rozpoczęli drugą odsłonę, w której szybko objęli prowadzenie 4:0. Czteropunktową przewagę utrzymali do pierwszej przerwy technicznej. Po niej, podobnie jak w poprzedniej partii, ekipa trenera Vermeulena nie dała dojść do głosu reprezentacji Portugalii, z każdą akcją dokładając do nadwyżki kolejne oczka. W końcówce przewaga Holandii wzrosła do ośmiu punktów (21:13). Ostatecznie tym razem wygrała ona seta 25:18.

Trzecia partia rozpoczęła się, podobnie jak poprzednia, od prowadzenia Holendrów 4:0. Również na pierwszej regulaminowej przerwie w tym secie różnica między zespołami wynosiła cztery oczka na korzyść ekipy Gido Vermeulena. Holendrzy przewyższali Portugalczyków w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, narzucając im swój styl gry i wzorem poprzednich setów tylko powiększali swoje prowadzenie. W pewnym momencie odskoczyli już na aż sześć punktów (22:16). Seta skutecznym blokiem zakończył Koelewijn.  Holandia triumfowała 25:17, a w całym meczu 3:0.

Portugalia – Holandia 0:3
(14:25, 18:25, 17:25)

Portugalia: Gil (7), A. Ferreira (5), Rodrigues (4), Lopes (4), M. Ferreira (3), Silva (3), Casas (libero) oraz Gaspar (14), Violas i Fidlago (libero)
Holandia: Ter Maat (17), Andringa (13), Koelewijn (8), Van Garderen (7), Diefenbach (7), Van Haarlem, Sparidans (libero)

Doskonale radzą sobie w Izmirze gospodarze, którzy zanotowali już drugie zwycięstwo. Tym razem w trzech setach pokonali Słowaków i są na 3. miejscu w tabeli II dywizji Ligi Światowej. Sobotni mecz rozpoczął się od wyrównanej walki. Raz jeden, raz drugi zespół wychodził na prowadzenie i dopiero po ataku Gungora gospodarze wyszli na dwupunktowe prowadzenie (16:14). Straty zmniejszył Matej Patak, ale Turcy grali coraz lepiej (20:17). W końcówce jednak reprezentanci Słowacji zmusili się do jeszcze jednego zrywu i doprowadzili do remisu 23:23. W końcówce jednak lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali po kolejnym ataku Gungora 27:25.

Druga partia rozpoczęła się od mocnego uderzenia Słowaków, którzy prowadzili 4:0, potem 8:3 na przerwie technicznej. Turcy jednak zdobywali po niej punkty seriami, zmniejszyli straty i w końcu wyszli na prowadzenie 15:14. Gra się znów wyrównała, na ataki Mlynarcika Turcy odpowiadali zbiciami Toya i Gungora (23:23). W końcówce znów dwie dobre akcje gospodarzy (najpierw Toy, potem Gungor) i Turcy prowadzili już w tym spotkaniu 2:0.

Trzeciego seta lepiej rozpoczęli siatkarze tureccy, którzy z łatwością przedzierali się przez blok rywali (9:4). Słowacy cierpliwie odrabiali straty, zmniejszali dystans do gospodarzy i na drugiej przerwie technicznej mieli już tylko dwa punkty straty. Po przerwie nie do zatrzymania był jednak Yenipazar i Turcy wyszli na prowadzenie 22:17. Od stanu 24:19 Słowacy obronili jeszcze trzy piłki meczowe, ostatecznie jednak przegrali do 22 i całe spotkanie 0:3.

Turcja – Słowacja 3:0
(27:25, 25:23, 25:22)

Turcja: Gungor (13), Coskun (11), Gunes (10), Cin (6), Koc (4), Kiyak (3), Yesilbudak (libero) oraz Toy (5), Yenipazar (1) i Gokgoz
Słowacja: Mlynarcik (12), Chrtiansky (12), Patak (10), Kohut (8) Ondrovic (5), Halaj, Kubs (libero) oraz Krisko (5), Presinsky (1) i Palgut