Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. A1: Belgowie bez straty seta z gospodarzami

LŚ, gr. A1: Belgowie bez straty seta z gospodarzami

Podobnie jak w pierwszym pojedynku w Sidney, również w drugim starciu kibice byli świadkami trzysetowego pojedynku. Poza inauguracyjnym setem, który grany był na przewagi, Belgowie kontrolowali przebieg gry. Pomimo dobrej postawy Paula Carrolla Australijczycy nie zdołali zapisać na swoim koncie nawet jednej odsłony.

Otwarcie pojedynku należało do gospodarzy (7:4), jednak szybko przy zagrywce Matthiasa Valkiersa Belgowie odrobili straty (7:7). Atak Paula Carrolla sprowadził drużyny na pierwszy regulaminowy czas (8:7). Po przerwie rozgorzała wyrównana walka, żadna z drużyn nie była w stanie zbudować wyraźnego prowadzenia. Siatkarze obu drużyn skuteczne zbicia przeplatali z prostymi błędami. Druga przerwa techniczna nastąpiła ponownie po ataku Carrolla (16:14). Pomimo wsparcia licznie zgromadzonej publiczności podopieczni Roberto Santillego mieli problem z utrzymaniem dwupunktowej zaliczki. Gra opierała się na Carrollu, po drugiej stronie rozkład ataku był bardziej różnorodny, skutecznie zbijali Sam Deroo i Gert van Walle. Chociaż wchodząc w decydującą fazę seta, Australijczycy mieli trzy punkty przewagi, jednak nie zdołali jej utrzymać. Belgowie ofiarnie walczyli o odwrócenie losów partii, pozytywnie w ataku wyróżniał się Deroo (21:21). W granej na przewagi końcówce lepsi okazali się Belgowie, którzy ze zwycięstwa cieszyli się po skutecznym podwójnym bloku.

Podbudowani zwycięstwem Belgowie efektownie rozpoczęli drugą partię (2:0), jednak podobnie jak w poprzednim secie, również w tym przed przerwą techniczną na tablicy wyników widniał remis (7:7). W dalszej części tej odsłony na nowo rozgorzała gra punkt za punkt. Na drugą przerwę techniczną sygnał dało błędne przebicie Australijczyków (14:16). Od tego momentu gra gospodarzy załamała się, przestój przerwał dopiero skutecznym zbiciem Aidan Zingel (15:19). Pomimo interwencji szkoleniowca reprezentanci Australii nie byli w stanie skutecznie przeciwstawić się przeciwnikom. Zagrywka w siatkę Jordana Richardsa dała kolejne piłki setowe przyjezdnym, a skuteczny potrójny blok Belgów zakończył drugą odsłonę (25:18).

Początek trzeciego seta był wyrównany, jednak szybko za sprawą dobrych zbić Sama Deroo Belgowie zbudowali trzypunktową przewagę. Reprezentanci Belgii dobrze przyjmowali i spokojnie rozgrywali kolejne akcje. Po drugiej stronie dalej grę w ataku utrzymywał Carroll. Obie drużyny ofiarnie walczyły w obronie, nie obyło się bez kontrowersji pod siatką. Tuż przed drugim regulaminowym czasem na tablicy wyników pojawił się remis (14:14), jednak od tamtej pory ponownie Belgowie narzucali swój rytm gry. Australijczycy nie pomagali sobie, popełniając dużo własnych błędów. Z czasem zaczął funkcjonować belgijski blok, a o czas poprosił trener Santilli (15:19). Belgowie mieli kolejne piłki meczowe po szczęśliwym przejściu piłki po przyjęciu na stronę australijską, a błąd Carrolla zakończył cały pojedynek.

Australia – Belgia 0:3
(27:29, 18:25, 22:25)

Australia: Carroll (22), Roberts (9), Zingel (8), Walker (3), Mote (2), Sukochev (2), Borgeaud (libero) oraz Guymer (2), Peacock, Staples, Richards i Perry (libero)
Belgia: Deroo (15), Van Walle (12), Verhees (8), Van de Voorde (8), Rousseaux (8), Valkiers (5), Ribbens (libero) oraz Van den Dries, Klinkenberg (1) i D’hulst